Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да си сложа ли EPS под плочата?

Публикувано от bulhomes 
Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 18:18:32
Под плочата на кота 2,95 сложих по 5 см EPS. Сложих го дюбелиран върху кофража преди наливането на плочата. Идеята е за обезшумяване, защото на първия етаж ще е гостната, а на втория и третия - спалните. Сега ми предстои да лея следващата плоча и се чудя дали пък и там да не сложа. Плюсовете според мен са по-лесното полагане на кабелите за осветление, отпадане на мазилката (направо шпакловка) и пак шумо (и топло)изолация. Недостатъците според мен са горимостта при пожар и маааалко по-високата цена Всъщност нямам идея как върви мазането на таван, но EPS-а е 3,5 лв/кв.м. и още малко за дюбели. Труд нямаш.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 18:24:05
avatar
EPS не става за обезшумяване.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 18:42:47
Това за обезшумяването с епс не е много добра идея.Щом си я дюбелирал предварително да беше сложил каменна вата с по-голяма плътност.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 18:51:14
Обезшумяването не го мисля толкова. Над трапезарията ще има и окачен таван и ватичка. В момента се чудя дали да заменя мазилката с него на по-горните плочи.

За ЕПС-а, че не помага за шума обаче ме изненадахте.
m17
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 19:29:01
Quote
bulhomes
Обезшумяването не го мисля толкова. Над трапезарията ще има и окачен таван и ватичка. В момента се чудя дали да заменя мазилката с него на по-горните плочи.

За ЕПС-а, че не помага за шума обаче ме изненадахте.

Обезшумяване значи нещо да поеме шума ( звуковите вълни ) и да го превърне в друго нещо (топлина ). Поемат материалите с дискретна структура и меки връзки между елементите - вата, корк, всякакви тъкани и т.н. ЕПС/ХПС е разпенен полимер пълен с въздух. Няма дискретни елементи с гъвкава връзка т.е няма как да има сериозно поемане на шума. Разбира се, всеки плътен материал ще поеме в някаква степен - дори дебел бетон но е пренебрежимо малко и на практика няма да се почуства ефект при реални условия.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 19:29:30
Quote
bulhomes
Обезшумяването не го мисля толкова. Над трапезарията ще има и окачен таван и ватичка. В момента се чудя дали да заменя мазилката с него на по-горните плочи.

За ЕПС-а, че не помага за шума обаче ме изненадахте.

На Дайчовото и Правото хоро ,дето ще друсат горе ще можеш да броиш точно стъпките:]Затова отгоре на плочата сложи перлит във вид на " плаващ под" Гледай обаче да ти го прави майстор, щото е тънка работа! Стиропор сложи отдолу на най -горната плоча да не бяга топлото от къщата,защото 35 % от топлото заминава от там!Казвал съм го сто пъти,че през зимата не влиза студа ,ами бяга топлото навънка!*drunk*

bulhomes,перлит,а не стиропор на топчета!Перлита е отличен материал за звукоизолатор!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-04 19:50 от фло.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 20:39:37
Това за перлита е супер освен за шумо е много-добра топло изолация.Преди се ползваше много често за замаска.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 21:14:31
avatar
По-добре керамзит!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 21:21:41
Керамзита е реално тухла и се ползваше навремето след излоция на покрив с воалит .Слага се от горе да предпазва от слънцето,а съшевременно е много лек материал.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 21:38:43
Фло, Гугъла не ми каза - кажи ти какво е това перлита. На вид ми прилича на стир.. топчета.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход