Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 08:03:43
Благодаря ви, моя случей се отнася за Бургас. Служителките тук са отврат. Наросила ги карат да работят и ако се напънат щесе пръснат. Но трябва да съм много любезна и да правя четки за да не ги разсърдя и да ми обърнат внимани. ОТИВАМ НА ВОЙНА. Стискайте палци.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 09:38:54
Може ли някой да ми препоръча строителна фирма в Бургас за грубия строеж на къща на два етажа без мазе. Първия етаж е 89кв., втория е 100кв. Къщата е на калкан и проекта е за етапно строителство. Смятам първо да построя само първия етаж. Зависи от парите на първо време.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 09:59:26
Да, Любо, така е, както го казваш. На сайта има изброени всички документи, които са необходими,а те са доколкото помня нот. акт, актуална скица с виза за строеж и молба каква мощност ти е необходима. Тогава след като платиш 60 лв. май беше в едномесечен срок ти изпращат становище с предписание става ли и как точно. Моето беше че става, след като се изгради трафопост в района - точно до моя парцел има отреден такъв - слава богу, че преди 3-4 години един съсед по тяхно предписание, за да си захрани къщата се е задействал, уредил е отреждането на общински такъв, платил е да го проектират тоя трафопост на фирма, съгласувал го е с Електрото и докато съберат пари с останалите в района на неговия хал да го построят и да го предоставят на монополиста за ползване (безвъзмездно), както беше по стария закон, измениха самия закон и вече задължение да строят трафопостове има енергото чрез негови оторизирани фирми - подизпълнители. На този мой съсед, както и на останалите от района му пуснали временно табло с което той си живее до ден днешен и всички нас с нови молби в района ни дават предписание като моето, демек, организирайте се, възложете на наша(посочена от тях фирма) и като го построите за 18.000 евро, съгласно вече узаконения проект,ние ще го въведем в експлоатация и ще ви го изплащаме 5 години. Ето в тая схема искаха да ме вкарат с извинението, че друг начин няма и няма мощност, това ми беше казуса. На пръв поглед е законно, но се оказа, че изобщо не е, разказах горе резултата. Аз също писах 3 молби с входящи номера, запознах се с целия им юридически отдел, адресирах молбите с копия по веригата нагоре за неприятно учудване на тия долу, които очакваха да ги потърся с кинтите, както процедират големите строители, щото ги притискат срокове и така са ги научили, имат си бюджет за рушветите.
Може би затова ми искаха едва ли не кръщелното на баба ми....Чудиха се какво да измислят...
Така или иначе, вече е зад гърба ми, както и сагата с водата.
Като имате предвид, че парцела ми е в Княжево, на асфалтирана улица с два водопровода отдолу, със стара действаща водопроводна шахта, която ВИК изобщо нямаше нанесена на техните карти и ги заведох да им я покажа, за да я узаконя (можех да си я ползвам, но се уплаших, че някой ще ме изпее и ще имам проблеми, вече съжалявам, че го направих) с много къщи около мен - и стари и нови, представям си как е ако строиш там където няма път, водопровод и има само една къща на километър от теб...
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 10:17:57
О за ВиК май ще са ми други въпросите, защото на моята скица за проектиране водопровода е нанесен на другата улица /т.к. моя парцел е ъглов/, а аз взимам вода от другата / имам и водомер / и когато отидох във ВиК казаха че там не би трябвало да имат тръби. Добре тогава питам аз когато нямате тръби там защо ми взимате парите за водата която отчита водомера именно от "несъществуващите" тръби. Но за сега първо ще се оправям с енергото. Във ВИК техническия за моя район каза че ще се оправим по някакъв начин. По какъв обаче незнам.

Може да му станах симпатична smiling smiley . Ще разбера. А канализацията е изградена на съседски начала и е от поне 20г. и сега незнам и за тази канализация която не е собственост на вик каво ще стане.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 10:21:03
Канализация официално няма, съответно във ВиК проекта се залага изгребна яма за да мине. Дали ще правиш или не е друг въпрос.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 10:40:25
Т.е. да говоря с проектанта да направи яма вместо да свързва канализацията към "несъществуваща" за вик.
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 10:43:24
Ами при положение че в изходните данни които ще ти дадат от ВиК, канализация няма, как да ти "върже" канализация проектанта?
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 10:45:29
Е, как няма да си му симпатична, като си поредното канарче, той за какво броди в студ и пек по цял ден - да търси симпатични...
ЕДИН СЪВЕТ - ако проекта ти за ВИК е грамотен, ти нямаш никаква работа с него. Пусни писмо в местния център за обслужване, опиши проблема и изчакай за официален отговор. Вероятно ще изпратят група, която ще заснеме наличните тръби и след като си съгласуват проекта, че ти издадат разрешение за присъединяване, което те когато му дойде времето че си изпълнят.
Общо включването ще ти излезе около 300 лева с всички такси за проучване, молби, заплащане на изграждането на отклонението и т.н. - ничо не се плаща на обекта, всичко е в касата им , поне при мен бе така.
А районния нека си му симпатична, е ако и той ти е симпатичен, вече е друга работа, но не му давай да те рекетира
Успех!
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 10:54:13
Боби, а как ще минеш накрая без да имаш яма. В общината ще ти искат становище от ВиК, че всичко е изпълнено по тяхно предписание?
Re: проектиране строителство цени
08-11-2006 - 11:28:07
В моя случай не съм казал че няма да има, аз лично мисля да си направя попивна, защото водите от дренажа и сифоните на сутерена са под нивото на канала. Ако някой пита - ето ви я ямата. Реалността обаче е че обикновено не я правят, и не знам някой да се е заглеждал особено. То това е нужно евентуално за акт 16, а хората рядко рипат за него, като е за къща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход