Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
26-07-2008 - 23:36:35
Fokus_42 Написал:
-------------------------------------------------------
> mopasan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ВПЕЧАТЛЯВАЩО!!!
> > А имало ли е консумация на топла вода?
>
> Всеки ден се къпят 8 души. През изминалите 2-3
> дъждовни и облачни дни 4-те панела с
> топлообменниците си правеха спокойно 63
> градуса.
>

Благодаря за отговора, който вече мислех, че няма да получа!
Това, което сте направили, май ще излезе най-успешното до момента,
ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Как стоят нещата с монтаж на системата Ви в областта около Самоков?
Има там поне 3-ма запалени, след като сте имали човек на оглед - 2 къщи и 1 заведение-ресторант.

Re: Слънчеви колектори
27-07-2008 - 08:40:36
Фокус на мен не отговорихте за свързването на топлообменниците и какъв вид са .Имам си един мой вътрешен спор кое е по добро .
Re: Слънчеви колектори
27-07-2008 - 10:41:02
filmatoplo, на този адрес: [www.kovex.biz]
има мнго схеми, доста от тях са с топлообменници.

Според практическите данни, система с топлообменник почти не оставя непредадена мощност от панела към бойлера. Площта на топлообменника е по-голяма от вградените серпентини в бойлерите. С правилно регулиране на дебита на двете помпи може да се настрои наистина оптимално. През зимата има значение дори и при малко слънцегреене всичко усвоено да се прехвърли в бойлера.

Самоков още ни е далече, освен ако на някой много не му се работи, да го обучим - да заповяда, телефоните ги има на сайта.
Re: Слънчеви колектори
27-07-2008 - 18:07:37
Мен ме интересуваше конкретно как е вързването при вас , пр.с обикновен бойлер с 2 отвора само за студена и топла вода confused smiley
Re: Слънчеви колектори
29-07-2008 - 12:11:53
М/у другото вече има нови снимки на сайта от последните два обекта със слънчеви колектори и подово. Това са "Къща в софия 2" и "Ресторант Шармант".


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
02-08-2008 - 09:42:51
Синчо. Дай малко информация за този специален бойлер (частна къща с подово 2 ) .Горната двущрангова помпа е за слънчевата система с вакумните панели , сигурно и серпентина в бойлера .Не ми става ясно за долната помпа в черния изолационен пакет към която са вързани 2 ппр тръби .Освен вода за подово има ли бгв вода .
Re: Слънчеви колектори
03-08-2008 - 10:55:31
filmatoplo, долния "пакет" е само за БГВ, а за подовото се използва водата от бойлера без да има допълнителен топлообмен. В този "пакет" има помпа и пластинчат топлообменник и при падане на налягането (т.е. отваряне на чешма някъде в мрежата) се пуска помпата и върти през топлообменника и така загрява водата, която отива към потребителя.

Дано да съм бил ясен в обясненията. Ако имаш още въпроси питай.

Успех!


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
03-08-2008 - 17:03:18
Искам да ви питам нещо. Монтирах слънчев колектор-селективен,български на Мадара Шумен със 100л. бойлер помпа,разширителен съд,абе всичко както си му е реда но нещо не може да нагрее водата както трябва.От какво мове да е това.Нагрява панела на не повече от 65 градуса а боилера може би на 50.Сложих възможно най скъпите тръби и всичко.
Re: Слънчеви колектори
03-08-2008 - 17:04:35
Искам да ви питам нещо. Монтирах слънчев колектор-селективен,български на Мадара Шумен със 100л. бойлер помпа,разширителен съд,абе всичко както си му е реда но нещо не може да нагрее водата както трябва.От какво мове да е това.Нагрява панела на не повече от 65 градуса а боилера може би на 50.
Re: Слънчеви колектори
03-08-2008 - 20:14:46
> абе всичко както си му е реда но нещо не може да нагрее водата както трябва.

А когато сняг запръска,
що ще чиниш ти зимъска?

наблюдавай онлайн!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-03 20:15 от Fokus_42.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход