Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-01-2008 - 23:30:17
Ще се опитам да пусна няколко снимки и обяснения към тях .





[images23.snimka.bg]

Това са снимки от къща , която се довършва в момента . Интересното е , че в конструкцията няма стоманобетон и стомана , а всички конструктивни елементи са от дърво. Камъка е истински и зидарията е истинска. Бетонов е само фундамента. Стените са гипсфазер и вата , но могат да се изпълнят и от други материали , като кирпич , тухли или итонг.

Естествено къща в този стил и дух може да се направи от стоманобетон , а отвън да изглежда по същия начин. Според мен по-лесното е стоманобетон , по-трудното е дървена конструкция , но разликата в усещането когато си в къщата е съвсем различно.

Къщата е ново строителство - от кота терен . Това уточнение го правя , защото много ме питат за реставрация . Другото е , че има всички строителни разрешения.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-29 07:58 от argonavt.
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-01-2008 - 23:42:31
Аргонафте,Цанков наистина ни спаси.... winking smileyАма наистина са ти страхотни къщите!!!
Ако иска някой да погледне етапите на съживяването на една 150 годишна къща може да погледне [www.snimka.bg]
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-01-2008 - 23:44:53
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-01-2008 - 23:57:27
Аргонафте, ти ли построи тази красота? Ако е така, казвай къде е да я видя и от близо и ме брой за клиент.
Re: Построяване на Възрожденска къща
28-01-2008 - 23:58:57
Ivel ,

Къщите не стоят лошо , но има някои неща , които аз бих променил.
Първо къщите са еднотипни , т.е. еднакви и са строени като войници. Второто е ,че личи стоманобетоновата конструкция , не е добре замаскирана. Има много прави линии , които не са характерни за българската къща. Навремето е нямало правоъгълен парцел . Къщата се е ситуирала в единия край на парцела , на регулация.
С тези забележки не искам да омаловажа труда на архитекта.
Re: Построяване на Възрожденска къща
29-01-2008 - 00:02:43
селтак ,

Аз имам и други да покажа , но по-нататък. Или влез в snimka.bg и разгледай албумите - там съм argonavtt .
Re: Построяване на Възрожденска къща
29-01-2008 - 00:25:11
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Аргонафте,Цанков наистина ни спаси.... Ама
> наистина са ти страхотни къщите!!!
> Ако иска някой да погледне етапите на съживяването
> на една 150 годишна къща може да погледне


venciev, venciev,
Не е хубаво това което правиш, не е хубаво! Как можа да пуснеш тези снимки и то точно от Жеравна? Знаеш ли какво е болка? И като помисля, че още 5 месеца ще живея с тази болка :g:

Сега сериозно. Благодаря! Дъхат ми спря!
Re: Построяване на Възрожденска къща
29-01-2008 - 01:06:01
Момчета,скапа ми се компа-токов удар, сега съм на едно джудженце.
Аргонавт-думите не ми стигат!!!!Трябва да те свържа с един мой братовчед,който реставрира преди доста годни манастира св.Кирек над Асеовград. После го направиха дом на журналиста.Ако имаш път отиди да го видиш.За него градежа с камък е призвание.
Гето, не си прав за здравината на строителството с дърво. Допускам че живееш в зоната на ураганите в САЩ. Братче, моли се да не мине такова нещо над БГ.
Пещо,Инженер,ще ви постна снимки на камени къщи,преживели Чирпанското,Вранча и Стражица-земетресения.Предпочитам да съм в една от тези къщи по време на следващото, но не и в панелка или "ново строителство".С това не искам да омаловажа знанията ви.
Re: Построяване на Възрожденска къща
29-01-2008 - 01:14:02
[www.snimka.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-29 01:15 от Don Balon.
Re: Построяване на Възрожденска къща
29-01-2008 - 08:00:05
Снимки пуснати от мен по-горе са на къща ново строителство - от кота терен . Това уточнение го правя , защото много ме питат за реставрация . Другото е , че има всички строителни разрешения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход