Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли ни очаква???

Публикувано от javor 
Re: Това ли ни очаква???
10-02-2008 - 22:51:28
Пунди,нещо те беше хванала либсата през последните 30-40 дни и се чудя ,дали си се подготвял като политиците,много да напишат а нищо да не кажат или просто ,както обикновенно се правиш на интересен.
Хайде продължавай да си четеш УТРЕШНИТЕ весници!


Stagdeflation-[www.wallstreet-online.de]
Forget Stagflation. Stagdeflation Sounds -[www.bloomberg.com]
Stagdeflation? [zeitenwende.ch]-
CNBC Interview on Stagdeflation..[www.rgemonitor.com]

Quote

Изпратено от: nacheff (IP съхранено)
Дата: February 10, 2008 01:07PM


stagflation - често употребявано съчетание на стагнация + инфлация

Stagdeflation - не съм го срещал в това съчетание, но по аналогия - стагнация + дефлация.
Мерси Nacheff ,намерих.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-10 23:40 от javor.
Re: Това ли ни очаква???
10-02-2008 - 23:08:51
Пунди ,ето ти утрешния весник!!!
Че знам ли ,кога сте го получиш???
Брой: 3144, Понеделник, 11 Февруари 2008

всеки глупак може да прочете днешния вестник!
разумният ще знае съдържанието на утрешния вестник !

пак не мислите с главите си
който не КУПУВА опит за себе си
помага на другите

Колко струва оправянето на недостатъците в туризма ни
Клиентите се оплакват от надписани сметки и лоши пътища
[www.monitor.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-10 23:13 от javor.
Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 04:50:00
Ако може да се каже 'recession', защо трябва да му викаме 'stagdeflation'?
Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 06:00:34
ами и аз нещо не включвам.
при стагнация и инфлация-тва е много опасно и има смисъл такова понятие,макар и да не бях чувал за него.

но при стагнация и дефлация-та тва е нормално-едното води до другото и се нарича рецесия.хората спират да купуват,произведените стоки стават непродаваеми и им падат цените с времето.
тва си е рецесия.

обаче понятието стагинфлация е интересно и ми допада-пазарите замръзват,но цените вместо да падат-се качват.тва става в момента е европа.и тва е нещо ново -май се случва за първи път.
тва е по зле и от рецесийка......
за тва ли европейците изненадаха всички,дори и тях самите,като не смъкнаха лихвите?шефа на ецб казваше,че няма да смъква,ама никой не му вярваше,защото просто няма логика.
дааааа,кво ли става в ецб?
Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 07:22:10
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> Пунди,нещо те беше хванала либсата през последните
> 30-40 дни и се чудя ,дали си се подготвял като
> политиците,много да напишат а нищо да не кажат или
> просто ,както обикновенно се правиш на интересен.
> Хайде продължавай да си четеш УТРЕШНИТЕ весници!

>
------------------------------------------------------------------------------------------
като махнем т'ва /онова,иначе си "пич"
И аз те "харесвам" , приятелю :}
1-Не се пише лиБса а липса , т.е. с "П"
2-ЧАКАХ ВИ НА НАТВОРИТЕ БЕЗУМИЯ,ЧЕ ДА опитам пак да ВИ фкарам в правия път
3-припомняш ми , че на такива като вас трудно им са Фкарва нещо , освен "онова" нещо
4-що ми е да се правя на интересен пред такива като теб , никаква причина няма
----------------
а сега сериозно :
ако искаш да знаеш какво те чака - прочети "Под игото" , "Записки по БГ въстания" , "Спомените на Ст.Стамболов" ........там има отговор на всички безумия които сме създали през цялото си съзнателно съществуване като племе

Ако нямаш време за четене -чети днешните вестници!
в тях пише всичко онова,което сигурно ще ти се случи !
Ако беше научил да четеш утрешните-сигурно щеше да се предпазиш !
разбирам,че ти е сложно за Фдяване ..................
едно време при Тато имаше приказка са системата "кон/каруца"
ако си на мястото на коня-всичките ти дипломи са на вятъра ...........
ако обаче се возиш , най-вероятно знаеш онова,което другите НЕ знаят - ТЕ Т'ВА го пише в утрешния вестник
Да позная ли от 3 пъти къде си ????? winking smiley :}

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 13:19:09
Ако повторим историята на Япония, няма да е чак толкова страшно...
Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 16:01:15
начев и аз като гледам май стагдефлация се очертава а не стагфлация...

това което е сигурното е че пари няма и кредита е изпапан и всички комодитиес и ассетс (най вече реал естейт) а също и борсата ще са надолу...
Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 16:14:22
Ако повторим историята на Япония, няма да е чак толкова страшно...
-----------------------------
това просто е невъзможно.

Япония произвежда електроника и коли за целия свят а България само консумира за сметка на дълг и продажба на собственост.

А за хората инвестирали в реал естате 17 години на бавен спад са абсолютния кошмар. Не че не го заслужават, факта обаче е че кризата в Япония не беше свързана със световна криза на ликвидност както в момента. Спада ще е бърз и болезнен - 3-4 пъти до нива макс 300-400 евро на квадрат топ локейшън София и Варна.

и кукуто пак ще се окаже прав както за абсолютнбо всичко останало,

единственото което съм забелязал е че България успява да надмине и най-мрачните ми прогнози който в момента не са толкова мрачни както забелязоха някой хора в сравнение с световни експерти който едва сега започнаха да си отварят устата за това за което аз пиша от доста време.

Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 16:24:35
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> начев и аз като гледам май стагдефлация се
> очертава а не стагфлация...
>
> това което е сигурното е че пари няма и кредита е
> изпапан и всички комодитиес и ассетс (най вече
> реал естейт) а също и борсата ще са надолу...
>


Куку,дали си забравил да пишеш на български,или се правиш на интересен? confused smiley
Ако е първото, с удоволствие ще ти помогнем да се справиш.
Ако е второто-хем е грозно, хем е смешно!
Re: Това ли ни очаква???
11-02-2008 - 16:50:27
kuku,
Темата определено ми е любопитна и на мене. Много е обемиста и освен малко да маркирам по някои въпроси. Сложно е и не мога да съм сигурен, че няма да изпусна нещо важно. Дано някой има време и познания, че да допълни.

Първо - по понятията. Различните икономически теории мисля, че още не могат да се разберат еднозначно по съдържанието на понятията. Имам спомен, че съм чел за един голям спор, който се водил между монетаристи и кейнсианци за "що е то инфлация". След спора са останали две мнение :-))). В общественото съзнание продължава да се шири дефектното вярване, че инфлация=увеличение на цените, т.е. дефинира се понятието с една от последиците му.
Проф. Кр. Петров споменаваше, че само школата, на която той е последовател (т.н. Австрийска икономическа школа) може да даде икономическо обяснение на понятието стагфлация - нещо, което е препънало монетаристи и кейнсианци, когато са се сблъскали с явлението по време на нефтените кризи в налото на 70-те.
Сега идва и стагдефлацията. Сега видях, че Явор се е заровил в проблема и може да намери интересни неща. Аз нямам време сега да проследя линковете.
Рецесия - американците са приели за критерий намаляване на икономическата активност, измерено чрез спад на БВП в две последователни тримесечия. Има и други практики и разбирания за рецесия.
Общо взето шарена е картината.


Стагфлация или Стагдефлацията. Ти смяташ, че се очертава стагдефлация. Напълно разбирам мнението ти. Водещата икономика е на прага на рецесия в условията на кредитен крънч. Би следвало да си е жива стагдефлация.
Чудя се и аз, какво да кажа!?
Май в изказването на Бернанке по повод на последното сваляне на лихвите пак присъстваше един такъв момент - в смисъл : инфлацията не е чак толкова важна.
Мисля, че е разбираемо едно подобномнение. Той все пак е начело на една частна институция и би следвало неговата "най-голяма" грижа да е осигуряване на условия за икономически растеж. Когато и ако се съсздадат такива условия ще се мисли и за инфлацията. До този момент ще помага с по-ниски лихви и с осигуряване на ресурс.
Инфлацията е най-страшна за тези, които разчитат на доходи от заплати. Винаги цените изпреварват заплатите. Дефлацията е също много страшна, дори за бизнесите е по-лоша от инфлацията.

Абе, голяма каша стана. Всички се провалиха. Като се почне от централните банки, през финансови институции, рейтингови агенции, корпорации, потребители. Голяма лакомия, голямо чудо :-))) И сега трябва да се чисти боклук. Да се плаща сметката.
Бях споделил в един предишен пост за възможните подходи, както ги виждам.
Какво ли ще стане - Божа работа!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход