Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
14-07-2008 - 23:37:37
Fokus_42 Написал:
-------------------------------------------------------
> Много елементарен трик, за съжаление разпространен
> в цялата страна - да се съобщава само цената на
> панела и да се пропуснат всички задължителни
> компоненти, да се изчака до последно докато
> клиента се навие, без възможност за отказване,
> тогава да му се сервира цялата сума.
> На кого му е притрябвал колектор без стойка? Кажи
> цената на комплекта!

Да, за съжаление наистина си прав, Фокус_42 sad smiley

Но защо и вие не направите като всички?! Дайте и вие само цената за колектор, колкото и да е ясно, че само с Колектор не става.

Вярно, че вероятно при вашата система най-ценното е най-вече електрониката, която я управлява! Но мисля, че ако посочите цени на отделните (най-важните) компоненти и най-вече цена на Колектор без стойка, ще има по-малко заблудени при съпоставка с цените на другите видове колектори.

Освен това, смятам, че ще сте по-гъвкави и по-полезни за потребителите, ако направите това, защото ще има хора, които предпочитат да си купят само управляващата част от системата ви, заедно със стойките.

Е, аз не бих рискувал да постъпвам по български, правейки си уж тънката сметка, а загубвайки, като комплектовам компоненти на различни фирми. Предпочитам да си закупя система, изцяло направена от един производител, особено и когато той има коректността да показва ежедневно резултата от действието й.
Но хора - разни ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-14 23:53 от mopasan.
Re: Слънчеви колектори
15-07-2008 - 16:48:23
Стойките които аз монтирам са с себестойност 20 лева за панел (1 профил квадрат 35по35) с монтаж , бои и болтове става от 50 до 70 лева .Или ако някой желае само стойка за 10 панела я получава пр. за 700 лева - материали и монтаж . За медните щрангове цената на различното фи ,изолацията , скобите плюс труд 10 лева на метър монтаж . Това променя ли нещо господа , по принцип вие се парализирвате и малчите за цени на монтаж и др тънкости . После Филма топло бил еди си какъв и си правил самореклама - да виждате мой сайт или фирма , съвети без пари съм ви дал много . smiling smiley Кажете ми в прав текст какво искате от мене - нали аз накарах Фокус да качи снимки тук и въобще да се развива темата (справка началото на темата ) . Аз отивам на плаж чао и вас съветвам елате на морето само 10 лева леглото при бабичките на автогарата ако не стане работата с безплатните карти за Китен smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
16-07-2008 - 18:45:43
Днес показателите май са по слаби .
Re: Слънчеви колектори
16-07-2008 - 20:24:09
Някога да съм крил, че при гъсти дъждовни облаци панел "Фокус-42" не топли?!?
Покажи ми записани резултати от друг панел в подобно време.
В годината има 240 слънчеви дни, през останалите - клиента си плаща сметката за ток.
Re: Слънчеви колектори
17-07-2008 - 14:01:19
Не имах лично вас предвит Фокус , просто намръщи ли се времето за 2 дни и някой клиент звъни да пита откъде да си включи тока да дозареди бойлера . Понеже монтираме на хора с пари без да е задължително да разбират от това да вдигнеш един предпазител в таблото . smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
18-07-2008 - 18:25:34
Добре де 120 л бойлер на 82 гр (като се има предвид че сутрин стартира от 60 гр) и колко хора ще се изкъпят . Как виждате един хотел с 30 бани , т.е. как си представяте системата сглобена с ваши компоненти - литраж брой бойлери , брой панели , супер груба цена и икономическа обосновка пр за колко години ще съм на нула . честно много ви моля , после аз ще споделя от моя опит как къпем чехите и словаците ( не е обида ,но на софианци не можем да смогнем идват си с прането и 3 тона вода се ошушква до дупка ) smiling smiley Фокус моля и колеги .
Re: Слънчеви колектори
18-07-2008 - 18:34:46
Е забравих хвалбата , призори монтирахме 2 бойлера по 500 л на един клиент - малко ги сърбя дупето от Сънсистем защото както винаги на единия бойлер му течаха калчищата на нагреватела (патронен нагревател 7,5 клв . той е на резба ) .Бай Асан в шумен не се научи как се навива калчище , уж го мажат с течен тефлон глупаци .
2v6
Re: Слънчеви колектори
22-07-2008 - 11:45:10
Quote

filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Elbi е марката-фирмата , почти всички мембранни
> съдове които монтираме са такива нещо като помпите
> grundfos . Напиши в гугле elbi hi-nox-ce и виждаш
> серията неръждаеми съдове .

Няма неръждаеми съдове в Интерметал!
Хич не помагаш, даже смешно става.
А още по смешно е, когато използваш думи на които не им знаеш значението.
:}

Re: Слънчеви колектори
22-07-2008 - 13:08:50
Топло, има ли как да ми направиш инсталацията с колекторите или да ме пратиш при някой, дето разбира от тия неща, че ми писна от импровизатори....
Другата седмица идвам на Каваците и аз, няма само ти да ходиш на плаж, пък ако си навит може да пием по бира.
Re: Слънчеви колектори
22-07-2008 - 16:17:45
Айде и аз ще се похваля тогава...

Миналата седмица сложихме система Totalenergy NRG 600 за топлата вода и за водното подово отопление, което също направихме. Снимки от този обект ще сложа другата седмица като ми се върне фотоапарата от ваканция smiling smiley

Тая седмица ще стане една система с 2х500л+1х700л бойлери за един ресторант. И от него ще кача снимки на сайта при първа възможност.

Другата седмица ме чака мисля че беше един Grand Soleil 1000 и един друг Grand Soleil 150, също така чакам и да ми се даде фронт за работа за един EVO 170...

Доста работа ме чака, но от работа не се оплаквам smiling smiley

Успех на колегите!

filmatoplo прати ми някакви координати в случай че изкочи нещо, което не мога да поема. Стига ти да си ок с това де smiling smiley.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход