Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
10-12-2008 - 16:40:28
avatar
Абсолютно съгласен!!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Измазване с Турбозол
10-12-2008 - 21:27:14
avatar
ИЗПИТИ......
Твърдо седя зад идеята да има пак класове и разряди.....
Те тогава да ги видим МАЙСТОРИТЕ..... *black eye* *pardon* *stop*

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
11-12-2008 - 08:50:17
КОлеги, не изпити а мотивация е нужна... мотивацията най често е финансова! Което не значи естествено че до сега нямаше мърльовци които взимаха много пари срещу което даваха некачествен труд.
Най доброто което може да се случи - всичките тези да идат да копаят нивите, нещо което са правели успешно дедите им... а не да са "пишман майстори тарикатчета" дето само си гледат надниците!
Re: Измазване с Турбозол
11-12-2008 - 09:15:25
Единствената мотивация на работника е страха от липса на заплащане, а не високото заплащане. Високото заплащане понижава производителността на труда.
Подкрепям Николов, че крайните цени не са високи, както той ме подкрепя, че процентът за работника в тази цена е ужасяващо висок. Потресаващ е, което е довело до много ниска производителност на качествен продукт при машинните мазилки. А когато средното качество е ниско ти се принуждаваш да плащаш много само защото някой все пак ще направи качествен пордукт.
Знам какво е пазар и няма смисъл да ме убеждаваш, че като си на зор и плащаш толкова колкото ти кажат - плащал към. Обаче сега идва времето да си го връщам - каквото повикало , такова се обадило. И 3лв. на кв.м. няма да платя. 50лв. надница на работник с умения, 80лв. на отговорник група. Отвреме навреме някоя премия. На който не му изнася да си гледа работата. Да е жива и здрава световната финансова криза и най-вече ежедневната и рекламаsmiling smiley
Re: Измазване с Турбозол
11-12-2008 - 09:28:19
avatar
Аз отдавна говоря, че безработицата в София отдавна е под санитарния минимум и това позволява на работника да изнудва работодателя.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
LKK
Re: Измазване с Турбозол
11-12-2008 - 18:12:11
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Единствената мотивация на работника е страха от
> липса на заплащане, а не високото заплащане.
*ok* *ok* *ok*
*drink1*
Re: Измазване с Турбозол
11-12-2008 - 22:10:23
avatar
*bow* *drunk* *bow*

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
23-01-2009 - 17:08:05
Здравейте,

С интерес изчетох темата, има доста полезни съвети, както и не дотам. Предстои ми пролетта вътрешно машинно измазване на новопостроена около Сф къща на 2 ет./червена тухла/ с РЗП 165м2+ 2 бр. гаражи и мазе .Колебая се относно материала -дали да е с Мп 75Л или турската алтънбаш .Държа на качество и естествено търся най доброто съотношение цена -качество. Има обявени различни цени във форума и всеки говори за изключително качество. Дали някой от тук присъстващите би могъл да помогне и да препоръча читави хора/ за които има реални наблюдения, с които е работил/ и за какви пари -труд и материал и само труд.Крайния резултат- гладък финиш "достоен за боя-от тези тип саморазливни при които всяка грапавинка си личи".При изчисляване на квадратури някои махат дограмата , други -не . Знам, че информацията е обща и много ще кажат , че зависи от дебелината итн. Съгласен съм , че и за да се даде крайна цена трябва да се види обекта, но все пак ако цената се разбие ще добия някаква представа. А и гаранциите не трябва да се пренебрегват. Gogol, за цените които споменаваш получаваш ли нужното качество или трябва да си затваряш едното око?
Успех на всичики *write*
Re: Измазване с Турбозол
23-01-2009 - 18:15:30
Вароциментова мазилка, гипсова шпакловка и боядисване с латекс - най-оптималния вариант. Все едно на кой производител - и най-евтините материали да вземеш продукта в крайна сметка е гладка боядисана стена , 50% от която ще скриеш с мебели, 20% в течение на няколко месеца ще я похабят гоститеsmiling smiley
И не се хващай, че с гипсовата мазилка може да се спести шпакловка, който ти го каже- да боядиса за да го докаже.
Единствено по таваните е има смисъл с МП75Л защото е доста по-лек , което означава, че по-трудно ще падне. За стените - няма смисъл да се използва използва при нашите условия и когато се търси гладка стена.

Re: Измазване с Турбозол
24-01-2009 - 07:41:52
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Единствената мотивация на работника е страха от
> липса на заплащане, а не високото заплащане.
> Високото заплащане понижава производителността на
> труда.
> Подкрепям Николов, че крайните цени не са високи,
> както той ме подкрепя, че процентът за работника в
> тази цена е ужасяващо висок. Потресаващ е, което е
> довело до много ниска производителност на
> качествен продукт при машинните мазилки. А когато
> средното качество е ниско ти се принуждаваш да
> плащаш много само защото някой все пак ще направи
> качествен пордукт.
> Знам какво е пазар и няма смисъл да ме убеждаваш,
> че като си на зор и плащаш толкова колкото ти
> кажат - плащал към. Обаче сега идва времето да си
> го връщам - каквото повикало , такова се обадило.
> И 3лв. на кв.м. няма да платя. 50лв. надница на
> работник с умения, 80лв. на отговорник група.
> Отвреме навреме някоя премия. На който не му
> изнася да си гледа работата. Да е жива и здрава
> световната финансова криза и най-вече ежедневната
> и реклама


clap: clap: clap:


Те стройтелните предприема4ите най-много ще олигавят бахура. 3,50 лв. за квадрат я дават ве4е гипсовата мазилка.
Чакай да дойде март-април. Банките да отпуснат кредитите и тогава ще си говорим за цени и майстори мойте все още полу4ават 5лв на квадрат за машинната мазилка
и цената им може да падне до 4.50 но само за фирми който са сериозни в плащането, на шушумигите да им мажат майстори от малцинствата те много добр работят :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход