Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

3D моделиране и потенциалните ползи от него

Публикувано от gandonov 
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
17-12-2009 - 20:01:37
salvador ,ако беше погледнал темата под друг ъгъл нямаше да направиш такива крайни и неаргоментирани заключения.Тази тема е полезна за хората на другия бряг.На мен ми спести наглите 600лв.поискани ми от един от архитектите при които бях,не от този с когото работя сега за 3D визуализация.Полезна е и защото можеш да разположиш обзавеждането си преди да построиш къщата си!Има много предимства за тези които не ги мързи.
Напоследък забелязвам,че някой си чешат пръстите по клавиатурата без въобще да са в час за какво става на въпрос.
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
17-12-2009 - 22:36:48
Няма какво да я гледам...темата е от времето,когато започнах да чета този форум горе-долу.За 3Д моделирането и аз съм писал чат-пат,че е необходимост вече на пазара.Световна практика.От 2007 до сега обаче няма нито една агенция,която да е предложила 3Д модели дори на най-скъпите си имоти.
При новото строителство,дето е най-лесно да се направи,защото файловете ги има готови...и там не е направено.
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
18-12-2009 - 15:50:59
Quote
bezopit
Тази тема е полезна за хората на другия бряг.На мен ми спести наглите 600лв.поискани ми от ......
*ok*
И аз се зарадвах като я видях тая темичка.При мен всички опити за 3D на проекта ми започваха от 250лв нагоре.Съответно се наслушах на обясненията колко е епохален този труд.Да,сигурно е трудно,ама ако правиш рекламите на Кока-кола,а не типови проекти.Същата работа като това колко е трудно да се строи добре.
Но майната им на парите.Практическата полза също е ясна.Важното е,че човек човърка собствения си мозък и се научава на нещо различно от бетони,арматури,дори и от ежедневната си работа.За мен, който не работя сериозно с компютри е доста интересно.Пък и ще спестя доста рисуване на жена ми,въпреки че го може.smiling smiley
LKK
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
18-12-2009 - 19:08:56
Ако му се занимава на човек определено има голяма полза от 3D моделирането. Всичко което ти хрумне може да си го вкараш в програмата и да го огледаш от най-различни ъгли. Безпроблемно може да го споделиш с близки хора, без да се налага да обясняваш надълго и нашироко неща, които не всеки може да си ги представи. И всичко това, тогава когато ти е кеф, а не когато благоволят да ти го направят.
Съвсем не е нужно да изпипваш детайлите, може просто да нахвърляш прости геометрични форми в необходимите размери, а след това да искаш точен и детайлен проект по твояа 3D скица.
Определено си заслужава усилията, ако човек не е скаран с компютрите.
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
17-01-2010 - 09:25:46
avatar
Браво gandonov създали сте чудесна тема аз съм нов на форума и от доста време работя със тази програма надявам се да ви бъда полезен със каквото мога.


Тази чудесна програма за 3d моделиране се развива непрекъснато към момента има създадени много нови скриптове които разширяват възможностите на програмата ,както виждате от снимката работните панели са доста повече от стандартната версия на програмата .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 10 път(и).Последна редакция на 2010-01-17 10:06 от MASTERCAM.
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
17-01-2010 - 16:22:36
Скеч-ЪП-а допуска грешки в размерите,от където следват грешки при изчертаването на някои по-сложни съставни детайли.
Играх си един ден да чертая 4 стени, от стандартни тухли единички.Редиш ги в модела както се редят и наистина...Не стана...там,където трявбаше последната начертана стена да се затвори с първата,тухлите се разминаха.
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
17-01-2010 - 17:03:05
Някой някога беше споменал за някаква програмка, в която след като въведеш координаите на парцела си, можеш да намериш най-оптималния вариянт за разположение на къщата според движението на слънцето, нещо много важно за пасивно-слънчевите къщи. Някаква идея?
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
17-01-2010 - 18:59:02
Досега не съм опитвал с 3Д моделите, но...сега ще си я дръпна и ще започна да я разцъквам. МАСТЕРКАМ, ще има с какво да си ми полезен. *beer*
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
17-01-2010 - 22:17:38
avatar
За всички които се интересуват от програмата SCETCHUP PRO Последната версия 7.1 +русификатор +рендер А също така и преведен на руски help.

На лични или ел .поща.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-18 01:56 от MASTERCAM.
Re: 3D моделиране и потенциалните ползи от него
20-01-2010 - 21:31:11
mastercam писах ти на лични, да ми изпратиш програмата но нещо ти се изгуби във форума. Иначе програмата си е супер, аз си направих 3D изображение на къщата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход