Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
teo
Re: проектиране строителство цени
03-11-2006 - 12:59:21
Колегата Стефан е прав за стара къща. Аз бих добавил, че възнамерявам след като приключа с новата, да използвам дялания камък, който е заложен в основите на старата къща за изграждане на необходимите подпорни стени, които не са малко в моя случай.
Re: проектиране строителство цени
03-11-2006 - 20:53:04
Poly

Точно до мен парцела е със стара къща и вероятно ще се продава, както разбрах от моята продавачка.Като казвам стара къща имам впредвид строителство от 1965-70г., така че някой би решил, че го устройва и да не я събаря да строи нова.Ако разбера конкретно ще напиша.
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 09:34:06
Здравейте и от мен,

моя случай е като при Наско. Имам място със стара къща, която вече съборих. / цяло лято това правих, но нямаше за къде да бързам и сега ще използвам тухлите/ Т.к. има електромер и водомер и моя въпрос е дали ще мога да ги ползвам. Разбрах, че трябва да проверя каква мощност има заявена за тока, но какво трябва друго да се прави незнам. Проекта ми е вече почти готов и тръгвам по мъките със съгласуване и такива неща, от които си нямам представа. Ще може ли да ме посъветвате какво се прави.

Благодаря ви предварително!
teo
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 09:49:07
С копия от последни платени сметки за тока и водата /или други документи удостоверяващи наличието на измервателните уреди и открити партиди/подавате молба за пререгистрирането им на Ваше име, както и за становище към проекта. Не би трябвало да Ви взимат такса за нови партиди а само за прехвърляне. За тока има някакви лимити, мисля че мощност повече от 15 КВч няма да Ви дадат, а за трифазен ток трябва да попитате.
Успех !
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 10:50:42
teо, много съм ти благодарна. И аз така разбрах за тока и мойта проектантка по част ел ми каза че е написала 15 квч. Така че се надявам и да не ме мотат много.
Ако има какво още да ме посъветвате за по-нататак ще съм Ви благодарна.
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 12:33:10
Слънце, мотането в електрото е априори и често няма логично обяснение. Разрови се назад в темите, имаше подобни случаи и хората разказваха за приключения, ще ти е полезно.
15 квт. е добре, предполагам, че ти е проектиран трифазен за къща. Завери си проекта в електрото, на чертежа с таблото трябва да имаш техен печат, ще ти трябва после. Това няма нищо общо с общината, напротив, за да внесеш проекта в общината ти е необходим договор с електроснабдяване, ВИК, газоснабдяване и т.н. В твоя случай ти имаш партида, иди и ги питай какво да направиш, или по-лесно, влез им в сайта и им звънни по телефона - там ще го видиш.
Пак там има и цени за присъединяване. До 15 кв. е около 700 лв, над 15 е вече около 2300. Не се стряскай, ако ти обяснят, че това, че имаш партида изобщо не означава, че си присъединена, тоест ще трябва да си платиш пак. Дано не ти се случи, но те предупреждавам, да си готова за всякакви малоумия, те и Водата са пълни кретени, правят си каквото им хрумне и няма оправия.
С две думи, провери как ти стоят нещата и ги задвижи, за да не те бавят после - на мен ми отне 1 година ходене по мъките за да се сдобия с предварителен договор за присъединяване. Проучването отнема около месец, разглеждането на молбата още толкова, и те мотат веднъж в района, после на Симеон (в централата), абе луд станах... За всяка молба се плаща такса и ако си мислиш, че е при същата кака, с която говориш, не си познала, въртиш се като муха без глава...
Успех!
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 13:48:21
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
>
> 15 квт. е добре, предполагам, че ти е проектиран
> трифазен за къща. Завери си проекта в електрото,
> на чертежа с таблото трябва да имаш техен печат,
> ще ти трябва после. Това няма нищо общо с
> общината, напротив, за да внесеш проекта в
> общината ти е необходим договор с
> електроснабдяване, ВИК, газоснабдяване и т.н. В
> твоя случай ти имаш партида, иди и ги питай какво
> да направиш, или по-лесно, влез им в сайта и им
> звънни по телефона - там ще го видиш.
> Пак там има и цени за присъединяване. До 15 кв. е
> около 700 лв, над 15 е вече около 2300. Не се
> стряскай, ако ти обяснят, че това, че имаш партида
> изобщо не означава, че си присъединена, тоест ще
> трябва да си платиш пак.

За печата върху проекта, моля Стефан да поясни кога ще потрябва, защото и аз нямам.
Иначе ситуацията ми беше същата.
Даже не искаха да ми сменят партидата като разбраха, че ще строя.
Според мен смяната на партидата е хубаво да се направи ПРЕДВАРИТЕЛНО - нот. акт, партидни и пр. номера, платени сметки, молба, която се попълва в районното електро.
Никакви строежи, никакви изменения - купих имота и ще си го ползвам като такъв.
Пред моята община това (партида на мое име) беше достатъчно за документите.
Пътем бях задвижил и процедурата - виза за проектиране, молба, становище за присъединяване, предварителен договор. После следват плащания, строителен ток и окончателно присъединяване. Посъветваха ме (патили) засега да си прибера Предвар. договор в шкафчето.
В електрото и др. съветвам да не се ходи на разходка и да се търсят ПИСМЕНИ отговори на поставени проблеми (молби). Да няма, "а, ама това така не става", "донесете ми и...." (това си е практика, за повече пари или подсказване да си търсиш "свой" човек, навътре в нещата). Веднага трябва да следва КОЙ (име), ЗАЩО (основание) и може ли да напише твърдението си. Ако не - Жалба до Началника, с копие до ДКЕВР (контр. им орган, от който изглежда се страхуват). Жалбите се подават без ред и приемно време в Деловодството. Обикновено гавазите на входа се опитват да раздават правосъдие, но ние сме подготвени и смело ги борим. smiling smiley

Другият път е чрез мейлите в сайта на Столично (това съм пробвал) - там сравнително чевръсто и компетентно дават разяснения и си мисля, че тези мнения са по-главни и могат да послужат в борбата.

Заключение (непроверено): В разглеждания случай се твърди, че ако нещо евентуално трябва да се плаща, то е ПРОМЯНА НА МОЩНОСТ, което е доста по-тънко. Е, разбира се и дребните суми край разните молби.
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 14:12:09
Do nasko

Blagodaria za informatsiata!
Pishi molia te ako razberesh neshto poveche za tazi kashta.
Mozhesh i direktno da mi pishesh - petyai@hotmail.com
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 15:03:26
Любо, на мен на Симеон, когато подавах искане за предварителен договор ми искаха да приложа копие от заверен от районното Електро проект на таблото. Заверката се изразява в един печат и подпис на някой си там инженер, който беше и коригирал предпазителя, тъй като по проект ми бяха заложили 32 киловата мощност, а аз се помолих за 22 и той съответно го е коригирал според това, за което съм помолил...
Иначе напълно си прав за писмените отговори, аз писах жалби, ходих при юристите им, мотаха ме месеци, явно искаха да се сетя да питам кой е човека, дето трябва да реши въпроса и т.н.
Стигнах до шефа им, чеха и успях да го издиря по телефона навръх Коледа. Разказах му патилата си и на първия работен ден след Коледа, към 10 часа сутринта ме потърсиха от Симеон и плахо питаха кога ще ми е удобно да намина за да си подпиша договора.
После разбрах, че тоя, от когото зависело, го уволнили.
Такива работи, но Софийска вода са същите гламари, и там пътя е само писмено.
Лошото е, че вече всяка молба се плаща и то хич не е стотинки.... Аз затова навсякъде подчертавах, че не съм фирма и си строя сам, да не гледат на мен като на ходеща кесия....Но малко помага.
Re: проектиране строителство цени
07-11-2006 - 20:12:27
Стефан, благодаря за разясненията.
Аз малко го забравих този въпрос, след като уредих партидата и ми минаха докум. през общината - разрешение за строеж. Дано не се издъня някъде, но има в чекмеджето и проектодогор за ПРИСЪЕДИНЯВАНЕ (въпреки наличния ток естествено :g: ).

За колегите, на които тези неща предстоят. Опитайте се предварително малко да се подготвите за процедурите (от сайта им, от патили), с цел минимизиране на посещенията в тия ведомства. Като видят, че си информиран и готов да се жалваш някак ти се струва"колко лесно" са се уредили нещата - ето и Стефан по Коледа след като е изтъркал едни подметки от ходене. И се чудиш за какво са били разтакаванията.
Важното да "вкарвате" молбите (жалбите) и да не Ви връщат с неоснователни и измислени претенции. Като има входящ номер се задействат и горе/долу спазват сроковете. Често чиновничките от гишетата "СИ ГИ ИЗМИСЛЯТ" тези срокове и ги завишават. Мисля, че повечето ги има в Софийския сайт и са валидни и за страната.

Все си мисля, че Стефан са го "врътнали" с искането за готов проект - по спомени процедурата се стартира (и може да се движи паралелно с проектирането) срещу виза за проектиране, скица и ЗАЯВЕНА мощност. Тази последната (и отличието и от "инсталирана", "проектна", "отпусната" и разни други) си я изяснявах повече от месец с тяхното "любезно" съдействие.
Както писах по-горе, следват писмени Становище и Предварителен договор, който е необходим (и достатъчен) пред общината за Визата за строителство.
По принцип Ел. проектът трябва да включва и начина на присъединяване, за което ТЕ предварително се произнасят как и МОЖЕ ли да стане. Биха могли да кажат, че няма възможност и тогава Ел. проектът става излишен или трябва да се съобрази с това как и какво ще Ви отпуснат.
Това е за случая когато няма стара сграда (барака, помпа и т.н.) и НЯМА ток в парцела или когато, ВЪПРЕКИ НАЛИЧИЕТО МУ СА ВИ "НАБУТАЛИ" по тази процедура.
Попитайте и в общината какво искат (този, който ще гледа Ел.частта).
Успех!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход