Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка "на зелено" и как да намалим риска

Публикувано от Joan 
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 12:16:30
И това е така.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 12:24:41
Мога да ти отговоря - половината (експертна оценка winking smiley не могат да си я позволят, другата половина си викат - защо да се минавам сега с тия 15 %, е, какво толкова сега - човекът изглежда много читав - ще му изсипя парите - най-много да ме позабави- ама аз за къде бързам smiling smiley. Понятия като "стойност на парите във времето" или "цена на възможността" на парите ("opprtunity cost"winking smiley за тях са само имагинернни съждения на разни експерти без друга работа, ако изобщо са ги чували.

Като цяло съм забелязала и друго явление - народът го е синтезирал с поговорката "на брашното евтин, на триците скъп".

Но пък естествено, че докато пазарът (търсенето) иска "на зелено", предлагането ще го следва.


[www.dskbank.bg]

"От новия комплекс до Софийския университет ще се стига за 8 минути с кола."

Да, да. Ако карам през ноща болида на Кими Райконен , може и да стане.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 13:02:50
По цариградско шосе си стават задръствания, особено "тапата" при Орлов мост - за да стигнеш до СУ, трябва да минеш през нея. Но няма спор, че е една от двете най-широки пътни артерии на София.

И още нещо - това е в непосредствена близост до ТЕЦ София-Изток - който не е живял в Дружба две, може и да не знае на какво прилича въздуха през зимата.

Но какво пък - всичко зависи от това какво и за колко ще предлагат.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 13:06:52
Да добавя - щом ми е предложил човекът сега да му платя 10% и 90%накрая значи не мисли да мами хората, защо да не ги спестя тези 15% като рискът е минималенsmiling smiley Мисля, че това е основнотоsmiling smiley Поне на това съм залагал.
Често блъфовете помагат - ако знаеш как съм се надявал да не ми се налага да си губя времето по банки и да не приемат такива предложенияsmiling smiley
Точно това имам и аз предвид, Joan. През деня това не може да стане за 8 мин.
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 13:22:29
Точно го каза - "защо да не ги спестя тези 15% като рискът е минимален"

Оценката на риска е основното - ама дали само защото ми е предложил 10% към 90 % е достатъчно за такава оценка? За мен не е - но явно пак съм в малцинство smiling smiley

Е, радвам се за теб - очевидно болшинството потенциални клиенти мислят по благоприятен начин - а ти си другарче :]

Абе ти и в други дискусии си доказал, че ставаш за титлата "Главен психолог" на форума :]
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 13:25:50
Не беше ли врачкаsmiling smiley
И ти би предпочела да пълним гушата на банките вместо да дадеш на този толкова сериозен и симпатичен млад човек десетки хиляди лева?
Анонимен потребител
Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 13:28:47
тука изобщо не става въпрос за това ти да вземаш кредит. Става въпрос за това аз да взема кредит:

Ето този въпрос преди 30 минути го поставих на една банка:
Quote

Може ли да се одобри кредит като за завършено жилище, който да се усвоява на части. С други думи - жилището да кажем струва 60000, те одобряват кредит за 80% на 60000 = 48000. На груб строеж жилището струва 30000 и те от онези 48000 отпускат 80% на 30000 = 24000. След това на акт 15 жилището да кажем струва 50000, те отпускат 80% на 50000 = 40000 и като махнем 24000 = 16000, на акт 16 отпускат остатъка.

Идеята е може ли този кредит да се "ободри" на етап груб строеж, а не на всеки нов етап да се прави нов кредит. Строителя като завърши съответния етап и да ходи да си взема парите, без да ме търси мене.

Интересите на всички при тази схема са гарантирани: строителя знае ще банката е одобрила кредита, банката отпуска винаги толкова за колкото има обезпечение, аз знам че строителя ще вземе парите чак след като е свършил работата.

Re: Покупка "на зелено" и как да намалим риска
29-09-2005 - 13:32:40
Този толкова сериозен и симпатичен млад човек НЕ ЩЕ ДА МИ ПРОДАДЕ ЖИЛИЩЕ - поради щото му било съвестно да печели от другарчета smiling smiley Похвални скрупули - ама да му мислят тия, дето не са другарчета, а!

За това ти казах, че си призна - щом ти е съвестно да го приложиш на мен, представям си какво е!

Аз бих предпочела да си гарантирам възможно най-добре интереса - а този симпатичен млад човек може и да е най-честният на света. Въпросът е принципен - банката се явява трета незвисима страна, гарантираща интереса и на двамата. И за това тя си получава полагащо се заплащане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход