Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
15-12-2008 - 19:36:20
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Още като погледнах първите снимки на хотела
> в
> > Етъра, ми се стори че ако това нещо беше
> строено
> > от Колю Фичето и някой друг Майстор от онова
> > време, едва ли щеше да има такъв вид. Според
> мене
> > много несполучлив опит!!
>
> Само по снимки е така.На място се усеща
> атмосферата.Супер сложно е да се направи голяма
> сграда с възрожденски мотиви.Старите майстори са
> го можели и това се вижда в Стария Пловдив и в
> манастирите. Новите опитват.
>
> dolani само ще кажа
Не знам, може и да не съм прав, но възрожденска къща и квадратни прозорци без никакви дървени орнаменти или капаци някак не ми се вързват?

Re: Построяване на Възрожденска къща
15-12-2008 - 20:07:44
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------

> . Купих си от Поморийска изба -Мерло , с него ще
> се чукнем .
>

Как е мерлото ? То наистина такава къща без вино и добро мезе не става

*drink1*
Re: Построяване на Възрожденска къща
18-12-2008 - 13:55:46
Здравейте,понеже обсъждате тема която и мен ме интересува за това реших да се възползвам от вашия опит и идеи.Предстои ми направата на такъв тип собственна къща.Моята идея е на два етажа- първия етаж е около 100-110м2 и се състои от;веранда,спалня,килер,баня,тоалетна, вътрешно стълбище и останалото е трапезария хол и кухня,които са в едно помещение.Външните стени мисля да се изпълнят от зидария 25см тухла;3-4см стиропор за термомост,метална скара и еднолицева каменна зидария на височина-2,50м,която да придаде визията на къщата.Втория етаж е;баня,тоалетна,перално помещение и 4 или 5 стаи.Той ще излиза еркерно около 70-80см от камъка.Сега съм на фаза изготвяне на проекти и проектантът ме навива плочите да са безгредови(това добре ли е или не),и другият момент който не ми е ясен е изпълнението на каменната зидария над дограмата.Същия въпрос го зададох в една друга тема за възрожденска къща.Предварително БЛАГОДАРЯ


Re: Построяване на Възрожденска къща
18-12-2008 - 17:57:05
Безгредово е по добре , защото при распределението имаш по голяма свобода(един ден ако решиш да премахнеш някой не носещ зид да разшириш- на тавана няма да виси греда ) и при прекарване на комуникации-ОВ вентилации,ток,вода не се съобразяваш с гредите . *ok*
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-12-2008 - 00:04:46
Креобг, това над прозорците което се слага мисля че се казва щуцер. Не съм много сигурен дали е точна думата.В някои къщи от соца са от бетон, при теб ще трябва да прибегнеш до дърво, греди които подреждаш отгоре. Все пак нали търсиш автентичност.
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-12-2008 - 00:59:42
creob,

Кажи моля те, каква ще е таз веранда на 1-ви етаж, да не би да говориш за 2-ия етаж, защото обикновенно там се слага чардак, или аз греша? *xxx*
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-12-2008 - 09:44:25
Това за бетонните щурцове(при нас така ги наричаме)ми е ясно,но това не се вписва в картината,понеже трябва да се облече външно и отдолу с камък,атози камък кой ще го държи.Ака се изпълни от греди-добре,но как ще изглежда,защото представете си,стената е около 60см дебелина,от които 25 тухла,5 стиропор,приблизително 5-8 бетон или замазка,и около 20 камък.Не ми е ясно изпълнението на този момент над дограмата,предполагам че дограмата ще се монтира на външния край на тухлената зидария.Бих се радвал да чуя всякакви мнения и виждания.Благодаря.
Re: Построяване на Възрожденска къща
19-12-2008 - 10:01:14
На въпроса на Geto,понеже парцела има денивелация около 60см на 10м и затова входа(предната част на къщата) ще е повдигната до изравняване на денивелацията,представи си плоча на кота 0 която е100-110м2 и в единя преден ъгъл(от кадето ще е входа) влиза на вътре с габарити примерно 3 на 3м,и се образува едно външно предверие около 9-10м2 което вторият етаж го покрива.За това говоря,дано сте придобили придстава
LKK
Re: Построяване на Възрожденска къща
21-12-2008 - 18:32:19
В БГ, който иска може да стане собственик на автентична Възрожденска къща само за 42 900 евра.

[www.bghouse.net]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-21 18:33 от LKK.
Re: Построяване на Възрожденска къща
21-12-2008 - 19:30:31
creobg Написал:
-------------------------------------------------------
....,стената е около 60см дебелина,от
> които 25 тухла,5 стиропор,приблизително 5-8 бетон
> или замазка,и около 20 камък.Не ми е ясно
> изпълнението на този момент над
> дограмата,предполагам че дограмата ще се монтира
> на външния край на тухлената зидария.Бих се радвал
> да чуя всякакви мнения и виждания.Благодаря.

Въобще не ти трябва да редиш камък с дебелина от 20 см отвън за фасон.Има много производители в България на изкуствен камък във всичките му разновидности -дялан,зидарски и т.н. Представлява плочи с релеф от едната страна , получени от вибропресован бетон-смес от бял и сив цимент и трошен камък .Аз го наричам възстановен камък, щото можеш да го различиш от естествения само при звука от почукване и състава на материалите си е естествен.Лепи се като плочките в банята.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход