Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за смяна на предназначение на земята

Публикувано от ВИванова 
Цена за смяна на предназначение на земята
08-05-2007 - 16:46:10
Имам земеделска земя (категория 7), върху която искам да строя. Граничи с улица и в близост има къщи с вода и ток.

Казаха ми, че процедурата ще ми струва около 3000 лв плюс такса около 2.50 на кв.м върху парцела (1дка) в зависимост от категорията.

Някой знае ли какво включва "процедурата" и колко всъщност би трябвало да струва цялата дандания?
Re: Цена за смяна на предназначение на земята
08-05-2007 - 23:43:06
Ако говориш за София и земята ти не попада по новия ОГП в зона отредена за строителство, забрави да стане за каквито и да е пари.
Ако обаче попадаш в такава зона, парите които ти искат са прекалено много. Иди в Геокад да ти изготвят мотивирано предложение, което после подай в ДАГ и ако ти отговорят положително пак в Геокад и т.н.
Re: Цена за смяна на предназначение на земята
09-05-2007 - 09:11:24
Благодаря за отговора.

Не е в София, а в село близо до Габрово.

Мислех, че се пуска молба до общината или нещо поодобно. В ЗУТ пише за такси на база кв.м и мислех, че е само това, но човекът когот исках да ангажирам да ми придвижи книжата ми каза, че освен тази такса "процедурата" ще ми струва 3000 лв. допълнително.

Всъщност към кого се адресира молбата за смяна на предназначение?
Re: Цена за смяна на предназначение на земята
09-05-2007 - 11:36:50
Първо адресираш до Кмета мотивирано предложение да ти разреши ПУП
Re: Цена за смяна на предназначение на земята
09-05-2007 - 11:38:49
После си наемаш АДВОКАТ и преставаш да търсиш безплатни съвети - някой все ще ти намаже ските - ако разбираш какво искам да ти кажа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход