Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 23:01:16
И аз съм на това мнение. Според мен се нарича уют.
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 00:38:04
Ето това са няколко етапа от строенето на дървени къщи в сев.америка.Имах още няколко, с изкопните работи, основи,изолации,но ще трябва да ги потърся.
....
Готово???



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2008-02-01 02:19 от Don Balon.
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 01:28:19
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето това са няколко етапа от строенето на дървени
> къщи в сев.америка.Имах още няколко, с изкопните
> работи, основи,изолации,но ще трябва да ги
> потърся.
>
>
>
>
> Редактирано 5 пъти, последният път 02/01/08
> 12:53AM от Don Balon.


Don Balon,

Моето уважение, но темата тук е "Построяване на Възрожденски къщи" confused smiley

Вероятно нещо си объркал мястото, защото има мн. Теми: "Американски къщи", "Зглобяеми къщи" и т.н.

Моля те, не усирай темата с американските бараки sad smiley :g:

Хайде със здраве и прощавай,
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 01:33:36
Прав си Гето. Моля за извинение.
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 05:58:26
Tazi obiava namerih v edin Gabrovski vestnik

„МебЕкс” ЕООД
Продава на едро
сух дъбов материал
- окрайчени дъски
Складова база - град Габрово
ул. “Бойката” 1
Тел./факс: 066/801 661
Мобилен: 0886/466 131
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 09:17:31
Варосвате или използвате новите химиИ? Аз без да съм специалист ще кажа, че харесвам варосаните "дувари", нали си спомняте онова с баданарката. То хубаво романтика и уют, ама гледай да не се облегаш на тая варосана стена...

:}
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 16:19:04
На Арена ди Верона се вижда добре бутобетон от който са направени сводове.
Ще ти припомня защо арките и сводовете са използвани доста допреди 100г., т.е. преди да се открие стоманобетона - това са конструкции при които опънните напрежения са малки. Та идеята на арката , свода, купола е да можеш да го направи от бетон, а не от стоманобетон.
Тез иза които се сещам да са познавали в древността свойствата на натисковата линия са траки и римляни. Гърците и гептяните са строели конструкции то прости гред.
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 16:42:07
Аргонавт, щото много спориш ще се опитам да ти обясня.
Каменнатат зидария има висока якост на натиск и почти нулева на опън. Простичко обяснено ако натиснеш отгоре един зид то няма да успееш да го деформираш, но ако го подкопаеш на някое място веднага ще паднат няколко камъка.
Когато няма земетресение, няма води, които да отмиват почвата под зида и подобни явлиния зида си е здрав. Т.е. когато говорим за вертикални товари каменния зид няма проблем да понесе значително натоварване.
Обаче при земетресение, при неравномерно слягане на основата, при температурни разширения, динамични натоварвания в стените се появяват опънни напрежения. Тези опънни напрежение, дори и малки са достатъчни за да разрушат конструкцията от каменна зидария.
Неслучайно едно време каменните зидове са взиждани дървени греди, по късно са слагали и желязо за да се опитат да повишат якостта на опън. Ако разрушиш една стара къща ще видиш, че и гредите на подовата конструкция играят роля да държат каменната зидария ад не се разпадне. Но това в никакъв случай не е толкова сигурно, колкото използваенто на стоманобетон.
Не са го правили защото не са искали да използват стоманобетон, а защото са нямали.

Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 17:54:22
Geto!
При мен 2 етаж е тухла и итонг,5см стиропор и фасаген.Отвътре е мазилка-хоросан и латекс.Направих го така от практи4на гледна точка,все пак не ми се варосва всяка година.Не съм против варосването.Бях 4 дена на Балкана.Има 50 см сняг,камината бумти,ракийка,вино и мезета в изобилие....изкарахме си страхотно.И поражения от лютата зима-никакви,което много ме зарадва...smiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
01-02-2008 - 18:59:01
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> nullhttp://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&am
> p;photo_id=5075251null


Venciev,
Давай бързо снимката, моля те не ми разваляй деня sad smiley А това животоописание от Балкана ме кара да се чувствам завистлив, а не искам winking smiley Но ти само пусни фотото!

Как е Кавазакито в снега, справя ли се?

Това моето си е мъчение, свърших всички запаси sad smiley Преди 3 год. сложих 350 л. червено, но миналата неделя го довърших. Закъсах го.

Тук е яка зима, ноща наваля 50 см. та заранта ринах снег като луд.
А, пред прозореца на дървото седи едно соколе и ме гледа, красавец!

Венциев или може би Венци, благодаря ти за хубавите постове, да знаеш само как згряват сърцето ми.

хайде със здраве и весела събота и неделя
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход