Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пълен хаос при цените на имотите

Публикувано от mizzi 
Re: пълен хаос при цените на имотите
17-02-2008 - 11:38:33
Много си прав/а/,mizzi. smiling smiley
Re: пълен хаос при цените на имотите
17-02-2008 - 12:59:31
Да!За себе си и аз мисля ,че съм лрава ,защото се сблъсках с проблема. Как ти,търсиш консулгация от брокер/професионалист/и вместо това получаваш какво?имота ти обявен в 10 и повече сайта.Върви после сключвай договори за изключителни права.Аз се занимавам с бизнес ,различен от този ,разбира се и много се подразних от ситуацията,в която ме поставиха някои АНИ.Това ми донесе много негативи./с персонала ми ,с партньори/
Re: пълен хаос при цените на имотите
17-02-2008 - 13:58:28
Mstr Написал:
-------------------------------------------------------

> Според мен отдавна е настъпило времето да се
> издават документи за правото да практикуваш
> брокерски услуги при успешно издържан изпит.

Задължително един от въпросите трябва да е: "Кое е правилното?"
а)коповам
б)куповам
в)копувам
г)купувам
Re: пълен хаос при цените на имотите
18-02-2008 - 11:41:05
До Мизи - Договор за изключителни права е договор гарантиращ и твоя интерес.Нормално е да има клауза за неустойка ако си го продадеш сам/а.Но само ако не известиш посредника предварително.Този договор не те задължава да се "жениш за посредника".Договора може да бъде прекратен от тебе,ако си недоволна .Договора ангажира посредника да действа и да го рекламира,ако не го прави-отказваш се!Но за да има резултат има и фактор пазарна цена.Тоест ако имота ти е над определената цена -причината не е в посредника.
За брокера не може да има неустойка,защото ти си собственик и винаги може да смениш цената/понякога основателно/.Целта на този договор е не да се плащат неустойки , а да има ясни отношения -брокер клиент.И не когато се намери клиент да вдигаш цената или да се отказваш.Да имаш право като собственик.Но трябва да предизвестиш ПРЕДВАРИТЕЛНО.А сега се надявам да е поне донякъде ясно какъв е смисълът на този договор.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход