Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
До georgi
11-05-2006 - 10:52:57
Благодая за своевременния отговор.

Наистина си иска доста писане това за което те моля но все пак мисля че ще е полезно за всички във форума. Отделеното време от теб ще спести усилия на всички след теб clap:
Похвално е че си правиш труда да отговаряш защото нещата които пишеш са полезни за мн. хора. Разбира се от проект до проект има разлика и всеки строеж е индивидуален (като се има и различията в географски смисъл) но все пак ти най-точно можеш да очертаеш пътя на строежа - от проекта до протокола за приемането на строежа на края. Бюрокрацията и хищните фирмички с изкл. "квалифициран" персонал дебнат мн. лошо и всяка грешка може да струва скъпо на инвеститора. Ето защо усилията и помощтта която ще окажеш по моя преценка си заслужават труда.
Иначе финансовите параметри които даваш са ориентировъчни и полезни при първоначалното планиране на строежа. Най полезно ще бъде по-подробно описание на всичко което ТИ (като инвеститор) си нправил и платил и какви точно проблеми са възникнали в хода на строежа. Материалите и цените също ще са полезни.

Още веднъж поздравления за усилията
Stefan
Re: проектиране строителство цени
11-05-2006 - 15:36:20
Дядо Мраз, с риск да прозвучи грубо, ще ти кайа мнението си по последия ти постинг
Тук е форум и всеки е в правото си да пита, но, както правилно ти сам отбелязваш, в този форум, поне досега, хората отговарят, при това не просто някоя глупост, а ценни, поне за мен, предполагам и за други, неща.
Направи си труда и отвори темите назад, уверявам ти, че ще добиеш отлична представа за това какво всеки един е преминал по пътя към разрешението за строеж първо, а после и удостоверението за въвеждане в експлоатация... Много неща, повтарям. Само по тази тема, ако я изчетеш от начало докрай ще научиш много. В стария форум също. НО, голямото НО е, че няма гаранция, ама никаква, че нещата при теб ще се случат по описаните схеми, може да са подобни, но всеки път има НО. Така че, най-добре виж проблема и после ще го решаваме заедно, не е възможно да седне някой и да обобщи всичко, казано дотук, или да ти разкаже патилата си, каква полза има това за теб, хей-тъй-на, изобщо... Дай проблема, аз например ще кажа - а , аз решавах същото по такъв и такъв начин, виж еди кое-си. Това за предложението ти някои да опише всички етапи от началото до края - едва ли някой ще го направи, а и да се намери такъв - повтарям, няма да ти помогне особено. Освен ако не напише книга, като разгледа всички законови правила и изключенията, които са невероятно много - тогава трябва обаче да е строител, за да познава всичко в детайли.
Ценното за мен на този форум е, че освен че може да се срещне решение на собствения ти проблем - стига да е правилно формулиран и да е не рядко срещан (но тогава ще прочетеш предложения за решение) е, че можеш да получиш информация къде да търсиш решението, сайтове, фирма, практически опит (пример - темата за газификацията ж старите постинги или изолациите) и т.н.
Иначе, сам ще видиш, четейки назад, че и аз самия съм споделял в детайли - било като отговор на конкретен въпрос, било като коментар или мнение по друга тема патилата си по търсене на фирма, проектиране, съгласувания, разрешения, надзор, въпросът фирма или по стопански начин да строя, изкоп, цени и т.н.

Така че питай конкретно, аз стига да съм полезен и да мога, ще отговоря, или някой друг, който се е сблъсквал с проблема, но си прочети първо домашното, за да не се повтаряме ненужно.
Успех!

Re: проектиране строителство цени
25-05-2006 - 12:22:22
zdraveite, predstoi mi stroej na kajta 200 kv.m, na 4 etaja. vseki etaj e ot okolo 50 kv.m. jivea v Garcia i nemam nikakva predstava za ceniite na gryb stroej. kolko pari 6te sa mi neobxodimi za grybia stroej na 1 i 2 etaj
naceff
Re: проектиране строителство цени
25-05-2006 - 13:32:15
Снежана, здравей,

Така формулиран, въпросът ти не може да доведе до сериозен и надежден отговор. Може да се окаже, че отговорите 150 и .... 300 са еднакво верни, или пък еднакво грешни :-))))
Пиша ти два реда, за да не се чувстваш разочарована, че питането ти би останало без реакция. Знам, че е неприятно.

Прочети горното писмо на сТефан и си направи труда да се запознаеш с написаното във форума. След това е много вероятно да си в състояние да зададеш въпроси, които ще доведат до полезни отговори.
Успех
Re: проектиране строителство цени
25-05-2006 - 18:23:56
Има няколко Български производители на геотекстил, но всичкия който видях беше лигав и без никаква форма. Един приятел ми даде адрес на Ви Джи Еф Геосистеми.
Намират се срещу пресечката за КАТ в Дианабад. Имат всякакви видове и съм много доволен. Препоръчвам ти ги от сърце.
Re: проектиране строителство цени
26-05-2006 - 12:15:44
zdravejte i ot men. Nie sus supruga mi ot minalata godina sledim cenite na imotite, za6toto kato vsqko mlado semejstvo ni e vtrusnalo da jiveem pod naem i jelaem da si kupim sobstven dom. V na4aloto se bqhme orientirali kum kupuvane na imot, kojto da remontirame, no maj nqma da izleze mnogo po-eftino otkolkoto da si postroim nova. struva mi se, 4e vsu6tnost sglobqemite ku6ti izlizat mnogo po skupi ot tuhlenite. Nie jiveem v Razgrad i ot edna stroitelna firma, koqto e s dobro ime, tuj kato e izpulnqvala ne edin obekt v grada polu4ihme oferta za 550lv na kvadrat- durvena dograma, standartni mazilki, terakoti i praketi... 6te mi bude interesno i 6te sum mngo blagodarna da pro4eta i Va6eto mnenie, suvetite vi 6te mi budat mnogo polezni.
pozdravi!
камелия
Re: проектиране строителство цени
26-05-2006 - 21:04:48
Не знам как вървят цените в Разград,но в София да ти построят нещо до ключ за 550лв. е немислимо.На шпакловка и замазка минималната цена е 450Е.

Р.S.Защо не използвате кирилица,все пак това е нашата азбука! confused smiley
До Камелия
26-06-2006 - 17:23:54
Ама ти с тая "минимална цена" направо изби ибата!?! Че то по тази логика предприемачите, които продават апартаменти за по 450Е излизат на загуба. Те освен строежа трябва да си калкулират и комуникациите, земята, инфраструктурата, проектирането, надзора и всички други съпътстващи разходи. Както виждам май се получава недоразумение - Дени пише за строеж чрез строителна фирма до ключ (собствен имот и проект) а Камелия пише за цени на ново строителство от предприемач...Има доста голяма разлика между двете начинания и съответно цените за тях. Не на последно място влияние оказва и географския фактор.

:crazy:
Re: проектиране строителство цени
29-06-2006 - 09:57:30
Здравейте!

Предстои ми сериозен ремонт/изграждане на нов покрив на къща 140 м2. Стария или по-точно, старите покриви са два - 100 м2 дървен четирискатен с керемиди в лошо състояние и едноскатен (продължение на четирискатния) дървен с ламарини.

Интересуват ме цените за проектиране и строителство при два варианта:
1. Ремонт (подмяна на негодния материал) и преработка на двата покрива в обединен един - двускатен или четирискатен (избора ще го правя след уточнение на пригодност, цени и т.н.)
2. Изграждане на изцяло нов обединен дървен покрив с керемиди.

И при двата варианта ще се направи необходимата хидроизолация + водоотвеждане с водосточни тръби.
nihonjin
Re: проектиране строителство цени
29-06-2006 - 10:19:25
Миналата есен хванах бригада цигани минаващи през село и търсещи такава работа.
Покрива ми е около 60м2 (двускатен, дървен). Разпокриха керемидите, събориха стария покрив, направиха съвсем нов като те си докараха материала, наредиха пак керемидите.
Тенекеджийски работи не саправили.
Работиха три дни и взеха 1000лв.
Разбираха си от работата.
Специален проект на покрива не съм правил, понеже знам как се прави, а и циганите знаеха.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход