Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко излиза строежа на къща

Публикувано от RBG 
Re: Колко излиза строежа на къща
23-11-2006 - 21:09:49
ако грубият строеж ти излезе 120 - 130 евро на квадрат то и довършителните работи излизат още толкова на квадрат, освен ако не искаш да направиш някое супер луксозно изпълнение, така че спокойно можеж да си го смяташ по 280 - 300 евро на квадрат без обзавейдането.
Re: Колко излиза строежа на къща
24-11-2006 - 09:56:56
Estestweno, че може ли без шайби, имам. И окачвачи, дето носят половината хол, щото скочих, че са ми отпрали една греда на тавана и така го решиха - в частта дето вахнаха гредите плочата се носи от горните две.... Затова още не е декофрирано в тая част - чакат да стегне горе за да свалят подпорите долу...
Но стените на сутерена от едната страна са по 40 см дебели. Плочите са 16,14,16 - така са проектирани. Инженер ми сподели, че обикновено са нечетни сантиметри, отделно, ако се сметне наново конструкцията със сигурност 1/3 от желязото ще отпадне.
Но свършила работа...
Re: Колко излиза строежа на къща
24-11-2006 - 10:20:48
Прочетох само това и ми стига:
"Тъй като цените на апартаментите много се вдигнаха, обмисляме сериозно дали вместо това да не си построим една семейна къща."
Избий си от главата, че къщата ти излиза по-евтино от апартамент. Къщата е за богати хора, които не се притесняват да харчат пари за да имат комфорт. Къща не се прави защото е по-евтино, а защото повече ти харесва.
Re: Купете си къща на груб строеж
24-11-2006 - 10:24:48
С 15000 евро къща от 150 кв.м. няма да можеш да докараш до никъде, е освен ако не работиш сам с приятели.
Re: Колко излиза строежа на къща
24-11-2006 - 11:50:39
Да, но за 50000-60000 евро ще може да живее на 150 квадрата (ако парцела е наследство, естествено), а иначе за тия пари става щастлив собственик на реални 50-60 квадратни мерта - две или три стаи с баня и мазенце. За гараж ще трябва да извади още 5-9000.
Друг е въпросът че иска поддръжка, отопление, осветление, СОТ, транспорт, магазини, фризоп, цоциални контакти, абе дъвкали сме ги 100 пъти... Като всяко нещо, има минимум две страни, да не кажа двайсет. И всеки си преценя кое му е по-важно, за да вземе решение.
Ето - лили иванова си купила апартамент в комплекса до Американското посолство - да не би за тия пари да не може да си построи нова къща като слънце, или да си живее в старата и да си ги хар4и... Но иска нещо различно, явно и си плаща масрафа.

Но е факт, че човек с парцел и голяма нужда има над какво да се замисли - дали да плати за апартамент или да построи на парцела 2-3 пъти по-голяма площ за същите пари.
Re: Колко излиза строежа на къща
24-11-2006 - 13:57:48
И като построи къща няма нищо против да живее на партерния и подпокривен етаж. Както и да вкарва складовите площи в квадратуратаsmiling smiley
Разбивка по цени.
24-11-2006 - 15:13:28
avatar
Давам веднага изчисленията си:

140кв.м (10 остават за двете бани с WC) слагаме ламиниран паркет предназначен за обществени помещения релефна повърхонст. Цена на кв.м с монтаж, подложки и первази 2 205лв.

8 прозореца с различни размери за ПВЦ дограма Саламандър петкамерна с троен стъклопакет - 4 200лв.

12 интериорни врати на фирма Традекс цена с каси, монтаж и дръжки - 3 000лв

Външна изолация от стиропор или неопор или ако останат пари за нещо по-добро - цена с работа и материали (от приятели, но все пак...) - 4 000лв

Имазване от вътре - предстои да уточним цената, но да речем ориентировъчно -
4 000лв.

Фаянс и теракот и обзавеждане за две тоалетни едната от които с баня с душ кабина - 6 000лв цена с труд и материали.

Входна врата блиндирана с тристранно заключване и с две брави - 700лв.

СОТ - монтаж на датчици във всяко помещение и предплата за 6 месеца напред -
1 000лв

Вградена кухня - 4 000лв.

Всичко: 14 925Е

Проверете да не съм сбъркал в смятането. Тока и водата са вкарани вече в къщата.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-11-24 15:13 от Продавач.
Дилема
24-11-2006 - 15:32:53
avatar
Моята дилема някъде към края на лятото и началото на есента догодина ще бъде дали да си купя апартамент или къща и вече взех решението - ще живея в къща. Ще разполагам с максимум 38 до 45 000Е кеш и само в краен случай ще тегля кредит.
Не съм семеен, но го планирам в близките - 2 - 5 години :} . И понеже живота поднася най-различни изненади къде по-хубави къде по-лоши аз предпочитам да се подсигуря с достатъчно жилищна площ за мен и за бъдещото ми семейство с двечки дечицаsmiling smiley)).

Тъй като в панел вече не искам да живея, старите тухли в София не ми харесват, а и са ми скъпички, а в ЕПК-тата съм ужасен от броя на живущите в един вход и състоянието на кооперацията като цяло - този вариант също отпада. Тогава с кое да направя компромис като цял живот съм живял в София...ами ще живея до София winking smiley .

Не е толкова страшно и не е толкова далеч. Метрото рано или късно ще стигне до Младост, но на мен ми е достатъчно и до стадион Васил Левски да стигне. А от една къща в село на 20-ина километра от София до последната спирка на метрото в Обеля не се стига кой знае колко трудно да не кажем, че си е направо пей сърце. И за мен е по-удобно от колкото с колата от краен квартал на София до центъра в пиков час... По този начин ще избягвам всякакви задръствания, а ще живея сред природа и чист въздух.

В София още се възприемат нещата като "въпрос на престиж" да отиваш и да се връщаш с автомобил до и от работното си място поради, което предимно в пиковите часове в София е истински ад. Нещата много скоро ще се променят и хората ще се возят все по често на метрото особено тези от тях, които работят в близките до спирките му места.

Та...защо ми е да живея в Наджда в тристаен панел за 50 или 60 000Е след като мога да живея в любимото ми село Владо Тричков или района около него? За 50 000Е ще си купя къща с двор и ще я довърша по мой вкус. Какво е предимството или луд ли съм да "ставам селянин" ли?smiling smiley

Предимството е, че като преспя една нощ в този район се събуждам така все едно съм бил една седмица на почивка в планината. А като се събудя в София се чувствам сякаш през мен е минал валяк, но то да беше само това...
Ще имам къща най-малко 150кв.м, която винаги ще държи цената си за разлика от грозните панели и ЕПК, ще ми е тихичко, няма да имам съседи над главата си, ще имам гараж или най-малкото 3 места за паркиране в двора си, няма да се съобразявам нито с Топлофикация нито със Софийска вода и най-хубавото няма да плащам на съседите сметките, които са си свалили радиаторите с топломерите и са сложили други... Ще ползвам хидрофорна помпа и водата ще ми е без пари и дори мога да спестявам за сметка на автомивките където си чистя колатаsmiling smiley))).

Недостатъци - по-високи сметки за ток и транспорт, които обаче ще бъдат компенсирани от сметките за парно и от сметките на Софийска вода, които догодина ще поскъпнат с най-малко 60%...на печелившите честитоsmiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-11-24 15:43 от Продавач.
Re: Дилема
24-11-2006 - 16:12:30
виждам ,че темата която бях пуснал преди доста време мисля ,че беше "проектиране ,строителство, цени" е доста интересна и не се губи интереса към нея
накратко без подробности къща 200 кв.м жилищна площ +60 кв.м мазе =78000 лв груб строеж керемидите са гръцки с гланц понеже живея в малък южен град близо до Г-я и мисля ,че са подходящи
tio
Re: Колко излиза строежа на къща
24-11-2006 - 16:16:07
clap: clap: clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход