Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли ни очаква???

Публикувано от javor 
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 19:48:30
За Андрешко.Утре следобят заминавам в Словения за 5-6 дни.


Na,за Рио мога да ти кажа,че не съм много очарован,защото няма въздух в града,които с покрайнините е към 16 мио. а и там беше първия опит за грабеж,неуспешен разбира се.Освен от забележителностите.Казват,че в Нитерои от другата страна на Рио ,почти срещу Copacabana е интересно,но цените са високи а и там въздуха оредява както и местата по плажовете.Бях и там.А това на линка ,които си ми пратил е на 2000-2500km от Рио в областа Бахия или Амазонка.В по-малките градове е по-спокойно,но незнам за кво ти трябва,тъкаче сам си решавай и внимавай,там не се шегуват!!!
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 20:04:09
Изпратено от: Продавач (IP съхранено)
Дата: July 24, 2008 05:42PM


Аз извън България бих ходил само на почивка, но да инвестирам в страна в която не познавам законите, порядките, данъците, тренда не бих.

>Продавач,не ме разочаровай.След като други са се справили,защо ти да не можеш???

Гледам, че колеги продават имоти по Гърция наистина на добри цени - обаче за какво са ми?

>За да си осигориш нещо допълнително в бъдеще.
Да не мислиш,че Na,се интересува от цените там,за да отиде да живеее???

Никога няма да отида да живея там, защото смятам да остана в България

>Един съвет.Никога не казвай НИКОГА
winking smiley

По същата причина не бих купил и ваканционен имот в България

>Всеки,сам си избира стената в коиято ще си блъска главата. :ami:
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 21:59:30
avatar
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
> В САЩ примерно леко се притесниха хората,че цените
> паднали,лоши кредити(смешки на фона на кризите и
> инфлацията в България през последните 19
> години)...И какво стана-правителството отпусна
> безвъзмездна финансова инжекция за всяко семейство
> в размер от мисля 1200$.Ако в Бг стане нещо нашето
> правителство какво ще направи?Как да инвестирам в
> нестабилна държава без да знам утре управляващите
> къф пениз ще им хрумне да изгърбят народа и
> данъукоплатците?А каква ми е гаранцията,че няма да
> се случи пак това,което се е случвало толкова
> много пъти в България-банкови
> фалити,хиперинфлация?

Интересно, самите те не твърдят, че са "леко " притеснени, а че са в шок. на тях ли да вярвам, на теб ли? Пишат си хората ,че цели квартали с изоставени къщи се оформили по градовете. Сдружението "дом за всеки" се опитва да посредничи между клиенти и банки, за да се договорят, че вандалите да не опоскват празните имоти.
А безвъзмездна помощ в държава, която печата парите си по- бързо и в по-голямо количество от тоалетната хартия, не е трудно да се даде.
За сведение- в Америка не само са се случвали банкови фалити и "депресии", но и в момента се случва. Та, само от теб зависи- да решиш къде да инвестираш. smoking smiley

> В Гърция естествено че е по-добре да се купува.Аз
> бих казал,че във всяка държава в европа е по-добре
> да се купува в момента.Колегата ми си взе на търг
> от банката в германия 106 реални квадрата
> апартамент за 28 хил.евро преди няколко
> седмици-намери го в интернет.Сега получава 500
> евро наем на месец.В Бг ако видя нещо в интернет и
> запратя запитване най вероятно няма да получа
> отговор.

И тук можеш да си вземеш на търг- никой не ти пречи, стига да се поинтересуваш. Но ти, предварително си си решил, че не си струва.......
na
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 22:05:29
Кранево или Маями бийч? :} ако питам бг брокер сигурно ще ме насочи към Кранево
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 22:21:11
Абе , кефите ме много.....чесно !!!!! smiling smiley
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 22:27:21
Quote

Изпратено от: dival (IP съхранено)
Дата: July 24, 2008 10:21PM


Абе , кефите ме много.....чесно !!!!!

>Изпратено от: Julius (IP съхранено)
Дата: July 24, 2008 10:22PM


Кой те кефи?

>кажи поне и защо???
:ami:
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 22:46:09
avatar
na Написал:
-------------------------------------------------------
> Кранево или Маями бийч? ако питам бг брокер
> сигурно ще ме насочи към Кранево

Интересно, защо ли съществуват хора и в останалата част на света? Че и милиардери- загубеняци, не избрали Маями бийч?
:} :}
na
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 23:01:22
ти явно не си ходила там щом спориш? защото има доста милиардери които са избрали маями, и ако не живеят там имат 2ри дом там или го посещават редовно ; ами какво да кажем за кранево? :} clap:
Re: Това ли ни очаква???
24-07-2008 - 23:04:43
кво не му харесвате на Кранево...еФтиния....хапваш там, после на плаж на Албена...кеффф и по луксозничко....е после пак може да спиш на Кранево...
и Маиами ме кефи , ама малко далеч ми идва :}
Re: Това ли ни очаква???
25-07-2008 - 15:44:29
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе , кефите ме много.....чесно !!!!!

Ми кефи се,то всичко в твоя двор става ама зи затваряш очите

spinning smiley sticking its tongue out

Камелия,на който искаш вярвай.Макар и да съм в Азия(Да не подхващам темата за имоти тук,че колегата ми си йупи наскоро къща в Тайланд и сега преговаря за втора,понеже икономиката расте страшно-казват и детройт на Азия заради многото автомобилни заводи) в момента имам пърманент резидент статут в САЩ и последните две години живях и работих в мидуеста.Наскоро бившия ми шеф ме пита накъде съм и дали няма да се връщам при тях,че има много работа и немогат да насмогват.Не почувствах нищо от писаниците по Бг и несамо вестници.подозирам,че хората,които ги пишат не са запознати от близо с обстоятелствата.Нещо повече-дебна да им паднат цените за да си купя интересен имо9т,но нещо в интересуващите ме райони цените не са мръднали.А имоти има каквито в България просто не съществуват и стандарта на средната класа е пример за всяка уважаваща себе си икономика.В България колкото и пари да има човек не моиже да живее така и не може да си позволява същите неща като в САЩ,понеже в България те просто не съществуват!Между другото тези дни увеличиха минималната заплата в САЩ и тя е десетина пъти по-висока от тази в България а имотите,колите,хранителните продукти и комуналните разходи от личен опит смея да твърдя са на осезаемо по-ниска цена от тези в България.И за което съсм сигурен-САЩ за разлика от българия няма да си оставят магерето в калта и започват да се притесняват още преди да е влязло цялото ако ме разбираш winking smiley .Живи да ги оплакваш американците :} .Чети си там вестниците и си мисли,че България е център на вселената.Българина е много добър в това да гледа сеира на другите и да застава над нещата,но в това време му убягва какво става около самия него в собственат му държава,с която вече цяла европа се подиграва...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-25 15:50 от simbat.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход