Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка "на зелено" и как да намалим риска

Публикувано от Joan 
Re: Схемите с ипотека
10-10-2005 - 10:01:49
Начев, в крайна сметка дали ни харесва илил не - няма значение. Предишния модел - някакъв вид на социален феодализъм всъщност беше още по-лош. Да внасяме корекции в сегашния модел е невъзможно. Поне засега всичко е ясно - казва ни се , че няма алтернатива. Казва ни се да мълчим и да слушаме другите. Е какво ни остава освен да решим да мислим само за себе си щом за момента не ни дават възможност да се намесим във вземането на решения?
p_nachev
Re: Схемите с ипотека
10-10-2005 - 11:36:54
Много трудно бих аргументирал теза, различна от твоята !

За реалиите на старата система не искам дори да си спомням.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
27-10-2005 - 15:45:49
Не съм прочела цялата тема, за което предварително се извинявам ако идеите ми се повтарят. Много е условно “намаляването на риска” при покупко-продажба на имот във фаза “на зелено”. Хубаво е да се проучи инвеститора, да се види по справката му имало ли е претенции насочени срещу него – вписани искови молби, възбрани и т.н. Освен това е хубаво да се види има ли налична собственост, освен новостроящият се обект. Задължително да се заверяват нотариално договорите, защото съгласно чл.237 от ГПК те са извънсъдебни изпълнителни основания за посочените суми. Ако земята е собственост на строителя да се настоява да прехвърли идеални части от нея, а в случай че не е да се иска прехвърляне на учредено право на строеж. Важно е да се знае, че правото на строеж се погасява с 5 год. давност, ако не се упражнява. Четете внимателно! Виждала съм НА за учредено право на строеж под условие, ако инвеститора не се снабди с книжата до дата Х, договора се счита за развален. Консултирайте се винаги с адвокат работещ с тази материя, спестяването на някаква сума сега, може да ви коства няколко хиляди евро после.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
28-10-2005 - 12:35:43
Благодаря ви за изчерпателния отговор.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход