Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли ни очаква???

Публикувано от javor 
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 16:19:48
По въпроса за Америка - Мои познати се пенсионираха там ( живяха над 30г.) и решиха, че ще се върнат в Бг. да си карат старините. С пенсиите изкарани там, тук ще са доста добре. Опитах да им покажа истинското лице на милата ни Родина, но явно ако не поживееш няма как да допуснеш такава отврат. Продадоха къщата във Флорида, купиха си апартамент, обзаведоха го и готово. Не са минали и 6 месеца и вече виждам как физиономиите им се промениха. Усещат че са направили най-голямата грешка в живота си, но още не им се иска да си го признаят. По лицата им се чете такава печал, такава скръб ( а материално са си добре ), че вече ги виждам как продават апартамента и бягат обратно. Добре че няма да загубят много от продажбата на къщата. Та ето ви пример за завърнали се от Америка - културен шок и ужас от начина по който живеем. Ние сме претръпнали, ама нормален човек неможе да живее в тази бандитска и чалгизирана страна. Много сори. ако някой "патриоти" се засегнат, но това е истината и няма смисъл да я пудрим.
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 16:30:05
r_stoma ,много си прав

Аз последните два месеца ги прекарах във Виена .Като се прибирах мизерията ме посрещна още от летището

Просто наистина тук живеем като аборигени

Тука мога да кажа на кака ти Камелка да си отдели малко парици и да пообиколи тук там та да видим дали ще пише пак за БГ все едно е център на вселената

Просто няма база за сравнение



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-26 16:35 от igra4.
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 16:43:47
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> r_stoma ,много си прав
>
> Аз последните два месеца ги прекарах във Виена
> .Като се прибирах мизерията ме посрещна още от
> летището
>
> Просто наистина тук живеем като аборигени
>
> Тука мога да кажа на кака ти Камелка да си отдели
> малко парици и да пообиколи тук там та да видим
> дали ще пише пак за БГ все едно е център на
> вселената
>
> Просто няма база за сравнение

Ей затова направо ме е яд, че ми се налага от време на време да ходя в чужбина (западна Европа). Като се върнеш разликата е доста натрапчива sad smiley
А тези "претръпналите", за които говори r_stoma, или не са излизали навън, или успяват да си живуркат тук по някакъв начин и не им пука за всичките простотии, които стават в БГ.
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 16:55:47
злостъре като си гледам снимките от улицата на която живеех и къжата в която живеех ми става много кофти защото ми става ясно че тук това нещо няма да го има и след 100год. Като инфраструктура организация ,култура и начин на живот

Чудя само защо ли всички тези кокетни къщички които бяха на нашата улица неструваха повече от 400 000 Е

Щото по усмотрението на съфорумници ако ги видят ще им искат най-малко 1 500 000
na
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 19:15:25
във Варна започнаха да подаряват коли при покупка на апартамент....
[kalchev.com]

Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 20:00:23
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Тука мога да кажа на кака ти Камелка да си отдели
> малко парици и да пообиколи тук там та да видим
> дали ще пише пак за БГ все едно е център на
> вселената

Кака ти е обиколила достатъчно. И никога не е твърдяла ,че в България е като в Австрия, или някоя от другите "бели" страни. Нито че България е център на вселената.
Кака ти просто отбелязва разликата в картинката- от 1989г. досега. А вие, дето сте се тупнали навън наготово, се биете в гърдите с чуждите постижения и мрете да се изкарате по- католици от Папата. :}
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 20:18:24
avatar
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
>
> А ти забеляза ли,че заглавиято на темата е"Това ли
> ни очаква" и визира събития случващи се в други
> държави и каква е възможността те да станат
> реалност и у нас.Или за теб България е изолирана
> от останалия свят и нищо и никой не и влияе?
>
> Много се дразня като някой изтърси някоя
> простотия.Нещо просто съчинено,прочетено в
> съмнителна медия или чуто от някъде.Камелия
> специално твоите мнения са несериозни,далеч от
> реалността и неподкрепени с никакви доводи и
> факти.

Знам каква е темата. И много пъти съм давала информация за нещата тук / и не само аз/, именно с надеждата да се съпоставят условията, за да видим какво ни очаква. Да си видял някой от "външните" специалисти да си е направил труда да я използва? Да я сравни с действителността там, където е? Няма такова нещо!
Като навити грамофони са- хем там, при тях има крах- хем техните специалисти- икономисти, са велики. А народите, дето сега остават без имоти, че и без работа- също са велики, и с всичко са наясно. Като резултат- тук ще затънем сто пъти повече и ще закрием държавата!
Е, че тук кредитите масово не са от същия вид, че безработица нямаме, а има недостиг на работна ръка във всички сфери, че повече от 7м. банките са вдигнали лихвите и затегнали кранчето- няма значение. Щом американците са потънали, дето са умни, ние ще потънем точно по същия сценарий, при това, само щото сме българи- ще се и удавим.
То бива липса на самочувствие, то бива гъзолизство, ма това ще дойде българско- емигрантски патент......

Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 20:19:59
r_stoma
има един господин на възрастта на Вашите познати от форумите от дир. бг който като дойде в българия за 3-4 седмици и ахка и охка колко е хубаво и снимки качва. от 2003 го каня да дойде за постоянно да види в какво се топим ама не иска.
Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 20:39:48
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
> nikolase Написал:
> -
> > Много сме назад в ценообразуването за да
> има
> > спад.Купете си апартамент за 500 000 и може
> би ще
> > спадне до 400 000
>
> Може ли да ми посочиш конкретно от кое точно
> ценообразуване сме назад и къде апартаментите са
> по половин милион евро?Много би ми било интересно
> да науча,понеже моите преки наблюдения за
> Европа,Азия и САЩ са други
> Нека сме точни и не заблуждаваме хората,които
> четат форума.
Много сме назад в ценообразуването и имотите ще паднат на кукуво лято...ако купувате имот в Гърция подгответе около 30 000 само за такси за прехвърлянеНяма абсолютно никакви ограничения за българи да закупят имот в Гърция, включително и земя. Това съобщи управителят на агенция за имоти Никола Стоянов. Купувачите са длъжни да си изберат адвокат, за да им помага и да ги представлява, уточни той.

Първата стъпка е изборът на нотариус. Всеки договор, свързан с покупка на имот, за да е валиден, трябва да бъде съставен в присъствието на нотариус. Купувачът трябва да получи от продавача нотариалния акт. Това може да стане с помощта на адвокат. Задължение е на адвоката да потърси нотариалния акт в регистрите на ипотеките. Това е необходимо, за да се уверите, че продавачът притежава абсолютно право за разпореждане с имота, няма тежести върху собствеността, всички данъци са платени от продавача, строителството е извършено съгласно всички разрешителни за планиране и строителство, добави брокерът.

Преди сключване на договора за покупко-продажба се издава номер в данъчния регистър. Това се прави, ако купувачът няма вече такъв номер, каквито се предполага, че са българите, решили да инвестират в имоти в съседна Гърция. Само с такъв номер, издаван от гръцката служба по приходите, купувачът може да процедира със сделката Преди приключване на сделката се плаща данък за прехвърлянето. Той се внася в местната служба по приходите с помощта на адвокат и представлява 9% от стойността за суми до 15 000 евро плюс 11% за суми над 15 000 евро. В области, където няма отдел противопожарна охрана тези цифри падат съответно до 7% и 9%.

Адвокатският хонорар при покупко-продажба на имот в Гърция зависи от стойността на закупения имот, като достига до 1% от стойността до 44 020 евро плюс 0,5% за стойности над 44 020 евро. Този хонорар се изплаща на адвоката за това, че е представлявал купувача и не включва процедурата по проучването или други правни съвети, давани на купувача. Нотариалната такса е 1,2% от стойността на имота плюс 500 евро за копие от договора.

Финансиране с цел купуване имот в Гърция може да се уреди както от гръцка банка, така и от международна банка с клон в Гърция. Като граждани на страна-членка от ЕС процедурата за българите е доста опростена.

При продажба на имот не се дължи никакъв данък. Най- голям интерес към покупка на недвижимости от българи има към Северна Гърция - Кавала, о-в Тасос и най-вече Халкидики.

Полуостровът, където се намира Света гора, е предпочитано място от българи, защото цените на имотите са почти същите, както имотите по нашето Черноморие. Основните предимства на пазара на недвижими имоти са, че крайбрежието там не е презастроено, както нашето Черноморие. Цените на имотите са приблизително същите цени както у нас, а имотите в Халкидики са 350 км от София, добави той.





Re: Това ли ни очаква???
26-07-2008 - 20:40:04
avatar
simbat Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Много се дразня като някой изтърси някоя
> простотия.Нещо просто съчинено,прочетено в
> съмнителна медия или чуто от някъде.Камелия
> специално твоите мнения са несериозни,далеч от
> реалността и неподкрепени с никакви доводи и
> факти.

Много хора са се опитвали да и го кажат, но смисъл няма, не се мъчи winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход