Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
04-07-2008 - 15:21:13
Цената на един "Фокус-42" с електроника, двигател и стойка за плосък покрив е 960 лева без ДДС. Ако покрива има наклон се решава какви допълнителни компоненти се прибавят и цената се променя. За такава цена на плосък панел - 720 Евро, ще сложа и 3 Главни модула с електроника.
Re: Слънчеви колектори
05-07-2008 - 10:10:54
Фокус . Твоята система ми идва малко неразгадана , как така не е под налягане ,кой подържа ниво течност в нея ,отворена система лие - нуждае ли се от някакво обезвъздушаване от време на време , панелите издържат ли налягане 5-6 бара , не се виждат автоматични обезвъздушители в горната част на всеки панел ,двигатела(почти не съм го виждал) който движи панела на 220 в лие - все въпроси които ме интересуват професионално и да схвана кое е уникалното на системата - въртящата се стойка или панела или и двете .Интересно Вакумен панел монтиран на въртяща стойка по малки или по големи резултати би дал сравнен с панел на Фокус - или ако и двата панела са монтирани неподвижно -този въпрос е към всички . Моля те Фокус обясни ми на мен специално за системата да я рекламирам без да се излагам ,защо не и аз да я монтирам .
Re: Слънчеви колектори
05-07-2008 - 11:51:58
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Фокус . Твоята система ми идва малко неразгадана....

Много отдавна ти беше един от първите поканени, но не дойде да видиш.
Сега постоянно имаме тестови установки, обучаваме нагледно в цеха, зглобяваш си цяла система за тренировка, докто всичко ти стане ясно и ние да отговаряме на въпроси.

Едно от наистина хубавите неща в системата е главния модул. Клиента има възможност да си настройва максимална температура в бойлера, която модулът да поддържа с електрическа енергия, когато от небето не се получава достатъчно топлина, например в облачен или мъглив ден. Настройките са две стойности за дневна и нощна електроенергия. Главния модул знае колко са дали панелите през деня и ако температурата не е колкото е поискал клиента, решава да консумира ел. енергия, когато дойде нощното таскуване. А когато бойлера загрее до колкото е настроено, Главният модул не му позволява да продължава излишно нагряването.

Всеки произведен колектор Фокус 42 се изпитва на 10 атмосфери. Обезвъздушител си има, просто не го виждаш на снимките, но се ползва само при първоначално пускане и напълване на системата. До момента нямаме никъде преливане, ходене за допълване и други такива.

Двигателите са на 12 волта, модулите си имат предпазители. Веднъж сверена и насочена системата си работи сама.

Питай каквото се сетиш, но по-добре е на живо.

Re: Слънчеви колектори
06-07-2008 - 12:58:17
Благодаря Фокус ,това че може да се монтират в затворена система вашите панели ме устройва понеже мойте ги зареждам на 3 бара и слагам задължително мембранни съдове с вместимост способна да побере цялата течност в системата пр . за 2500 литрова система отива 200-250 литра течност (зависи от дължината на щранговете )слагам 250 литров съд , за 500л слагам 50 литров съд и така дори скоро багер скъсал кабел тока спира за два дни юпса кара 10 часа и спира помпата - системата вдига 135 градуса но това не предизвиква проблеми с налягане , при идване на тока системата тръгва .
Re: Слънчеви колектори
07-07-2008 - 09:45:56
В калкулатора на сайта си има формула, която според диаметър и дължина на тръбите изчислява количеството течност в цялата система, сумирано с вместимостта на колекторите и ориентировъчно на серпентината. Резултата се съобщава в литри, и се прибавя към общата сума в пари.
Re: Слънчеви колектори
07-07-2008 - 11:15:18
Най-добрите и най-добре и умно измислени всъщност са българските!И не са направени в Шумен с китайски части, а в Преслав, с електроника, сглобена във Варна!
Съветвам всички невярващи просто да отидат и да проверят, защото явно е национална черта като видим нещо хубаво, да се съмняваме че е направено от българи![integral2005.com]
Основната разлика между тях и всички останали е, че тези на Интеграл2005 се въртят, спрямо слънцето, следователно улавят възможно найголямото количество светлина...сещате се сами как се отразява това като цяло на ефективността им.
Re: Слънчеви колектори
07-07-2008 - 12:00:53
mirra няма как човек да не се съмнява когато съществуват такива като шуменци... smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
07-07-2008 - 14:11:19
какво поконкретно имаш впред вид?
Re: Слънчеви колектори
07-07-2008 - 14:11:39
какво по - конкретно имаш впред вид?
Re: Слънчеви колектори
08-07-2008 - 18:18:33
Днес бях на една демонстрация на едни вакумни панели , панела е с 30 тръби за 250 литра вода . Китайски, но с добра видима изработка ,утре ще е пуска на системата - ще видя какви показатели ще даде .Цените на панелите са добри -колкото струват шуменските селективни или ако за 500 литра вода трябва да купя 5 панела по 620 лв - вслучая ще купя 2 по 1500 лв има малко логика - кво ще кажете .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход