Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко излиза строежа на къща

Публикувано от RBG 
Re: Колко излиза строежа на къща
09-04-2012 - 22:25:38
avatar
Тази година до сега съм направил доста оферти. Има всякаки хора. На всички казвам едно и също. Както си е. Има някои, които веднага разбират всичко и то отговаря на техните виждания. Други- разминавания. - - Един с една огромна къща в елитен картал с 1 000 кв РЗП с 400 кв.м. под земя фитнеси и др. каза, че е получил оферта за груб строеж от 100 000 лв. труд и материали и му се струвала адекватна. Онемях.
И обратна приказка...Отиваме на оглед на пристройка от над 300 кв.м. рзп към съществуваща къща и там излиза с много копаене и къртене и други 50 000 евро. Хората се зарадваха и казаха, че досега офертите са били над 200 000 лв. Значи там фирмата изпълнител има директно 100 000 лева печалба.Супер. Ако им върже-браво.

++++++++++++++++++++++++++++++++

До ключ цената е в голями диапазони. То е ясно. Според изпълнението и т.н. Това е ясно. Правил съм и около 300 евро с латексче и гипсокартон и ламинатче, и над 400 евро с венециано и камини и т.н.

[sechkov.com]
[luxremonti.alle.bg]
Re: Колко излиза строежа на къща
09-04-2012 - 22:52:03
завършен строеж до покрив без мазе сме 150рзп за 40000
Re: Колко излиза строежа на къща
09-04-2012 - 23:46:15
avatar
Re: Колко излиза строежа на къща
10-04-2012 - 10:53:05
Quote
Geto
Иване, моите уважения ама звучиш доста наивно. Да съдиш някого в България, че и пари да вземеш, приятеля ти е с късмет роден. Те големите фирми фалират, сменят собственици и ред др. законни и не толкоз фатки. То хората да се кръстят майстора да е почтен, че ако им сложи шапката няма кой да им помогне. Така че дали с бай Кире или Барбуков гаранцията я пиши бегала. Мамо що народ изгоря с тези все известни и "уважавани" фирми ама нейсе нали и те любовници ранатwinking smiley
Когато аз започнах да строя беше 115 Е. на кв.м. 2 месеца по-късно комшията вече строеше на 90 Е. на кв.м. Това са цени за груб строеж до покрив, с включени всички стр. материали и труд. А моя парцел е на баир, с огромно мазе, Що бетон беше, що желязо.С фирма!
Това 350 Е. до шпакловка и замазка ми се види някак смущаващо много ама да не ми се сърдят колегите.
Поздрав,

Напълно сам съгласна с теб Geto. Тия цени в 2012 за 400 ев/кв. м. по БДС са от някакви приказки. Или само някои то тъпите англичани дето са ги измамили по селата може да се набута с толкова. Като моите съседи (англичани) дето платили за изсмукване на септичната им яма 400 евро !!! Дорде разберат че всъщност струва 40 лева !. Така че ще ме извинява момчето по-горе ама балами вече няма.

Определено с бригата и свестен техн. ръководител е много по-изгодно. А това че уж фирмата щяла да ти движи бумащината, ДА в действителност БИ трябвало да е така, ама знам доста случаи където не са си мръднали и пръста, та после собствениците сами са се разправяли с общината всичко да се прави със задна дата. Гаранци...кви гаранции бе човек в БГ ? Това да не ти е САЩ, където можеш да запориш сметките и имотите на некадърните строители за 24 часа ? Тука ще те оберат и друм.

Не знам кой как е строил (с фирма или с бригада), но вече чувам от доста собственици на къщи минали през строителството, че турските работници са В ПЪТИ по-сериозни, отговорни и добри oт наште така наречени български майстoри.

Според моите проучвания (а те повярвайте са вече близо 3 години) в днешно време, строителството със средно качествени материали ДО КЛЮЧ, не би трябвало да излезне повече от 300 Евро на кв. м. И това е горната граница. Всеки който се набутва с повече или е измамен, или пък си е избрал скъпи и луксозни материали които естественно оправдават по-високата цена. Това са моите 2 стотинки...
Re: Колко излиза строежа на къща
10-04-2012 - 12:21:03
Проучвания, чувам, една жена каза и така нататъка са едно, а реалността друго. Построй и после сподели с нас колко ти е излязло.
Re: Колко излиза строежа на къща
10-04-2012 - 15:01:54
avatar
Quote
digitix
Quote
Geto
Иване, моите уважения ама звучиш доста наивно. Да съдиш някого в България, че и пари да вземеш, приятеля ти е с късмет роден. Те големите фирми фалират, сменят собственици и ред др. законни и не толкоз фатки. То хората да се кръстят майстора да е почтен, че ако им сложи шапката няма кой да им помогне. Така че дали с бай Кире или Барбуков гаранцията я пиши бегала. Мамо що народ изгоря с тези все известни и "уважавани" фирми ама нейсе нали и те любовници ранатwinking smiley
Когато аз започнах да строя беше 115 Е. на кв.м. 2 месеца по-късно комшията вече строеше на 90 Е. на кв.м. Това са цени за груб строеж до покрив, с включени всички стр. материали и труд. А моя парцел е на баир, с огромно мазе, Що бетон беше, що желязо.С фирма!
Това 350 Е. до шпакловка и замазка ми се види някак смущаващо много ама да не ми се сърдят колегите.
Поздрав,

Напълно сам съгласна с теб Geto. Тия цени в 2012 за 400 ев/кв. м. по БДС са от някакви приказки. Или само някои то тъпите англичани дето са ги измамили по селата може да се набута с толкова. Като моите съседи (англичани) дето платили за изсмукване на септичната им яма 400 евро !!! Дорде разберат че всъщност струва 40 лева !. Така че ще ме извинява момчето по-горе ама балами вече няма.

Определено с бригата и свестен техн. ръководител е много по-изгодно. А това че уж фирмата щяла да ти движи бумащината, ДА в действителност БИ трябвало да е така, ама знам доста случаи където не са си мръднали и пръста, та после собствениците сами са се разправяли с общината всичко да се прави със задна дата. Гаранци...кви гаранции бе човек в БГ ? Това да не ти е САЩ, където можеш да запориш сметките и имотите на некадърните строители за 24 часа ? Тука ще те оберат и друм.

Не знам кой как е строил (с фирма или с бригада), но вече чувам от доста собственици на къщи минали през строителството, че турските работници са В ПЪТИ по-сериозни, отговорни и добри oт наште така наречени български майстoри.

Според моите проучвания (а те повярвайте са вече близо 3 години) в днешно време, строителството със средно качествени материали ДО КЛЮЧ, не би трябвало да излезне повече от 300 Евро на кв. м. И това е горната граница. Всеки който се набутва с повече или е измамен, или пък си е избрал скъпи и луксозни материали които естественно оправдават по-високата цена. Това са моите 2 стотинки...



Има много истини в поста. Както и предубеждения.
Ще кажа за турските бригади. Направил съм към 10-15 къщи с турска бригада и съм много доволен. Работят хубаво. Имам доста къщи и с бг. майстори. И там е добре. Зависи как подкараш нещата.

Къща без фирма. После пак трябва фирма за пускането на къщата. И там се дават пари на фирма, за да впише със задна дата обекта. И това е вече незаконно. Ако спестеш 5 000 лв. от оферта без фирма, а с майстор/макар че съм гледал оферти само на майстори с бригада по-вискои от моите оферти дето е фирмаwinking smiley и то доста често/ то тези пари ги даваш накрая за оправянена документация по различните актове и други.
Re: Колко излиза строежа на къща
11-04-2012 - 14:45:22
Quote
Boby
Проучвания, чувам, една жена каза и така нататъка са едно, а реалността друго. Построй и после сподели с нас колко ти е излязло.

Boby, ти да не си от тия дето си се набутал и сега те е яд :-). Какво искаш да кажеш "една жена". Може да съм жена, ама си права необходимите проучвания преди да се заема с каквото и да било. Tо от проучване се тръгва я. Няма да повяравам на първия дето ми каже ще ти струва
400 Е/кв.м. Нали знаеш поговорката : "Три пъти крои един път режи"

С удоволствия ще споделя кое колко ми е излезнало с времето. А и ще препоръчам ако съм доволна конкретни фирми / или майстори. А не само да си пиша във форумите щото ми е кеф да пиша.

Айде със здраве :-)
Re: Колко излиза строежа на къща
11-04-2012 - 16:45:33
И аз "проучвах" с години, и сериозно си въобразявах че знам много неща за строителството и вярвах, че ще влезна в едни 200 евро с довършителните. То и грубия строеж успях да го направя доста бързо и влезе в рамките на 110 евро квадрата, но после почна истинския зор...
Сигурно на третата или четвъртата къща ще почна и да разбирам от строителство. А това дали си "доволна" или не от фирми/майстори не е особено меродавно, може да се усмихват и да изглеждат коректни ама да разбереш след години какво не е наред, ако изобщо.
Ма няма лошо, ентусиазма е голяма работа, дерзай.
Re: Колко излиза строежа на къща
11-04-2012 - 20:34:11
Колега Boby, не знам какво против имаш проучването, то е в основата на всичко. С риск да го прочете потърпевшия ще разкажа един случай. Когато си закупих парцела го поделихме на 2 и за моето парче не беше приложена регулацията на града. Приятел ме изпрати при много добър архитект, който да изчертае нов ПУП и ми беше обявена цена която ме стъписа - 1600 лв. Казах, че ще помисля, но веднага бях готов да ги дам. И добре че не подписах договора. Разрових се и намерих голяма фирма, която за 850 лв. с много коректен договор изготви всичко, и не само това, а и 2 пъти ходи до общината вместо мен, понеже беше объркана скицата. Та на твърдението, че нищо не знаеш или не знаем, така е. Повечето тук са инвеститори, не изпълнители и е нормално да не знаем. Затова взимаме оферти, подписваме договори които ни устройват и плащаме всяка разлика в цената, само ако е логично обоснована.
Re: Колко излиза строежа на къща
14-04-2012 - 14:10:16
Quote
digitix

Напълно сам съгласна с теб Geto. Тия цени в 2012 за 400 ев/кв. м. по БДС са от някакви приказки. Или само някои то тъпите англичани дето са ги измамили по селата може да се набута с толкова. .

Ще ти задам няколко въпроса:

1.Виждала ли си някой ентусиаст, който не е объркал сметките? Аз не съм.
2 Виждала ли си някой ентусиаст. който е объркал сметката в посока нагоре? Аз не съм.
3 Виждала ли си някой ентусиаст. който е останал такъв след строежа? Аз не съм.

ПП. Никак не пропускай онова , което те очаква след думичките БДС.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-14 14:12 от Върколак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход