Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли ни очаква???

Публикувано от javor 
Re: Това ли ни очаква???
19-03-2008 - 16:16:23
74идур-този път Джулиъс е прав.и преди някъде Явор беше дал статия с думата стакдефлация-за което писах,че някак не се вързва.
тва е рецесия-инфлацията може да доведе до рецесия,но влезе ли се в рецесия-тва довезда до свиване на пазарите и падане на цените.така че защо викат стагдефлация,когато си има думичка -рецесия.тва е безмислица.

виж обаче стагфлация е нещо друго и има смисъл-тва означава свиване на пазара,но вместо падане на цените,вследствие от свиването-качване на цените.

което е ненормално и по опасно от рецесия.

междудругото в сащ почна падане на цените (дефлация),в следствие на започващата рецесия-стоителни материали и всичко свързано със строителство-кухненски шкафове,всякакъв вид мебели,паркети и мрамори ,дори и машини за тази индустрия.
и забележете-тва е след падане на долара и над 100% покачване на бензина и дизела.
по горното е сравнение сега, спрямо 4 години назад.

така че рецесионните процеси в сащ почват да дават влиание вече и се появятат дефлацоинни стоки.но тва е рецесия,къв е смисъла да се използва друга дума като стагдефлация?

а европейците са много по зле-там има застой(стагнация)+ убийствена инфлация.което ми е интересно до къде ще ги отвее.....
хем еврото е безбожно надценено и им стива износа,хем имат инфлация при рекордно скъпа валута(а би трябвало да е обратното).

така че за стагфлацията съм съгласен като думичка,но стагдефлацията-за мен Джулиъс е прав-тва е рецесия,няма смисъл някои новоизлюпени анализатори да си вкарват нови терминчета,за които вече има стари.

Re: Това ли ни очаква???
31-03-2008 - 00:00:55
Здравей те,
На последно време излизат все повече статии за кризата която ни очаква,интересното е,че някои я сравняват с кризата от 80те а други с голямата депресия от 30те.Има и такива,които смятат,че ще минем и през 2та етапа.Що не драснете нещо по този въпрос?
И без това след естествения подбор,останаха по-малко пишещи и повече четящи,но за сметка на това се усеща качеството при пишещи те,за разлика от преди-количеството.
И така,аз залагам на микс от 30те и 80те.
А вие??? winking smiley
Re: Това ли ни очаква???
31-03-2008 - 09:34:51
Аз незнам да е имало в България криза от 30-те и 80-те. 30-те сме били страна от третия свят още. След това е имало война, която е нещо много много повече от криза мисля. След това социализъм. А през 80-те криза нямаше, но имаше режим на тока например. Кризата беше 90-те. Явно някои хора нямат понятие от собствената си история, защото са чели само икономически книжки буквален превод от американски език...
Re: Това ли ни очаква???
31-03-2008 - 13:46:44
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз незнам да е имало в България криза от 30-те и
> 80-те. 30-те сме били страна от третия свят още.
> След това е имало война, която е нещо много много
> повече от криза мисля. След това социализъм. А
> през 80-те криза нямаше, но имаше режим на тока
> например. Кризата беше 90-те. Явно някои хора
> нямат понятие от собствената си история, защото са
> чели само икономически книжки буквален превод от
> американски език...


А сега сме дори извън третия свят.
Re: Това ли ни очаква???
31-03-2008 - 22:42:19
Quote

Изпратено от: Julius (IP съхранено)
Дата: March 31, 2008 01:00PM


Пешооо, иде реч за кризите у Щатско...

Яворе... не микс, направо на шейк от двете заложи!


Julius,шейка с сламка ли сте го сервират???
Re: Това ли ни очаква???
31-03-2008 - 22:57:19
Инфлацията в еврозоната с нов исторически рекорд
[pazari.dnevnik.bg]

Я,какво се задава.Това да не е началото само?
winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-31 22:58 от javor.
Re: Това ли ни очаква???
01-04-2008 - 10:13:11
...Има и продължение...

Уникредит прогнозира:
Лихвите по кредитите ще се вдигнат с още 1% до края на годината

[mediapool.bg]
Re: Това ли ни очаква???
01-04-2008 - 22:37:34
Това ли ни очаква???
Изпратено от: javor (IP съхранено)
Дата: February 9, 2008 06:45PM


До края на миналата година почти нямаше негативни новини,но към края на същата започнаха да се появяват.Не е един в форума,които да твърди,че ни очаква криза,не само на НИ.На последно време ме се струва,че те са много прави а ето и малко заглавия към това!!!

Krise Nr. 1: Der Immobilien-Knall
Изгърмяване при НИ
4 Fakten, warum in Amerika der größte Knall seit Menschengedenken bevorsteht:
4 факта,защо в Америка ще има най-голямото изгърмяване при НИ откакто хората се помнят.

Die Krise Nr. 2: Die Banken-Krise
Die Banken-Panik

Я ,кво се е писало през Февруари,дори и се случват вече първите две точки.
Re: Това ли ни очаква???
01-04-2008 - 23:38:20
Банките са изправени пред най-голямата криза за последните 30 години
01.04.2008 16:19
[www.investor.bg]

Мрачната картина за бъдещето на финансовата система беше допълнена от днешните новини за разпростирането на проблемите и върху европейските финансови пазари, след като стана ясно, че швейцарската банка UBS е претърпяла загуби в размер на 12 млрд. долара през първите 3 месеца на 2008 година, а немската Deutsche Bank ще трябва да отпише активи на стойност 2,5 млрд. евро.
Re: Това ли ни очаква???
02-04-2008 - 00:33:38
...... началото на 2006

...."""Банковият сектор е достатъчно развит, за да си позволи да рискува необмислено с отпускането на кредити, заяви пред радио "Нова Европа" председателят на Асоциацията на търговските банки Левон Хампарцумян."

Лъжец? Незнаещ? Неразбиращ? Най-вероятно и трите.

Хампарцумян заяви това в предаването "Бизнеспул". Той каза, че методиката за отпускането на кредитите, за която настоява!!!!! Международният валутен фонд, вече се използва от банките у нас. Според Хампарцумян е притеснително, че се правят опити да се регулира пазарът с административни мерки. ......"25.01.2006 г.

И банките у нас ще започнат да гърмят?

А като я оплескат банките "административните мерки"(FED) да ги спасяват или държавите да бъркат в бюджета и да купуват фариларите банки.

Международният валутен фонд!!!!Режисьорите!!!!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход