Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка "на зелено" и как да намалим риска

Публикувано от Joan 
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 14:39:56
Абсолютно съм съгласен.
НЯма какво да добавя, освен, че ако бяха значително по-ниски лихвите по кредитите щях д аползвам кредити дори и само заради удобството да взимаш парите от едно място.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 14:48:27
Имам предвид, че бих се радвал ако другарчетата се понапънат малко да измислят какво да правят за да може след 20години примерно да има една сериозна класа от прилично богати, интелигентни хора, с които да не може да не се съобразиш. Искам да се промени профила на политическия елита, а това без съответната материална база не може да стане. И си мисля, че с покупка на апартаменти това няма да се случиsmiling smiley
А за харченето - е не ми приличаш на ръсеща пари за глупости (та ти два дни ми спориш за всяка стотинка кога трябва да се дадеsmiling smiley. Стандартно женско харчене за малко самочувствие (не че и иначе си нямаш деsmiling smiley) предполагамsmiling smiley
Схемите с ипотека
29-09-2005 - 15:21:12
Здравейте,
покрай тези схеми с ипотека на правото на строеж може ли един въпрос:

Първо обаче, понеже ми се струва, че вече има леко объркване ще се опитам да се конкретизирам - значи, според мен съществуват (поне) две схеми с ипотека на правото на строеж в ранния етап на строителството:

Първа схема: купувач и строител стискат ръцете и подписват договора за реализацията на правото на строеж, демек да се построи сградата при такива и такива условия, срокове, плащания и т.н. Самото право на строеж остава собственост на строителния предприемач (за негова сигурност, ако купувача не плаща). За да е сигурен и купувача, че предприемача няма на другия ден да отиде в банката, да вземе кредит с/у ипотека на същото това право на строеж и в края на седмицата да обяви фалит или да духне, се учредява ипотека в полза на купувача.
Мнооого невероятна за изпълнение схема. Особено при настоящата конюнктура. Ипотеката ще се реализира при неизпълнение на задълженията на предприемача (а те не са парични) .... трудна работа ...

Втора схема: купувач и строител стискат ръцете и подписват договора за построяването на сградата. Този път подписват и договор за прехвърляне правото на строеж на купувача (така той е сигурен, че предприемача няма да го заложи още някъде). За да се гарантира обаче и предприемача, че клиента ще си плаща както са се уговорили, се учредява ипотека в полза на предприемача, нали така.

Сега, въпроса ми е: Какво става с ипотеката в/у правото на строеж в момента на реализацията на това право - като се построи грубия строеж. Прехвърля ли се автоматично в/у нововъзникналия имот? Щото ако не се прехвърля все едно, че нищо не правиме. А да се осланяме на добрата воля на другата страна, че ще учреди нова ипотека в/у имота вече .... :ami:
За да не ви дразня с Тинкиsmiling smiley
29-09-2005 - 15:22:08
Истината е, че възприемам продажбите "на зелено" все едно аз притежавам НОУ ХАУ за нещо и има инвеститори готови да инвестират. Изобщо не става въпрос за това, че се работи с парите на клиента, инвеститорите всъщност са тези, които купуват "на зелено".
Всъщност и Тинки си изкарва парите по същия начи и тиsmiling smiley Чрез придобити знания и умения.
Re: Схемите с ипотека
29-09-2005 - 15:25:21
Естествено става въпрос за втората схема.
За детайлите по ипотеката аз лично бих се посъветвал с нотариуса, който ще изповядва сделката.
Re: Схемите с ипотека
29-09-2005 - 15:30:45
Мерси,
бях останал с впечатлението, че си имал не само теоретичен сблъсък с тези схеми.
Re: Схемите с ипотека
29-09-2005 - 15:47:19
Дотолкова, че ми я е предлагал нотариус, но до осъществяване не се стигна.
Като се замисля би трябвало да е като при покупка с кредит само заменяш банката с продавача (който всъщност се явява кредитор).
Re: Схемите с ипотека
29-09-2005 - 15:59:08
Верно, че е същото. Дали пък и затова банките се дърпат да кредитират преди грубия строеж. От друга страна, малкото, които го правят би следвало да са си измислили схемата.
Анонимен потребител
Re: Схемите с ипотека
29-09-2005 - 16:03:36
И кой са тези дето го правят преди груб строеж и приемат за ипотека това дето се строи, защото ти ако ипотекираш нещо готово никоя банака няма да се дърпа да ти отпусне кредит за "въздух", рабоатат е да приеме този "въздух" за ипотека
Re: Схемите с ипотека
29-09-2005 - 16:12:11
Ама на строители отпускат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход