Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 11:47:17
По-добре си направи ямата (изгребна, такива са изискванията а не попивна) и си вържи един преливник в стопанската канализация като оставиш около 1/3 от ямата свободен обем. Проблема на такива канализации е че обикновено са малки и не издържат голяма консумация, особено ако някой си включи и улуците там, ако се задръсти и увисваш с канала. Няма кой да я оправи. Но и без изградена изгребна яма няма да ти дадат и разрешение за ползване.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 11:54:13
Аз помпа с поплавък ще сложа. А че канализацията може да се задръсти, съм го виждал. И на поне 2 къщи улуците им са там, нищо че е фи 110. Но това е положението.
Не виждам защо да е изгребна, като мога и попивна да направя, в нея няма фекални води в действителност. Кой ще се заглежда дали е плътна или с отвори...
teo
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 12:36:29
И аз вчера бях запитан от строителя дали ще правим изгребната яма, която е заложена по проект. Мисля да не я правя, а да ползвам "незаконната" минаваща през местото ми и изградена от съседа, който всъщност е хвурлил усилия и има интерес да продължи да си я ползва.
Ако ли не мисля, докато евентуално като резервен вариант /нещо като back-up smiling smiley / да заложа един от онези пластмасови резервоари или пък да се свържа с тази фирма:

[www.techno-plast.net]

Цените не ми изглеждат високи. Какво ВИ е мнението ?
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 13:14:45
ами при мен миналата година гледаха каква е
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 13:15:48
Velchev, ямятя ле гледаха. И какво стана.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 13:42:25
Гледаха дали е изгребна или попивна, моята е изгребна, ама преливника не се вижда, че е вкопан в земята и през съседите в канализацията на долната улица.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 13:57:16
Ясно, то май и ние така ще направим.
Re: проектиране строителство цени
09-11-2006 - 17:54:16
Е да де за А16 трбява.
Re: проектиране строителство цени
05-06-2007 - 00:56:17
Извършване на всякакъв вид строителна дейност
Ремонт на покриви, частични керемиди покриви
Битумни керемиди
Претърсване и пренареждане на керемиди
Тенекеджийски услуги
Събаряне на стари сгради
Строителство на нови сгради
Хидроизолация - усилен воалит с по сипка, ондолит, гофрирана ламарина, италиански материали
Боядисване
Иван Митев GSM:0895810152
e-mel:ivanstroi@abv.bg
dil
Re: проектиране строителство цени
06-06-2007 - 12:32:35
Здравейте,отдавна следя с интерес форума и от вас научих много за строителството и новостите в него. От скоро и нашето семейство тръгна по трънливия път за сбъдване на мечтата за собствен дом.Купихме си малък парцел в родния ни град-мястото е 500 кв.ъглово югоизточно изложение.В цената на парцела влизаше и готов ,одобрен от общината архитектурен проект на еднофамилно жилище РЗП 256 кв.м.,та си спестихме времето и нервите около административната част,цена 12000 евро-парцел и план общо.Пролетта решихме да съберем оферти за грубия строеж от стр.фирми-местни/живеем в малък провинциален град на 40 км от Пловдив/Бяхме шокирани още от първата оферта,която получихме-за гр.строеж-разбирайте бетон тухли четворки и арматура покрив с битумни керемиди ,без изолации, дограми и замазки-ни оферираха на 203 000 лв.без ддс eye popping smiley .Бяхме потресени и почти на път да се откажем,но със съпруга ми се съвзехме за около една седмица и решихме да опитаме отново-друга фирма и оферта от 148 000лв пак за същите неща,като строителя се опита да ни убеди ,че само покрива ще ни струва 70 000 лв,в крайна сметка решихме да строим с бригада-договорихме се на 20 лв на кв.м.и вече мога да се похваля с два завършени етапа-полуподземен гараж изцяло завършен -къщата е на три полунива,като две слепени постройки по 75 кв.м,едната част е на едно ниво,а другата на три-гараж ,над него спални и над тях мансарда.Дотук сме дали около 30000лв.за труд и материали общо,като сме купили цялото желязо и сме налели 3 от общо четирите плочи,остана зидарията и покрива.Искам да кажа на всички ,които са решили да строят да не се отказват и смело да следват мечтите си.Желая на всички много здраве и хубав ден.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход