Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


2v6
Re: Слънчеви колектори
01-07-2008 - 21:15:26
Quote

bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Kak мога да разбера плоските панели, които купих
> за селективни, дали наистина са такива или са ми
> дали обикновенни?

Селективното покритие обикновено синее.


Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 10:08:01
Росенов , ако моето е самореклама какво е на другите smiling smiley Моето е предизвикателство към развиване на темата аз от където се връщам някой сега отиват и изкуствено дърпам темата насам натам да засегнем всичко . Който следи темата ще види как минавам през нещата - панели,пълнене с течност ,помпи , разширителни съдове , дебити в минута , бойлери ето роди се и въртящия панел който един клиент в Китен преди 5 години ми искаше smiling smiley Ето и друг човек даже научи кой панел е селективен браво . Е щеше да забравя сега мисля по един въпрос на един клиент който има 36 бани и в плана му дават 2500 литра вода . Дали да сложа в бойлерното 5 по 500 литра и 25 панела горе или да му монтирам 10 термосифонни соларки горе по 250 или 300 литрови - понеже е само за лятото .Над такива въпроси разсъждавам и ако мога да дадете съвет благодаря (росенов) колеги .
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 11:45:30
Ami po vuprosa s klienta na koito mu trqbvat 2500l...moga da ti predloja solarna sistema koqto dava tova koli4estvo voda s 13-15 panela samo,ako te interesuva pi6i smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 14:19:29
Да интересува ме , за вакумни ли става дума .
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 15:26:21
Предлагаме 15 колектора "Фокус 42" с възможност за разширение до 18, ако се наложи употреба на вода през другите сезони.
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 16:04:45
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Да интересува ме , за вакумни ли става дума .


Ne, ne stava vupros za vakumni,te sa ploski solarni paneli efektivnosta im e 90% na godina s 5 godini garancia sa i nad 20 godini jivot na cqlata sistema,rabotqt s antifriz,no v sravnenie s Kitaiskite i Gruckite sa po-skupi...slagat se vednuj i zabravqte za tqh
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 16:41:19
filmatoplo, имам система Totalenergy 3000 и Totalenergy 2000. 3000-те съдържа 12броя SKY18 колектора (вакуумно-тръбни разбира се), разширителния съд, незамръзващата течност, 3000л бойлер (италиански; мога да ти пратя отделно повече информация за него), помпен възел, фитинги и ръчни обезвъздушители, термостатичен вентил и електроника за управление на няколко кръга вклюяително, ако има басейн и т.н.

5 Години гаранция и сервиз (не вярвам да се наложи, но го имаме smiling smiley ). Евентуално можем да дадем още 5 години гаранция, ако след първите 5 всичко е експлоатирано както трябва.

А и да... ще работят и зимата smiling smiley

Към Митьо: Недей да се излагаш като казваш, че имат 90% ефективност на година. Това са пълни глупости и ако го твърдиш си личи колко разбираш.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 19:26:42
Колеги имах и въпрос- коя от системите би била по удачна - помпена или термосифонна - подръжка , цена , плюсове и минуси .
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 19:37:18
filmatoplo, мое лично мнение е, че много зависи разположението на тези бани какво е. Ако е на отделни къщички, по-добре е термосифонки за всяка една-две, ако е една сграда, по-добре да е с централна система, защото по този начин ще се обслужва само една система, а и варианта с термосифонките ще е по-труден


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
03-07-2008 - 20:19:57
Значи сградата е триетажна и мнго дълга(тип станция голям коридор и стаите ) , образуват се 10 вертикални щранга с по 2 на места 3 бани .Ако на всеки щранг се качи топла и студена тръба на покрива може дасе захрани с 1 соларка за 3 бани . В другия случай боилери в мазето плюс сложна развръска - студена,топла и циркулация , помпи ,тръби мед фи 28 към 70-80 метра . И едното съм правил и другото , монтажа на соларките е песен със крана или челен товарач .Мисля да клоня към соларките защото клиента иска ние да поемем монтажа и на водопровода - на99% от обектите им изграждаме и ВиК то , понеже работя с препоръки и като отида на среща с клиент той вече знае за системите до пуск и направо ми дава плана и казва( действай колко пари трябват за да потече топлата вода ) айде откажи .В случая съм препоръчан от четирима .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход