Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко излиза строежа на къща

Публикувано от RBG 
Re: Дилема
24-11-2006 - 16:25:08
Продавач,
Да те пита човек защо продаде къщата на Владо Тричков тогава... smiling smiley
Re: Дилема
24-11-2006 - 17:31:58
avatar
Неприятно стечение на обстоятелствата аз мисля живот и здраве ако се пусне в продажба да се пробвам да си я върнаsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Дилема
24-11-2006 - 17:31:59
Браво smiling smiley clap:
Re: Дилема
24-11-2006 - 18:11:34
Разбирам smiling smiley
Ти си брокер и предполагам усещаш нещата но все пак да те предупредя... Трябва да ти обърна внимание че напоследък изглежда доста хора се сещат че на запад и север има пространство и че метростанцията предлага много бърз и удобен транспорт, особено на фона на зверските задръствания напоследък (вече ми се е случвало да пътувам час от стадион Васил Левски до 4-ти км...). Така че и цените доста се вдигнаха и там ми се струва че има доста голяма динамика. Преди около година мой познат си взе парцел 1500 кв. м. в село до Костинброд за 15 000 лв, само няколко месеца по-късно вече му предлагат 30 000. За Волуяк имам наблюдения от първа ръка, аз като взимах парцел преди 2.5 години хубавите в селото вървяха около 10-12 евро на квадрат, сега са 45-50 евро. В селото напоследък се излюпиха доста милионери, чрез продажба на земеделски земи, масиви по 10-20 и повече декара по 20 до 40 Е на квадрат! Купуват разни инвеститори - италианци, руснаци. Изглежда си правят някакви сметки за новите магистрали които ще се строят наоколо и разширяване на София в тази посока...
Re: Разбивка по цени.
24-11-2006 - 20:11:28
Re: Дилема
24-11-2006 - 20:17:20
Знаеш ли защо има оферти за къщи в груб строеж в момента - това са офертите на фалиралиращите дребни предприемачи, дето са си правили сметките като теб, а се е оказало, че с парите з ацялата къща са стигнали до етап груб сторежsmiling smiley Ами ако струва 15000 евро довършването на къщата , защо не я довършат и да продават завършена за 250-280 евро на кв.м.?
Re: Дилема
25-11-2006 - 09:48:56
avatar
Няма такова нещо или поне аз не съм срещал такива хора. Всички хора, които продават такива къщи просто са местни хора от селото и обикновено имат поне още една къща в него. То се познава веднага обикновено. Ти незнам дали имаш представа, но един пенсиониран човек на пример няма от къде да вземе 15 или 20 000Е и да си довърши къщата и като закъса я продава. Аз съм бил в подобно положение - е не съм пенсионер много ясно, но бях потънал в заеми и не се виждаше светлина в тунела и продадох. Сега е друго, но вече ми я няма къщата...sad smiley
Та кой защо продава всъщност няма значение - ако предложението е добро и си струва.

За мен цена около 90-120Е на кв.м за къща на груб строеж с парцел 500-700кв.м на около 30км от София е много добра, а има такива оферти.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Дилема
25-11-2006 - 10:13:26
Продавач, същия този пенсиониран човек, като се явят повече от един потенциални купувачи решава, че се минава и или изтегля офертата или вдига цената.
Освен това говориш за същото - някой е свършил парите и не може да довърши къщата. Ако пък е строена преди няколко години, няма документи за нивата, проектитет трябва да се правят на ново.... Изобщо не е ясно какво ще излезе.
По принцип в строителството има понятието строеж и жилище. До приемането от компетентните органи всичко е строеж. Ами ако е незаконен строеж? Колко струва, нещо, коет оима вероятност да бъде бутнато.
В последно време се затегна контрола на блоковете, скоро ще го последва и строителството на къщи.
Re: Дилема
26-11-2006 - 11:20:19
avatar
Е ако е незаконен строеж аз ще разбера бързо winking smiley .

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
В София през зимата - още по-тежки задръствания
27-11-2006 - 17:51:24
avatar
В София през зимата - още по-тежки задръствания


Ще правим две нива на "Орлов мост" и по "Цар Борис III", казва главният архитект на столицата Петър Диков за в. "24 часа"
27.11.2006
Задръстванията на движението в София ще са още по-страшни през настъпващите зимни месеци, а и през следващаща зима, прогнозира главният архитект на столицата Петър Диков.

В голямо интервю за в. "24 часа" Диков напомня, че

десетилетия нищо не е правено по пътната система на града.

Той съобщава, че на 15 декември най-после трябва да бъде взето решение за преустройство на кръстовището на "Орлов мост" на две нива.

Идеи за подобна промяна на най-голямата "запушалка" за автомобилите в центъра на София има поне от 35 години, но нито една общинска управа не се е решила да го направи, а пречки в миналото винаги е поставяла и централната власт, спомнят си експерти по градоустройство.

Детелини щели да бъдат изградени и на други конфликтни места - на кръстовищата на бул. "Цар Борис III" с "Пенчо Славейков" (пред Институт "Пирогов) и с ул. "Житница" ("Красно село"winking smiley.

Вече върви подготовката за строителство на "полудетелини" на околовръстното шосе - при "Симеоново" и "Драгалевци", а в по-далечните планове влизат подобни съоръжения и в 300-хилядния комплекс "Младост", съобщава арх. Диков.

Кръстовището при "Орлов мост"

може да бъде готово не по-рано от 2009 г. и затова главният архитект на столицата настоява да бъдат въведени по-строги санкции срещу онези, които нарушават правилата за паркиране и за зареждане на магазини.

Зареждането, обяснява Диков, независимо на какви стоки, трябва да се извършва между 22 и 7 часа, както е навсякъде по света. Но за да има ред, са нужни и повече полицаи - поне 10 пъти повече, отколкото са сега.

Според главния архитект, ако напролет започне да се изпълнява програмата на кметската управа, до 2-3 години положението ще се промени значително.

Той е убеден, че нови трасета и дългосрочен сериозен ефект може да се постигне само с много пари - милиард и половина лв. Но необходимата оперативна мярка не изисква пари, а само организационно усилие - дисциплина.

"Само с мерките за дисциплиниране на движението може да се постигне ефект не по-малко от 30-40 процента", твърди Диков.

Като разказва за дългосрочния план, поръчан от кмета Бойко Борисов, главният архитект отбелязва, че за софиянци е особено важно да знаят какво ще се прави в града.

Като най-важно за близкото бъдеще място в транспортната система на града Диков посочва ул. "Тодор Каблешков", най-важна задача за 2007 г. По новия пробив, строителство, което ще струва 80 млн. лв, ще се пътува от "Цар Борис III" до "Симеоновско шосе". Там ще се прави и много важен колектор, който ще облекчи положението с канализацията във всички южни територии.

Петър Диков съобщава, че МВР не е разрешило да се строи подземен паркинг при хотел "Радисън"

заради сигурността на депутатите.

Подготвя се изграждане на паркинги с общо 1800 места под площад "Батенберг", под бул. "Витоша" и пред НДК.

Според главния архитект вече всички квартали в столицата са изключително атрактивни за строителство и строителният бум ще продължи още поне 4 години. Четиригодишната програма за развитие на града била направена така, че да няма привилигировани райони и всички части на града да бъдат в равностойни позиции.

Градът ще се развива и на север, и на юг, а София щял да стане като Ню Йорк - богатите ще си имат къщи навън, но и апартаменти в центъра, прогнозира арх. Петър Диков.






Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход