Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 11:04:37
На 11лв. няма да се оправиш. Поне не и така, както аз разбирам нещата. Имаш къща 800 кв.м. стени и тавани (значи някъде към 300кв.м РЗП) на груб строеж с положени инсталации , подови замазки и направени бани - 8800 лв. и човекът поръчва врати, мебели и ламинат и влиза да живее.
Недей да заблуждаваш хората, на които им предстоят довършителни работи, защото вече доста от тях разчитат на кредити. А ако свършат парите и е доникъде става страшно - ще живеят в строеж дълги години, като плащат и ежемесечни вноски.
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 12:30:57
avatar
Стига да заблуждавам ще си кажа честно-така оферират поне 50 % от фирмите във Варна....!
Дори и не машинно - пак върви по толкова....
Относно кредитите-не вярвам че ще я закъсат заради мен,а ако офертната цена не ти харесва е друг въпрос...!
Как я разбираш тая работа със мазилките и замазките?Не съм калкулирал сериозно,но ако не го правя като хората кой ще ми плати?Няма вече такива луди,а и си актувам всяко извършено СМР когато съм готов окончателно....
Ама верно ли твоята цена е 25 - 30 лв за 1м2...?
Я ми кажи кое колко струва моля те?
почит :]

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 12:31:44
avatar
Между другото с какво се занимаваш?
Ако не е тайна разбира се....
почит

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 12:36:48
avatar
Между другото сега посмятах малко и се оказа че ако е бяла фина циментова шпакловка на 2 см на м2 - цената ще ми е 6140 лв за материала, а остатъка за труд на м2 ще е 3,35 лв.
Като се има на предвид че материала е скъп,бял и т.н. и не съм си направил труда да пусна отстъпка ха да видим откъде идва 25-30 лв. за м2
Вярваш ли че и без отстъпката пак ще ми е добра сметката?
почит

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 15:24:44
Няма смисъл да се спори по въпроса за цените. Всеки обект е специфичен и докато не се види трудно може да се каже цена. Примерно при мен имам поне сто квадрата при височина над 2.7 тъй като къщата е малко по нестандартна и хола е висок 4 метра а има и магазин които е с височина 3.20. Освен това витото стълбище има място кадето височината е и над 4 метра. Ако се сметнат и тези неща май цените които ми дават не са супер високи. Трудно ми е да се ориентирам но сякаш е важно да ти допадне и качеството. Какъв е смисала да спестиш някаква не голяма сума като хванеш някой който не ти допада като качество и после цял живот да се гледа тази мазилка. Все пак ако някои мисли че са прекалено високи цените нека го каже.
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 17:03:00
avatar
Quote

Някой спец да ми каже каква е разликата между 3000 и 500 м2 и да ме обори ако може....

Примерно разлика в логистиката - 500м2 е половин тир (горе-долу) или един 10 тонен камион, а 3000 кв.м. са три тира и ако ги поръчаш на 6 10-тонни камиона има доста разлика в логистиката, не мислиш ли? Че даже и в цената. Като купувам на тирове цената ми е поне с 10-15 лв /тон по-ниска....
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 17:05:59
avatar
mtodorov, според мен правилно разсъждаваш. След като искат такава цена и тебе те удовлетворява - дай им я, но ги гони за качество. Имаш основанията за което.
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 17:50:26
avatar
Глупости на търкалета....
Плащам и аз транспорт и не мога да се съглася ,че тир единица или соло камион имат разлика .....
Просто разликата е в обема,не в цената на палет
Фактурират ми всеки палет на 80 лв.София Варна и не рядко си доплащам и то доста....
Не рядко не ми се вързва транспорт дори за 4 палета,кво ли остава за бройки материал.....
Ха дай голяма отстъпка и да видим как ще ги докараш нещата
При няколко тира друга ще е цената само ако си договоря отстъпка и то заради това че правя по голям оборот на спедитора,ама с тая нафта вече и това не става...
Пък за различията в квадратурата-ако не можеш да си позволиш и да поддържаш своя бригада това че си взел голям или по малък обект - няма никакво значение-колкото и да се силиш квадратурата си на ден не можеш да вдигнеш драстично....
Оттам ми иде на акъла ,че не големите квадрати са важни...
почит moody smiley

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 18:48:57
Здравей Гогол smiling smiley. Ти как ще коментираш цените които писах в предните постове. Междудругото аз се срещнах и с тези хора които са ти работили на теб. Те искат 11 лв за труд на квадрат твърдо и това е. Иначе и тяхното качество сякаш е не лошо.
Re: Измазване с Турбозол
07-06-2008 - 18:57:38
avatar
Макар и не чисти БГ,в момента съм се доверил точно на тях да ми направят апартаментите.....
И ще се справят не лошо....
Проблемът е че аз се заяждам малко повече и им седя на главите и постоянно ги мрънкам да слагат всичко както трябва...
Грундове,добавки против бързо пресъхване,шпакловки и какво ли още не!
Накрая взимам мастара и ако не е както трябва - почват наново....
Чак тогава плащам....
И имам резултати.....
А цената си е повече от прилична,като се има на предвид ,че просто ти правя услуга и лев няма да изкарам от тая работа.....
Ама нали трябва и да съм полезен с нещо все пак?
Надявам се да съм помогнал!
почит

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход