Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 19:00:53
avatar
Пък и да съм откровен с теб за подобна квадратура по добре договаряй-цената им за м2 беше преди месец 9-9,60лв.
Но това между нас да си остане....
Пробвай и ако стане си ти....
(почит

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 19:13:39
Здравей отново Гогол. Аз съм ти много благодарен за помоща. Малко са като теб в днешно време които гледат да са в услуга на някои без да имат полза от това. Дори и да не ги наема тези които са били при теб пак ми е помощ поне да се ориентирам в пазара.
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 21:12:55
avatar
Quote

Пък за различията в квадратурата-ако не можеш да си позволиш и да поддържаш своя бригада това че си взел голям или по малък обект - няма никакво значение-колкото и да се силиш квадратурата си на ден не можеш да вдигнеш драстично....

Имам 44 работници само на щат без да броя "приходящи" и "изходящи". Отделно ми е администрацията. И има голяма разлика, когато купувам на тир или не. Поне на мене ми оферират различни стойности. И то не един доставчик. Специално мазилките ги работя с 4 машини, ама не ми достигат и ще взема още поне една или две скоро. Но какво ли знам аз...
Re: Измазване с Турбозол
08-06-2008 - 07:44:41
avatar
Блазе им на хората на които им работиш тогава.....!
Нищо лично-просто бизнес!
Продавам стока,но не желая да ме навеждат-а изглежда колегите като чуят тир единица ти клякат.....
Няма лошо,но тогава що цената ти е в пъти по различна от пазарната...?
Дай обяснение на нещата и може да те разбера
почит :]

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
08-06-2008 - 10:10:50
Ако искаш вярвай - ама се получава накрая толкова. 30 - 35 лв. с боядисването. За да може от гола тухла да се получи готов продукт в уговорения срок.
Ако излезе по-малко е било въпрос на късмет. Ето ти и сметката - цена на Зестате 16лв. на кв.м., заради повече материал се получава - 20, оказва се , че има части з а прешпакловане - обаче те гони срок, оказва се , че Зестате не може да ти прати в момента човек да си оправи нещата и си плащаш по 4лв. на кв.м. все едно е цялостна шпакловка на друг, 5лв. даваш да боядисване труд и материал и отиваш на 29 разходи,без да си смяташ собствения труд за събиране на оферти, разходи по фирмата - да кажем, че са ти 20% - отиваме на 32лв. на кв.м. себестойност. Е няма ли да има поне 10% за фирмата - 35лв. Имай предвид, че клиента не го интересува, че майсторът, който трябва да дойде да си оправи нещата се е разболял, напил и т.н....
"Не съм калкулирал сериозно,но ако не го правя като хората кой ще ми плати?"
Въпросът е друг - кой ще ти плати ако се окаже, че имаш 100% над предварителната оферта допълнителни работи.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-09 08:15 от 4ovek.
Re: Измазване с Турбозол
08-06-2008 - 11:03:23
avatar
Тук спорът е излишен-не правя калкулация за боя понеже не ми се занимава....
10 човека ще се справят за 10 дни до финиш с тази квадратура....
Аз нямам такъв дето да не ми се яви -общаците хайде - иди ела ,ама майстора не си го позволява вече 5 години и това си е......
Ето пък моята цена:
- материал - 3,50 лв. м2
- Смр заглаждане на гипсова мазилка - 2,00 лв м2
- шпакловка до финиш - сатен - 2-3 лв. м2
Отпускам 12 % непредвидени и съм готов.....
Ако е далеко ще начисля и транспорт,но тия дни кооперации бол във града-това виж наистина не съм го сметнал!
почит :]

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
08-06-2008 - 11:07:52
avatar
Не споря също че може да има и преразход на материал,но това след огледа си го смятам и ако се получава разлика ще я прибавя естествено!
Остатъка за фирмата е малък и трудно инвестирам в скъпа техника,ама турбозола вече се изби ,а и го пазят момчетата....
Иначе скъпите консумативи си ги вземам директно от производителя- все пак се познаваме търг.представители и си правим някоя и друга услуга....
Иначе като се замисля - защо не вдигна и аз цените си ами кретам още...?
Незнам - просто ми е съвестно да одирам хората все още
Има логика в цената ти - в това спор няма....
Но вече съм казал цена-обещавам да вдигна цените си в края на сезона
почит :] :loveu:

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
08-06-2008 - 11:42:54
avatar
Quote

Но вече съм казал цена-обещавам да вдигна цените си в края на сезона

Успех! smiling smiley smiling smiley smiling smiley clap: clap: clap:
Re: Измазване с Турбозол
08-06-2008 - 11:52:23
avatar
Чест и почитание :] :loveu:

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
09-06-2008 - 08:41:43
Не става въпрос за одиране. Ти си пропуснал подготовката на стените. Докато се стигне да заглаждане на мазилката има доста работа. Има оформяне на някой отвори, запушване на дупки, полагане на водачи, грундиране по бетонови повърхности...
На мен ми се наложи да купя машина и да обучавам хора да работят на нея преди време, защото се оказа, че всички ми оферират при такива условия, че така или иначе трябва да имам мои хора и механизация на обекта. И това не важи само за мазилките , а практически за всички СМР.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход