Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
Re: проектиране строителство цени
01-11-2006 - 02:59:00
Колеги, никой ли не е влизал във форума толкова време?Доколкото аз разбрах, във връзка с моя въпрос по-горе, има фирми , които извършват такава дейност срещу взимане на материала от разрушената постройка.Някой да има друга информация или да ме посъветва нещо?Благодаря на всички предварително и вероятно след това ще имам и други въпроси, свързани със самото строителство, и се надявам да получа информация по въпросите.
Re: проектиране строителство цени
01-11-2006 - 09:17:39
Това беше преди много години. И не фирми , а циганите се навиваха срещу тухлите да бутат сграда без пари. Сега вече не става. Трябва да отидеш да си платиш н а общината такса за изхвърляне на строителни отпадъци, те ти дават разрешително къде да извозиш отпадъка.
Освен това да буташ къща просто така вече не става. Трябва и за това да получиш разрешение.
Re: проектиране строителство цени
01-11-2006 - 09:49:18
Според мен, вземи някой архитект, след като си помислил и имаш идея какво ще строиш там, отидете, огледайте заедно, помислете дали мястото на старата къща е добро като ориентация и разположение и дали новата ще е на същото място. Око да, трябва да дойде конструктор, да направи оценка за съответствие на старата постройка и да ти даде а къл може ли и как да я впишеш в новата конструкция - основа, плоча, колони. Естествено част само би могло да се запази. Тогава архитекта проектира, конструктора дава конструкцията, съответно се изготвят и другите части на проекта и като вземеш разрешение - за строеж или преустройство, архитекта ще прецени, викаш бригада или фирма и правиш нещата наведнъж.
Помисли по това.
Въпрос на сметка е дали може и е изгодно да се ползва нещо от старата сграда, както и на желание, вкус на инвеститора, състояние на старата постройка, а и умения на архитекта и конструктора.
Така ще сестиш време, а може да се окаже и пари. НО може да се окаже и че ще излезе по-скъпо, отколкото да бутнеш тази и да построиш нова - просто иска да се заровиш там, да платиш на специалисти и като ти подадат данните сам или с тях да направите калкулации и вземете решение.
Re: проектиране строителство цени
01-11-2006 - 14:33:34
Do nasko

Mislia da kupia partsel za kashta, eventualno v Bankia. Bihte li mi dali savet za toza kak e po-dobre da tarsia - agentsia (imate li opit s tiah) ili triabva da otida i razpitam. Za sazhalenie ne sam v Bulgaria taka che...
Izviniavaite za latinitsata!
Blagodaria,
Poly
Re: проектиране строителство цени
01-11-2006 - 14:46:56
Трябва ти доверен човек, който да разбира какво прави. Подводните камъни при парцелите са хиляди, много по-трудно е отколкото да се купи апартамент. Агенцията няма да ти гарантира нищо, аз не бих си губил времето с такива, освен ако не намериш някой брокер който наистина разбира от тези неща и можеш да му се довериш. Аз например моя парцел го купих чрез местен "брокер". Много трябва да внимаваш особено както си някъде далеч, и да не вземеш котка в чувал.
Re: проектиране строителство цени
01-11-2006 - 15:46:56
Blagodaria Boby

Ama kato niamam takav doveren chovek...
Kato se probera v Bulgaria sledvashtia pat shte se opitam neshto da napravia, obache vremeto vse ne dostiga. Ne sam sigurna i tochno kade da kupia (za kashta krai Sofia) - i Bistritsa mi haresva i Kniazhevo, za Bankia chuvam hubavi neshta.
Re: проектиране строителство цени
01-11-2006 - 15:54:49
Няма и да ти стигне времето, аз търсих 3 месеца, почти всеки ден съм обикалял.
Не ти и трябва да имаш предпочитания към район, избора е малък и без това. Гледаш около София, без Кремиковци и съседните и това е. Но май ще трябва известно време твой приятел или роднина да търси и проверява и чак накрая да дойдеш да провериш на място. Но ако смяташ и да строиш после в този режим, ще видиш наистина голям зор.
Re: проектиране строителство цени
03-11-2006 - 03:43:53
Благодаря на StefanB i na 4owek za otgoworite.
Сега на Poly:
Колегите са прави за агенциите и ще ти каза защо:Аз също реших да се огледам за подходяш парцел , който да позволява да се живее постоянно там, относително на спокойствие(в тази връзка много добро впечатление ми направи разказа на magea мисля беше името, извинявам се ако бъркам), да има подходяща транспортна връзка и да ми допадне най-вече на мен, за да може по този начин да си мотивиран да преодолееш всички трудности при самото строителство.Този форум е изключително полезен в тази връзка.Та така.Тръгвам да търся парцел, задавам параметрите в Интернет търсачките и започвам да слушам от различните "брокери" водопад от обещания и какъв шанс съм имал , че съм попаднал на точно този парце, който ако не го взема сега , ше го изпусна.В 1-я случай точно когато бях пред предварителен договор и трябваше да дам капаро след 2 часа,взех , че намеррих една позната в кметството в Банкя да ми повери имота , и той се оказа с реституционни претенции, т.е. ти го купи, но после никой гл.архитект няма да ти даде разрешение за строеж, докато не се изясни статута на парцела, а в това време се занимавай с дела и наследници.Във втория случай брокера в деня на договора пак не разбрал, че дадения працел има някакво ограничение и собствениак бил длъжен да го предложи на съседа,и ако той се откаже го взимаш ти.В третия случай си стискаме ръцете със собственика и след 2 часа той го дава на друг, който му бил предложил малко по-висока цена и достатъчно капаро, без да ме попита дали аз съм съгласен например с тази нова цена.Като не се изключва и възможността фиктивно да ти казат, че има дрг купувач, който дава повече, за да те изнудват просто.И всичко това става за 1 месец.
Така че аз се принудих да направя компромис и вземам парцел със стара къща, която естествено ще ме затрудни, но пък ми хареса мястото.Затова бъди много внимателна с брокерите и наистина за тази работа е нужно присъствие на място и проверки на всяко действие, за да не излезе после заека от някоя бумага, за която не са те предупредили.
Re: проектиране строителство цени
03-11-2006 - 09:48:44
Да де, ама старата къща има и хубави страни:

1. Докато не си почнал да строиш можеш да си правиш излети и има къде да дремнеш след пържолите на теферич през лятото.
2. Има къде да оставиш всички дреболии, които неизбежно носиш на тези мероприятия - с една дума базов лагер за пикниците, не пълниш багажника всеки път.
3. Като почнеш да строиш ако наемеш бригада, а и фирма да е, имат къде да си иоставят инструментите и не плащаш за фургон и охрана - в къщата можеш да сложиш един датчик и СОТ и нямаш грижи.
4. Имаш партиди за жода и ток, е, ще се наложи да ги преоформиш за новата, да си вземеш по-голяма мощност, но има къде да се включи инструмент и да се включи маркуч, иначе трябва да се молиш и разправяш за времянки и да плащаш депозити за тока и да чакаш благоволение на съседи за вода (а те и нямят право да ти дават официално, и НЕК и ВИК нюхат и ако усетят че някой те е закачил идват да глобяват)

Така че, както във всяко нещо - има две страни.
Re: проектиране строителство цени
03-11-2006 - 10:28:48
Blagodaria nasko!

Shte vzema pred vid tvoia opit.
Niakakvi mesta sas stari kashti da se prodavat nablizo do tvoiata kashta:-)?
Tova koeto StefanB kazva zvuchi dosta ubeditelno.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход