Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся Архитект

Публикувано от goran 
Re: Търся Архитект
04-06-2007 - 19:50:07
:} :} :} :} :} Явно не си свикнал да ти казват,че си ненужен в дадена тема и държиш на всяка цена да си наложиш мнението без значение дали постналия темата одобрява това което бращолевиш.Че,живеем в свободно общество ми е ясно но немога да си обясна колко НАГЪЛ трябва да си за да продължаваш да налагаш мнието си тук. eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley :crazy: ТИ СИ ГОВОРИ НЕ МИ ПРЕЧИШ :} :} :} но в случая само СПАМИШ moody smiley: moody smiley: moody smiley:
Re: Търся Архитект
06-06-2007 - 09:34:21
Ако държиш да няма други, които да се изказват - пиши си с отбрани хора на лични съобщения, разменете си телефонитеsmiling smiley
Re: Търся Архитект
06-06-2007 - 10:17:17
Е ясно е,че отърване от спама ти няма да има баба ми казваше ТЪП АМА УПОРИТ.
СПАМА КОЙТО РЪСИШ ТУК РАЗВАЛЯ СМИСЪЛА НА ТЕМАТА ЗА ТОВА ЩЕ СПРА ДА ПИША ТУК НО ЩЕ ОТВОРЯ СПЕЦИАЛНА ТЕМА ЗА ТЕБ ЗА ДА СЕ ВИХРИШ НА ВОЛЯ С БЕЗСМИСЛЕНИТЕ ТИ МНЕНИЯ по тази тема.
Re: Търся Архитект
03-09-2007 - 10:30:54
И аз знам една фирма, за която съм чувала хубави неща. Александър Аврески Архитекти. Ето и GSM: 0898 27 31 19. Мисля, че цената е 13Е/м2, но проверете все пак.
Re: Търся Архитект
26-09-2007 - 17:55:47
Здравейте,
следя с интерес дискусиите във форума и за да разсея впечатлението, че архитектите са станали недостижими и се заемат само с големи и скъпи проекти, предлагам на всеки интересуващ се от добър дизайн, стабилна конструкция, рационално решение...и всичко което може да предложи един японски архитект. Заповядайте, обадете се на 0886319463.
Ще изпратя представяне на наши проекти на PDF файл на желаещите да се запознаят.
YAMAZAKI+IVANOVA ARCHITECTS
Re: Търся Архитект
17-11-2008 - 12:07:57
Здравейте!
Казвам се арх.Евгени Павлов, заминавам се спроектиране от няколко години и с радост бих помогнал на всеки. Обичам работата си и влагам всичко от себеси в моите проекти независимо дали става въпрос за Мол или еднофамилна къща. Смятам,че цените на които работя са повече от сносни.
телефона ми е 0894 359 303
Re: Търся Архитект
22-11-2008 - 10:31:36
goran Написал:
-------------------------------------------------------
> И такааа след дълго търсене и след фал старт се
> здобих с така мечтания парцел.
> Сега започвам крачка по-крачка смело напред към
> построяването и на МЕЧТАНИЯ ДОМ.Молбата ми е към
> наскоро строилите magea,rado,StefanB или някой от
> другите съфорумци може ли да препоръча архитекта с
> който сте работили става въпрос за около
> 150м2.РЗП.
Да не отварям нова тема, ще питам в тази. За сграда с около 1000кв.м. РЗП дали е възможно разсрочване на плащанията с проектантския екип? Имаше на времето такава форма на услуга от страна на проектанта към строителя, може би само за по-близки хора, но ще строя на място където не съм работил, с проектант когото не познавам /и по-важното - който не ме познава smiling smiley/ та да каже някой, който е имал взимоотношения от тоя род скоро.
Мога да кажа че съм бил свидетел на пълно разплащане на проекта на сгради до около 250-350 кв м. в пълен размер при получаване на одобрен проект /половината на етап идеен проект, при възлагане на работния/ може би това за което споменавам да е било по време на някоя криза- стрителни пирамиди рухнали, дива инфлация или кой знае какво още...

Re: Търся Архитект
22-11-2008 - 13:50:10
Наблюденията ми за начина на работа в двете ми предишни местоработи показват, че така или иначе плащането се разсрочва, като в договора за проектиране ясно се посочва какъв процент се заплаща на всеки финализиран етап от проекта. А и сграда с 1000 кв.м РЗП не се проектира за една седмица и плащанията са си отложени във времето.
Поздрави и се извинявам, ако не съм доразбрал въпроса Ви!
Re: Търся Архитект
22-11-2008 - 20:24:41
Благодаря Ви, @ bob_bs за проявеното внимание, всяко инфо е от полза, ако не на мен, то на друг , който ще прочете темата, имах предвид дали е възможно да се разплатя с проектантите пак на разсрочено плащане, но на по-късен етап, след евентуални продажби на ниво 3-4 етаж, нещо такова, не на 100% при получаване на проекта.
Да спомена и нещо друго, тъкмо бях поотвикнал да плащам за авторски надзор /това поне от 6-7 години/ като ме сюрпризираха това лято за една сумичка- авторски надзор за проектанта конструктор, от доста време конструкторите си правеха оглед на армировка и кофраж без да им се заплаща допънително това, и приемайки, че са си получили парите за тоя ангажимент, не искаха пари за този оглед. Какви са вашите наблюдения по този повод?
Не е зле този момент да се уточнява още при проектирането, че не е приятно после да разбереш, че дължиш още едни парици за нещо, което си приел, че е платено.
Re: Търся Архитект
22-11-2008 - 20:50:48
Не знам дали някои колега би се навил на толкова отложено плащане. Би било възможно ако сте близки, приятели, но иначе ... по-скоро не.
Факт обаче е, че цялостния проектантски хонорар (всички специалности) е много малка част от необходимите за изграждането на сградата средства - във вашия случай 10-12 Е/кв.м. И хората биха си задали въпроса "как можете да извадите 400000Е за построяването на сградата, а да не можете да дадете 10000Е за проектиране".
Моля да не приемате горното за упрек, споделям Ви мои впечатления smiling smiley
Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход