Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
inj
Re: Построяване на Възрожденска къща
29-01-2008 - 21:49:59
Имайте само едно нещо впредвид като правите реконструкции така без сметки. А то е дървото. Старите къщи са правени ни от иглолистен материал, а от широколистен. Параметрите са коренно различни.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: Построяване на Възрожденска къща
29-01-2008 - 22:03:16
Кой ще прави конструкция без сметки?
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 00:18:52
Браво браво, тази тема набира все по-голяма скорост.
Пешо, точно за Бурса не ми давай пример. Там 90% от жертвите бяха в чисто нови кооперации.Четох някъде че строителството последните години в БГ, в голяма степен е "бомба със закъснител",доста от кооперациите я изкарат 20-30- год. я не. Качеството на наливания бетон и качеството на кофража,в много случаи били под всякаква критика. Какво между впрочем се мъчеме да докажеме един на друг. Аз нямам за намерение да доказвам(а и не мога),че стена зидана от камък с 60см. дебелина е по-здрава от железобетон(изпълнен както трябва!!!!).Просто се възхищавам и съм привърженик на естествените материали(дърво,камък и т.н.).
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 00:26:05
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> селтак ,
>
> Благодаря за хубавите думи. Аз съм от
> Бургаско. Беше проявил желание да я видиш на
> живо . Добре си дошъл. Вътре таваните са
> дървени с орнаменти и на различни нива . Не
> са напълно завършени , но мога да кача снимка
> . Сега ще монтираме дограмата и облика на
> къщата ще е по-различен.

Благодаря и аз за поканата! Ще ти пиша на лични съобщения, когато се поосвободя.
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 05:33:09
Аргонавт здравей,

Не мога да скрия възхищението си от това което правиш! Тъй като аз съм на път да строя, но фамилна къща за себе си имам вероятно мн. въпроси, но бих искал да започна с няколко.
Каква е застроената площ и колко е общата разгъната? Какъв е дървеният материал който използваш? Строителите твоя бригада ли са или ползваш услугите на специализирана фирма? Извинявай ако въпросите ми звучат наивно. И оща нещо, на какви цени продаваш тези къщи? Питам, защото имам хора които може би ще прояват интерес.

Поздрав и
Остани си със здраве,
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 09:15:01
Ще ти дам тогава пример със Стражица. Там 100% от изпопадалите къщи бяха с каменни основи.
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 13:34:09
Ами не можеш да докажеш, защото не е по-здрава.
Слушайте Пешо добри съвети ви дава как се прави каменна зидария.
тъй кат оси фен на по-старото строителство , я се поинтересувай как са правени каменните стени на възрожденски къщи в Банско по соц. време - точно по технологията, която описва Пешо.
А може и да се поинтересуваш Римляните как са правили големите сгради, които изглеждат тухлени - тухлените стени са кофраж, а вътре са изливали бетон. Само дето са позвали поцуланов , а не портланд цимент.
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 17:23:34
Тц. Римляните са правели конкретум с химически състав подобен на днешния бетон, но не са го изливали, а са правели тухли от него и са ги зидали. По-дебели крепостни стени са се правели от стрателна зидария по краищата и подобие на бутобетон в средата = неправилно нахвърляни камъни и хоросан. Бетон обаче не са имали.
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 19:04:47
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Това изглежда много автентично!
>
> Каква точно е конструкцията на сутеренния етаж?
> Гредоред, като междуетажна е ясно, че е възможен,
> но ме притесняват две неща:
> 1) шумоизолация = няма ли да тропа и да кънти.
> 2) баня и други мокри помещения. Доколкото съм
> виждал, правят я на по-високо ниво чрез армирана
> циментова замазка върху дъските, след това пясък с
> тръбите в него и после плочките, но пак ми се
> вижда несигурно да не потече.
>
> Това е Буново. Защо си я снимал? Просто така
> или...?
>

pe6o, здравей,

Какво имаш ти с Буново? Не ми казвай, че на път за хижата си я видял!

А я сложих тук защото къщата беше хубавица, а и все още може да се спаси. А не на последно място имам и някаква емоционална връзка с неяwinking smiley

Ех Буново, Буново ка хубаво си ти!
Re: Построяване на Възрожденска къща
30-01-2008 - 19:15:07
Ами, минавал съм и съм я запомнил. може и и аз да съм я снимал = трябва да разгледам архива. И май прекаляваш с носталгията = кво му е толкова хубавото на Буново?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход