Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся Архитект

Публикувано от goran 
Re: Търся Архитект
01-06-2007 - 14:05:28
hihimoto Написал:
-------------------------------------------------------
> препоръчвам ви едно проектантско бюро от млади
> архитекти - ABSTRACTA!
> правят много готини неща, печелили са
> конкурси...мисля, че ще останете доволни от
> обслужването и цените имам само gsm: 0887 76 57
> 97. успех!

За съжаление не намирам нищо в нета за това проектантско бюро.Може ли повече инфо за тях.Къде мога да видя работата им?На вас лично проектирали ли са ви нещо и какво?
Re: Търся Архитект
01-06-2007 - 15:43:01
goran-e, не мисля, че си прав в преценката си за 40век, ако се поровиш назад във форума, ще видиш, че той рядко , да не съм краен да кажа ще изобщо не "спами", както ти се изразяваш, напротив, за мен лично неговите, както на Боби, жоан, Радо, Магеа, Любо и още няколко души тук мнения (да ме простят че не изредих всички - ще станат поне два реда) винаги ме карат да се заровя в нета и да потърся повече по даден въпрос, така че недей така с лека ръка, не си прав изобщо...
Re: Търся Архитект
01-06-2007 - 16:12:54
goran,
предполагам, че за тази наредба става дума:

[www.paragraf22.com]
Re: Търся Архитект
01-06-2007 - 16:40:20
До StefanB вероятно си прав за 4ovek но аз гледам от моята камбанария или това което е написал в мойта тема и оттам си вадя извода.За мен постовете му тук са спамене.Може би в други теми е полезен.Защо ли непрочетох някое несмисленно исказване на magea?Свалям шапка на такива като нея за това което е направила в личен план и за това което е написала тук във форума. smiling smiley
Re: Търся Архитект
01-06-2007 - 16:41:56
ДО Магдалина:Това ще да е хиляди благодарности smiling smiley smiling smiley smiling smiley
ej
Re: Търся Архитект
01-06-2007 - 16:59:09
Дано и да е вярна съответнета количествена сметка, че на мен колко ми се разминава с РЕАЛНИТЕ количества.... не е истина. Засега разминаванията са само в моя ползазащото количествата материали които влагам са по-малки от тези по сметката, но в друг случай може да е обратното и това няма да е никак добре за инвеститора!!! Ето и малко примери:

1. Желязо по количествена сметка ми беше 18 тона, реално ще излезе около 14. Това в пари ще рече приблизително 8000 лв по-малко!!!
2. Бетон до бетонова плоча на кота +-3.20 по кол. сметка е 195 кубика, а реално ми излезе 135 кубика. Тук разликата в пари се получава още по-голяма :g:
Също така е добре ако човек може сам да си контролира реалните количества на изразходваните материали, защото някой строител може да си затрае за такива разлики, осоено ако види, че инвеститора не разбира нищо от точни науки да речем (математиката върши работа :-) ), защото за да смяташ обеми и квадратури не е задължително да си строителен инженер :-)

Друг съвет който мога да дам на всички които тепърва започват да проектират е да гледат ВСИЧКИ ЧАСТИ, аз направих грешката, че обръщах внимание само на архитектурата и сега виждам много недомислици по другите части, но вече е доста късно за някои неща... и не е добър вариант нещата да се променят след като вече е започнало строителството защото това може да доведе до забавяне със сроковете по вина на инвеститора и ако има договор... има и неустойки, а договор е добре да има :-)

Има много неща които сега ако започвам да проектирам и строя няма да ги направя така, но за съжаление човек не може да предвиди всичко, особено ако това с което се захваща му е за първи път :-( Както обичам да казвам напоследък "При следващата къща нещата няма да са така" :}
Re: Търся Архитект
02-06-2007 - 08:54:48
Мерси за добрите думи Стефанеsmiling smiley
Re: Търся Архитект
02-06-2007 - 09:31:29
Вместо да се цупиш се замисли дали не съм прав, че прекалено си стиснал кесията и може да се прекараш като не платиш на този на който трябва, за да плащаш на този, който не трябва да плащаш.
А си правя извода от това, че си я стиснал, защото си купил парцел извън регулация, който се оказал по едно време за озелеяване, явно вече си се оправил, но можеше и да не се оправиш. Аок продължаваш в същия дух ще имаш още проблеми.
Не е въпроса да се пазариш като циганин за всяка стотинка, а да плащаш добре за да можеш да изискваш. Хората са казали, че евтиното излиза скъпо.
Замисли се над този проблем - плащаш на архитекта Х пари, аз му плащам на същия 2Х - мислиш ли, че ще има едно и също отношение към теб и към мен? Ако закъса с времето кой проект ще му е приоритет? Ако пък освен това се държиш прекалено строго може даже да ти каже - връщам ти парите търси си друг.
ТИ хубаво слушаш хората дето са поректирали една къща - ами сигурен ли си, че те имат база за сравнение? Някой е недоволен от архитекта, а всъщност не го сравянава с другите архитекти , а го сравнява със собственото си мнение за това как би следвало да се проектира.
Та ако престанеш да се цупиш имай предвид, че ще сключваш договор с хора, които за да могат да направят проект са учили поне 10 години и колкото и да са некадърни в своята област все пак знаят и доста неща повече от теб. Имай предвид и това, че строителството е толкова необятна сфера, че е естествено да се случи ти да си научил за нещо, което професионалистът да не знае.
Ако четеш мненията на хората ще видиш, че има три типа - едните решават, че строителството е много сложно неща - те са тези, които не са се сбълсквали, вторите решават, че е елементарно- предимно такива, които са построили една къща, третите са осъзнали, че колкото и години да строиш има безброй неща, които не знаят - те са професионалиститеsmiling smiley
За да не мислиш, че спамвам ще ти кажа и конкретно как според мен трябва да се избере архитект за къща - това е човек от твоята социална група, с близък до теб характер и приоритети в живота.
Re: Търся Архитект
02-06-2007 - 20:47:48
До 4ovek:Благодаря за психологическия ми профил.
Но какво общо има последния ви пост както и предишните ви постове със темата???
Re: Търся Архитект
04-06-2007 - 08:31:25
Не съм ти правил психологически профил - ако желаеш може и да се пробвам. Само кажиsmiling smiley
Темата е "търся архитект" и в това , което съм написал има много общо по темата, според мен.
Ти що ме четеш като не ти харесва - пропускай ги моите мнения. Живеем в свободно общество, особено пък що се отнася до виртуалната комуникация и нито желая да си променяш мнението, нито желиа да се съобразявам с това дали нещо ти харесва или не, нито пък да се харесам на някогоsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход