Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 08:10:48
avatar
Абу,
За всички видове дървесина важи правилото, че съставните (слепените) елементи са по-устойчиви на Измятане, а не че са по-здрави.
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 09:46:34
хубав дъбов материал Нали знаеш, че той се обработва мнооого по-трудно от чамовия?

да има разлика между новопостроеното и старото и тази разлика се търси умишлено Това е задължителен подход при археологически паметници. Внимателният зрител трябва да може да забележи разликата между запазилото се през вековете и правеняка. Иначе става историческа фалшификация.
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 16:30:42
Напротив, правила са дори арки и сводове с това, което ти наричаш бутобетон, но не само с хоросан (т.е. свързващото вещество е вар), а и с цимент. А дали добавъчния материал е с по-голяма или по-малка фракция голямо значение няма - пак си е бетон, т.е. изкуствен конгломерат от камъни с различна големина. Дори дали е цимент свързващото вещество има значение само за характеристиките на материала. Не случайно се казва асфалтобетон - изкуствен конгломерат от каманаци, споени с нещо лепкавоsmiling smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 16:43:34
Не , просот съм на мнението на Пешо, че е доста трудно да се построи сграда по стара технология, която да отговаря на съвременните стандарти.
Едва ли в момента някой може да построи каменна зидария с качествата на каменните зидарии , строени преди 200г., които също не отговарят на съвременните изисквания.
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 19:53:21
Глупости! Искаш да кажеш, че римляните са леели бетон в кофраж? Невъзможно най-малкото защото такива бетонни арки са невъзможни освен ако не са стоманобетонни или и армировката и стоманобетона са познавали? Вярно е, че са използвали вулканична пепел за добавка към хоросана, което го приближава повече до днешния цимент, отколкото до чист хоросан, но това съвсем не означава бетон. С тухлите от конкретум са зидали.

Но доста се изместихме от темата на дискусията.
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 20:17:05
Здравейте,
извинявам се за по-късното включване отностно дървения материал, но работа - няма как! Длъжен съм спомена че чамов материал - няма. Има матириал от иглолистни дървесни видове - бор, eла, смърч и други. А колкото за ламелните (слепени)греди има значение дървесния вид (твърда или мека дървесина) и вида на лепилния шев. Много производители не дават информация за лепилния шев, който използват. А колкото до измятането това е последното качество, което се гледа. Всички физико - механични качества на ламелните греди са с по-високи показатели от масива.
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 21:22:48
pe6o ,

Ще ти дам тогава пример със Стражица. Там 100% от изпопадалите къщи бяха с каменни основи. Попитах днес един приятел , който е бил тогава в група за заснемане на разрушените сгради в този район. Неговите спомени от тогава са , че къщите които са били разрушени , т.е. стените им са имали диагонални пукнатини в които можеш да си пъхнеш пръстите , са били с тухлени стени на два етажа , но без колони.Много от тях били зидани на кал , някои от тях били с гредоред , други с плочи. Изрично го питах за къщи с каменен първи и дървен втори етаж и отговора му беше , че тези къщи въобще не са били пострадали.
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 21:26:37
Хехе! Добре! Няма чамов материал. Няма и доячки, а има оператори на биологични единици.

:}
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 21:59:30
Извинявай, но е смешно. Всеки човек, който се интерисува от материала-дървесина знае че: чам е турско събирателно наименование. Все пак според Вас "чам" за кой дървесен вид се отнася. Ако е със събирателно значение за иглолистни дървесни видови, знаете ли
различните характеристики между белия бор, елата и лиственицата - например?
Re: Построяване на Възрожденска къща
31-01-2008 - 22:36:18
Въпрос към Аргонавта, Venciev и другите,

Как сте изпълнили външната мазилка?

Варосвате или използвате новите химий? Аз без да съм специалист ще кажа, че харесвам варосаните "дувари", нали си спомняте онова с баданарката smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-31 22:37 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход