Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Строител за къща в Априлци
02-02-2007 - 13:52:46
Не смея да рискувам със зидани основи.

Мейлът ми е savichkata@yahoo.com
Re: Строител за къща в Априлци
02-02-2007 - 14:21:21
Нещата са толкова много и взаимосвързани, че без да се седне да се работи не ставаsmiling smiley Решенията се взимат на чертожната дъска (образно казано - вече се работи с компютри).
Примерно тежкия покрив предполага повече и по-сериозни елемни , които да поемат силите от земетръс. Направата на елинсталация на дървена конструкция не е като на стоманобетон. Видимите дъбови греди ще трява да бъдат обработени против пожар - и за това си има изисквания.
ТИ вече имаш идеята, сега ти е времето да наемеш проектанти и да почнеш да правиш компромиситеsmiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
02-02-2007 - 15:27:17
mislia 4e stroeja na savichkata e nai populiarna po forumite
e iskame ve4e snimki da vidim ot osnovitesmiling smiley
trapka ima v tozi proekt predizvikatelstvo za maistori i proektantismiling smiley
dano kato zavar6i stroeja da ima pohvala i gordost
Re: Строител за къща в Априлци
02-02-2007 - 16:35:45
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Нещата са толкова много и взаимосвързани, че без
> да се седне да се работи не става Решенията се
> взимат на чертожната дъска (образно казано - вече
> се работи с компютри).
> Примерно тежкия покрив предполага повече и
> по-сериозни елемни , които да поемат силите от
> земетръс. Направата на елинсталация на дървена
> конструкция не е като на стоманобетон. Видимите
> дъбови греди ще трява да бъдат обработени против
> пожар - и за това си има изисквания.
> ТИ вече имаш идеята, сега ти е времето да наемеш
> проектанти и да почнеш да правиш компромисите


Благодаря 4ovek,

Не е нужно да се оправдаваш. Тук всичко е на доброволни начала. Аз те попитах само за изолациите - полезни, безполезни, вредни (токсични). Доколкото вече разбрах стиропор 5 см е само за успокоение на съвестта. Най-лесно е да напиша "топлоизолация" в Google и да чета безбройни реклами, но това не ми върши работа. Търся съвет от патили. Както и да е, не се връзвай. Ти и останалите форумци ВЕЧЕ ми помогнахте много (изчетох всички теми за 2005-2007 година и си правя един файл с резюме на най-важното).

Защо постоянно говориш за дървена конструкция (ел.инсталация, измятане на дървени колони и т.н.)? Вече писах, че до ниво втора плоча (която ще бъде заменена от бетонен пояс), всичко е стандартен бетонно-тухлен строеж. Ако на проектанът му е проблем да ми прокара жиците по тавана, веднага го сменям.winking smiley

Противопожарна безопасност? Да не би да намекваш, че трябва да направя гредите си негорими? От друга страна, покривите на почти всички къщи са върху конструкция от дървени греди и дъски, при това чамови, които горят доста по интензивно от дъбовите.

Не съм готов още за проектант. Проектантът за 300-400 лв (на калпак от екипа) изобщо няма да си губи времето да разиграва варианти. Ще ми тресне свое решение, освен ако не настоявам на моето. Във втория случай, ако се съгласи да официализира всички мои глупави идеи в рамките на безопасното, после ще си бия главата, защо съм настоявал на това, а не съм се сетил за онова. Затова, понеже (още една седмица) разполагам с бол време, се опитвам да си изясня максимално картинката, за да мога най-рационално да използвам времето и нервите на проектанта.

Ето, например, как си представям градежа (много благодаря на stroitel за идеята изолацията да е вътре в стените - така съм виждал да правят богаташките къщи в Англия).









Основите съм ги нарисувал 60см/150см, но проектантът ще каже колко да са. Колоните ми се получават 25см дебели и затова съм ги направил 50см широки. Пак проектантът ще каже може ли, не може ли. По принцип не искам да имам чупки вътре или вън заради разминаване в дебелината на стените и колоните, но може да се наложи компромис.

Важното е, преди проектантът да си каже думата, аз да съм проиграл максимум варианти, за да се получи все пак къщата от картинката ми, а не барака, тип алпийска вила. smiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
05-02-2007 - 05:16:41
С архитектурно бюро "Ваника" правихме навремето реставрация на еди-коя-си-къща (май беше Парлапановата) в Боженци. Доста труд се хвърли но мисля че накрая добре се получи. Изпълнители бяха "Арго груп" . Спомням си че покрива беше точно такъв какъвто ти искаш. Сега са затрупани от работа, но може да ги питаш за съвет , мисля. Последно телефона им беше 9530479 , ама сега не съм сигурен дали още е този.
Re: Строител за къща в Априлци
05-02-2007 - 08:44:24
Много благодаря за полезната информация!
Re: Строител за къща в Априлци
22-02-2007 - 18:04:18
Здравей, Савичка,

Може да се каже, че сме комшии по обект - ние имаме намерение да строим в Балабанско, едно малко селце в Троянския балкан със страхотен изглед към Ботев, Беклемето и цялото било на Балкана.
В момента сме на етап - очакване на завършения комплект документи за внасянето му в общината. Имаме идеен проект,вода, ток и много ентусиазъм. Ще се радвам да държим връзка на "местно" ниво така да се каже, защото всеки регион на България си има своята специфика откъм майстори, цени, проблеми и т.н.
Re: Строител за къща в Априлци
25-02-2007 - 22:41:44
Здравей Lanfear,

Радвам се, че ти е харесал родния ми край. Наистина сме комшии, но не по новата ми (непостроена), а по бащината къща, която се намира в квартала на Троян, който е най-близо до пътя за Балабанското (като ще ставаш троянец, трябва да се научиш да членуваш имената- например "Видях Ристюту (Христо)", срещнах Иванът" и т.н.).

Аз за съжаление или за щастие няма да работя с майстори от троянския край. Тук във форума намерих точно майстор какъвто ми трябва. В Априлци, където ще строя, повечето местни се гнусят да работят "за кефа на софиянците" и повечето строителни бригади идват от Габровско и други места. България, какво да правиш!

Стискам ти палци!
Re: Строител за къща в Априлци
08-05-2007 - 13:14:48
моля Ви помогнете да си намеря тикли за покрив
необходими са ми около 80 квадрата
орентирайте ме и в цената
станимир
пловдив :ami:
Re: Строител за къща в Априлци
08-05-2007 - 16:27:36
iliikov Написал:
-------------------------------------------------------
> моля Ви помогнете да си намеря тикли за покрив
> необходими са ми около 80 квадрата
> орентирайте ме и в цената
> станимир
> пловдив


Малко ми е обща информацията, но може да ти е полезна.

На входа на Троян откъм Ловеч и на изхода към Беклемето продават плочи (тикли) на кубик. Някои са нови, други са сваляни от стари къщи. Дали стават за покрив на мен ми е трудно да преценя, защото едва миналата година разбрах, че се използват различни плочи (по дебелина) за покрив, за облицовка на стена, за двор върху земя и за двор върху бетон. Та, ако не си спец, ще трябва да питаш някого.

2004 тиклите ги продаваха по 1 лев/кв.м да си ги свалиш от стара къща и само такива се намираха. После станаха по 2 лв с доставката от циганите, които овладяха бизнеса, после се появиха по 3 лв тези на изхода за Беклемето, на следващата 2006 година станаха по 5 лв пак там. Сега не знам по колко са, но като си ходя по 24-ти мога да питам. 80 квадрата са към 8 тона. Не знам колко ще ти излизи транспорта до Пловдив.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход