Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*

Публикувано от Geto 
Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*
29-04-2012 - 15:41:30
Предстоят ми някои работи това лето, а знаете далеко съм от Отечеството та би било добре да имам малко повече светлина за днешните цени на някои строителни работи. Знаете намират се и хора безсрамни и се възползват от незнанието на клиента smiling smiley Някои майстори все още се водят от приказката че "Ден година рани" ама аз не съм им дип привърженик*pardon*

Та ето. Каква е цената на изкопна работа на ръка за плитки основи или канал? Зидане на дувар с бетонни тухли? Ръчно мазане? Каменна настилка в/у циментова настилка? А, замазка и оформяне на бетонни стъпала? Машино-смяна на багер? Цена на самосвал (Камаз) ломен какмък за укрепване на път, също Хубва земя (почва)?
Гаража е с положена замазка ама не са му дали наклон. Мисля дали е възможно да се направи това сега? Какво е туй "шлайфана замазка"?
И накрая, как върви цяло агне, че сатна традиция накрая да правя банкет за работниците и комшолукаsmiling smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-29 15:47 от Geto.
Re: Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*
29-04-2012 - 18:15:24
Да кажа за копането,понеже и аз имам да правя ограда тая година...фирмите с багери обявяват някакви странни цени от типа на 800 лева на машиносмяна за малко багерче.Стари селски легенди разказват за разни блудаещи елементи (частници,не фирми) работещи със соц техника (багери ЮМЗ) и искащи цени дори под половината от тая сума....но на този етап издирването им не ме е довело до съществени резултати.
Породата "цветнокож с кирка на рамо" из този регион почти не се среща, а след някакви криминални случки между представители на породата и местните жители, състояли се в недалечното минало, последните гледат с много лошо око на всякакви опити за реинтродуциране на вида в региона под каквато и да е форма.
Re: Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*
30-04-2012 - 13:24:13
Тая цена 800лв/машиносмяна ми се види...надута.Гето,напиши в гугъл "мини багер под наем" и...
Ето цена на час:[www.mashinite.com]
Мисля, за машиносмяна може да се договаря.2009г. в София ми искаха 250лв/смяна.
Re: Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*
30-04-2012 - 18:44:29
За механизацията:
мини багер - 200-250лв/мсм, комбиниран - 300-350лв/мсм (цените са за София)
За камък цените най-вероятно не са ми актуални, затова не ги давам.
Шлайфана настилка се използва най-често в промишленото строителство, за да се избегнат голями квадрати стандартни настилки.
Обикновенно представлява бетон с стоманени фибри (заместват горна и долна мрежа) за подсилване, обработен с втвърдител за горният пласт и след определено втвърдяване на положения бетон, шлайфане с хиликоптери.
Re: Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*
30-04-2012 - 19:08:01
Де кажете цени за зидария, мазане, ръчно копане на канали.....

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*
30-04-2012 - 21:12:57
С "ръчно" копане на канали се занимаваш само тогава,когато почвата не позволява използването на машина.Машината си се казва "каналокопател",доста фирми имат такива,има ги и под наем.Ръчният труд е крайно решение.
Re: Питане за актуални цени до знаещите и можещите и патилите*pardon*
30-04-2012 - 21:31:14
За канала добре, ами зидария, подмазване на стъпала???

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход