Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
06-05-2009 - 10:38:29
Честно долното не го бях чел , викам си може да хващат и лунна светлина :} Да се стягат иминниците *beer*
Re: Слънчеви колектори
06-05-2009 - 11:31:57
То е ясно, че не си го чел. Не е ясно защо бързаш с коментара. Всеки, който гледа в 23:00 часа вижда как колекторите се затоплят, а температурата в бойлера започва по-стръмно да пада. И не се хаби вода при това!

Нещо да кажете за новата анимация: http://integral2005.com/online.html
даже и слънцето се движи smoking smiley
Re: Слънчеви колектори
06-05-2009 - 12:36:22
Анимацийката си е готина. Както и всичко, което правите.
Бих си позволил само едно предложение - анимирания поток от течност да не се "свива" или "разтяга".
Re: Слънчеви колектори
07-05-2009 - 11:24:24
Аз бих предложил ако е възможно потока с по ниска температура да представлява движещисе къси прекъснати - сини линии , а потока с по висока температура да представлява движещисе къси прекъснати - червени линии . Моля достави си това удоволствие - ще стане по ефектно , и ако може серпентинката да е по изразителна с промяна на цвета от червено до синьо . winking smiley
Re: Слънчеви колектори
07-05-2009 - 17:26:27
ТОПЛО, дай някой сериозен мъж да ми направи проби на инсталацията за парното(тръбите са положени) и да оборудва котелното и да сложим бойлер и слънчеви колектори. Бих бил супер доволен, ако можеш ти да го направиш, но знам, че бръмчиш шо морето, а тук в София ми писна от самозванци.. Ето юнака, дето се хвана да прави инсталацията положи тръбите, пусна вертикалните щрангове включително и за слунчевите панели (нали тогава питах за Ф и изолация) и си би камшика, не мога да го намеря вече няколко месеца, а искам да направя поне слънчевата инсталация с бойлера, както и да се сметне всичко и да се подведе за котела, абе да се подходи сериозно...
Драсни някой ред ако се сещаш към кого да се обърна...
LKK
Re: Слънчеви колектори
07-05-2009 - 17:32:03
StefanB, извинявам се че се обаждам там където не ми е работа, но защо не се обърнеш към 2v6? Доколкото знам е от София, а пък оставам с впечатлението, че ги поназнайва нещата.
Re: Слънчеви колектори
07-05-2009 - 17:50:29
О, то е ясно, че ги разбира, но аз поне не видях някъде да казва, че му е професия, а за Филматопло знам, че се занимава с това по принцип. Иначе, разбира се, просто се видях в чудо с това котелно. На стройкото си направих среща с двама разбирачи, единият дойде и освен, че искаше да ми продаде и достави котел за друго така и не рачи да се заеме, другият изобщо не се появи, мислих да ида в БГ ТЕРМ и да си говоря с тях, но днес се зачетох тук в темата и реших да питам.. Все пак е добре да се консултираш с препатили...
Re: Слънчеви колектори
07-05-2009 - 18:02:58
Аз съм доволен от момчетата, които ми правиха подовото и всички разводки, циркулационни помпи и бойлер - Клима Консулт, Кубрат Бизов. Без самата термопомпа - тя е от Коликовски, но него не го търси за нищо друго извън термопомпата smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-07 18:03 от Boby.
Re: Слънчеви колектори
07-05-2009 - 21:11:15
Здравейте,може да помогна с някоя идея и да я обсъдим тук .
2v6
Re: Слънчеви колектори
07-05-2009 - 23:17:43
Quote

Fokus_42 Написал:
-------------------------------------------------------
> 2V6, на 2-ри (средния) има доста разлики -
> пробвахме да е по-втин, еднослойна изолация, разни
> други спестявания в детайли... Получи се по-евтин,
> но с доста по-лоши качества, както си забелязал
> ако ги гледаш след залез слънце - външната
> температура го тегли надолу по-бързо от другите.
> Датчиците са си супер точни, но и на трите паела,
> които гледате са в различни метални втулки
> (експериментални) и съответно прихващат различно
> съотношение температура на водата и на околната
> среда. Естествено в серийните модели този детайл
> си има повтаряемост, но и не спират опитите за
> усъваршенстване.

Значи показвате точно някаква температурата между околната среда и водата.
Това не означава ли, че показвате ориентировъчно температурата на водата?


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход