Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-11-2008 - 21:14:38
Бялата стена ми е лошо наследство от предишния собственик, както и много други резили с които се справих. Отдолу е камък, но има много циментец в мазилката и трудно се кърти. За това съм я оставил за по-късен етап. Стига сте ме яли за този улук. Ще го разкарам, ама на пролет.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Построяване на Възрожденска къща
05-11-2008 - 21:31:01
Venciev, радвам се, че ти хареса. Имам две наследствени къщи в Странджанския край, но са по-нови и соцреализма ги е съсипал и не мога да ги възстановя. Освен това сме няколко наследника. Тази е в Котленския Балкан. Ще потърся снимки от самото начало, като я купих. Имаше и два огромни бора, но паднаха от ураганен вятър.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Построяване на Възрожденска къща
06-11-2008 - 19:15:52
Наистина ми хареса,фен съм на този тип къщи!Срещу теб-в еленско си купих 5-6 такива/в този стил/,но кога ще ги правя не ми ражда акъла...някой Божи ден ще стане....smiling smiley))Някой ден ще се съберем на баира и ще му пийнем по ракийка... winking smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
06-11-2008 - 22:19:01
Venciev, ето как изглеждаше къщето, като го купих.



А сега е на този етап. Ако олука не се спускаше върху бялата стена, щеше да е почти незабележим


За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Построяване на Възрожденска къща
06-11-2008 - 22:38:14
А защо си махнал двата бора? confused smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
06-11-2008 - 22:54:07
Имаше страхотна буря. За щастие паднаха върху електропровода и спасиха къщата срещу мен. Ще сея сребристи смърчове на мястото на боровете. Преди да съм собственик на къщата се влюбих в нея заради двете дървета. Та не ме питайте за боровете повече. Причинявате ми мъка.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Построяване на Възрожденска къща
07-11-2008 - 09:35:29
Хубава и ценна къща си си купил.Браво!
Abu
Re: Построяване на Възрожденска къща
07-11-2008 - 18:03:22
Миташки,
водосточната тръба също може да се скрие в дървена кутия. По' няма да се набива на очи. Ботушът може да се облече с камък и като зеленяса след някоя година ще придобие перфектен вид в унисон с къщата.
Другият вариант е да я направиш медна - за три-четири метра няма да фалираш! Тогава няма нужда да я криеш. Само си представи как ще изглежда като се покрие с патина...
Re: Построяване на Възрожденска къща
09-11-2008 - 19:19:05
За фалит дума да не става, но къщата е в родното място на всички цигани в България - с. Градец. Можем да залагаме, колко повече от един ден ще стоят на стрехата медни улуци. :g: . Виж за дървена кутия съм го мислил и това ми се е струвало най-доброто решение. Имам приятел грънчар и смяах даг карам да ми ги направи от глина, но не съм виждал керамични улуци се отказах. Май ми помотна да взема решение. Благодаря winking smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Построяване на Възрожденска къща
09-11-2008 - 19:28:01
Миташки Написал:
-------------------------------------------------------
Имам приятел грънчар и смяах
> даг карам да ми ги направи от глина, но не съм
> виждал керамични улуци се отказах.

Разходи се някой ден до разкопките на старата българска столица Плиска.Ще видиш и керамични улуци и водопроводи от керамика на има-няма 1000 години-като ,че ли монтирани вчера


smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход