Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
Re: Керемиди
13-11-2006 - 18:04:32
Темата се казва КЕРЕМИДИ a Вие го ударихте на изолации и технологии, не че не е интересно, повече няма какво да добавя исках само да предупредя за влошеното качество на BRAMAC просто от първата къща бяха останали и имах възможност да ги сравня определехо сега са много по-трошливи. Стефане за това списание руското аз даже го купувам (повечето време се мотая из Русия и Прибалтика) - да интересно е, но има много реклами, които от брой в брой са еднакви, което малко ме дразни. И още в Русия изборът на стройматериали е просто с пъти по-широк от този в БГ.Тук също строят много и доста скъпо. Пише за много технологии и неща които нямаме още в БГ. Ние се придържаме към класиката в строителството което аз одобрявам защтото смятам, че за нашите географски ширини такъв тип строителство е доказан с времето. И също понякога се стига до абсурди относно цените на новите матеиали с какъвто аз се спречках. Без да проуча предварително колко пари излиза покривът с битумни керемиди дадох команда на архитекта да го проектира с такива като бях твърдо убеден, че трябва да е поне два пъти по евтино от класическата керемида както е тук в Русия, все пак битума е химия а керемидата тук се счита за нещто истинско. И какво се оказа в БГ цените са сравними, естествено избрах керемидите, като се наложи да изменя покрива (наклоните), според мен стана даже по-красив (доста е сложен). Ако на някой му е интересно мога да си направя труда да кача някоя снимка.
Re: Керемиди
13-11-2006 - 18:30:16
Стефан попита за детайлите затова се стигна до обмяна на мнение за технологиитеsmiling smiley
Re: Керемиди
13-11-2006 - 18:52:44
Е не е ли малко скъпа защитата на хидроизолацията
Освен това ако ще правиш покрив с битумна хидроизолация, а керемидите само декор минимум два слоя ще са ти нужни, с припокриване на фугите и никакво коване с пирони на летвите
Проблем при залепването с ламарината на бордовете и комините - трябва холкер (как ще го направиш като имаш разстояние мужде дървенията и комина поне 10 см. ти си знаеш) , битумната мушама да мине по вертикалната равнина на комина (борда), а ламарината да го покрие, а не както е при керамичните керемиди - ламарината "чупи" под / над керемидите. Ламарината и битумът имат много различни линейни разширения и трудно ще издържат залепването в тези детайли. Същите проблеми ги има и при уламата. Калинка - или правиш покрив с битумна хидроизолация или с керамични керемиди, не може и двете
По въпроса за вентилацията на минералната вата какво правим като запечатаме с битум всичко?

Малко като на изпит се чувствам, но ме разсмя!
Като искаш евтино - има ондулин. Не че във Варна няма такива ново строителство!?!
Не разбрах защо са ми два слоя. За коването ще повторя, че не е проблем - гвоздеи с големи глави и затоплена изолация. Не знам осмоза ли е фруктоза ли е, но през кованото водата не влиза.
Въпроса с обшивката по комините и полите на бордовете ще го подмина: ако ти е реален проблем, ще ти пиша на имейл. Основното е, че има компенсаторни ленти. Какви точно и как се захващат си е тайна.
Караш ме да се държа като противник на керемидите, а не съм. Моята къща е с керемиди, макар да нямам нищо общо. Имат си приложение, както и равните покриви, макар много строители хабер да си нямат кога какъв да изберат. Зависи от дъждове, сняг и слънце, архитектите да ма прощават. Апропо: за какво служат таванските помещения (в които живеят студенти)?
За вентилацията под херметизираната битумна изолация ще се осведомиш от картинките по пакет битумни керемиди.
Re: Керемиди
14-11-2006 - 01:05:47
Благодаря на всички за отговорите и съпричастието наистина ми е важно да чуя и мнения, различни от тези на архитекта, който няма да си оплюе проекта, строителя, който ако може ще строи както знае още 100 години (занесох му винербергер и ми каза - абе я мани тия глупости, аз с кво ще ги режа - не че не съм идиот да го карам да реже с ъглошлайф - има си машини за тая работа, но докато има четворки, той няма да си купи машина,ще си кара с тях, щото така си знае) и не ми остава друго освен да чета и да си задавам въпроси, затова мненията Ви са ми полезни.
Сега поред за всеки:

Ивел, говорим за керемидите и това как да направим покрива от керемиди, извини ме, ако според теб съм преместил нещата в посока изолации, просто в наше време покрив без изолация би било най-малкото авантюра. За списанието - и аз си го купувах повече от година, при това за по 15-30 лева в БГ, не за 5 лита - към 8 долара, колкото последно го взех в Рига, докато открих, че на сайта му има пълен архив на абсолютно всички броеве, тия руснаци направо ми скриха шапката. Как не са ги надушили още от Хубавите къщи или Идеален дом, ще почнат да излизат всяка седмица....Ама така е, като пускат търсачките само на англииски за преписването...

Любо, прав си за екстравагантната идея, жена ми беше в основата, но да си призная и на мен ми харесва черният покрив. За топлинните проблеми и аз си мислих, но реших, че ако има добра изолация и добра вентилация не би следвало да е проблем. Казваш, че не си ме разбрал какво точно питам - накратко две неща - първо - да заменя ли паропропускливото фолио на Брамак (което ми изглежда като фино надупчен армиран полиетилен) с хидроизолация на Вилас или Тегола или Изола, като споменавам за детайлите над студения покрив и над , както ти ги наричаш "мансардните" части на стаите(скосяванията, по които покривът върви направо по бетона) и вторият въпрос - дали да заменя пароизолационният материал дето е май 200 лева топчето с найлон на 4 метра по 2.10 от гара Пионер, например, по съвета на строителя. За дебелината на изолацията сигурно си прав, но според служителите на Изовер-БГ, май Светла се казваше една услужлива дама там, 10-12 см. са напълно достатъчни за покрив при нашите климатични условия, дори твърдеше че често се слагат 8 см с 2 см вентилационно разстояние. Естествено при изолациите the size does matter, колкото повече, толкова по-добре, прав си.

4овек, благодаря за съвета за строителя, сигурно така стои въпросът с гаранциите, но все се сещам за историята с апартамента, където сега живея - от 99 сме тук и до тази зима не сме имали никакви проблеми - вече 7 години откакто е построена сградата. Тази есен едновременно и покривът протече - Тегола, с двоина битумна подложка отдолу, лепена върху обшивка, с медни поли и улуци, и гаражите се наводниха - дренажите дадоха фира и изолацията на основите - българска, явно си е изпяла песента. Фирмата която строи тук вече я няма на пазара, край. За каква гаранция иде реч, а ако трябва да разчитам на гаранция, трябва да е голяма сериозна фирма - няма проблем, още си пазя офертата на ГБС за строежа на къщата на 300 евро на квадрат през миналото лято, като гаранциите са 5 години. Затова и аргументи от сорта - аз на Иванчо, Дарганчо, Пешо, Гошо и т.н. така направих покрива ми звучат супер несериозно и наивно, обиждат ме, за такъв балък ли ме вземат, все едно сме в детската градина - моля другарко, ама Мими яде бонбони... Демек и аз искам, не защото съм гладен, а защото и другите ядат....
Да не говорим, че Пешо, ГОшо и прочие сами идват или пращат шофора да донесе кинтите и не им дреме особено вентилиран ли им е покрива или задушен, ако замирише на мухъл ще купят нова къща, какъв им е проблема. Да де, ама аз съм почти държавен служител и ми е важно да намеря компромиса качество-цена. И ако за БГ това е признак за класова принадлежност, на Запад е свидетелство за практичност, стремежът да се понижи разхода без значим компромис с качеството е възпитан дълбоко във всеки, естесвено практични са хората, ценят парите и най-големият богаташ е горд, ако го направи. Впрочем те хората за това и имат, защото знаят цената на парите.
Е, руснаците не сме стигнали още в тая насока, но и от европейците сме още далеч.

Ламите мисля да са на брамак, имат алуминиеви които не са неприлично скъпи.

Калинка, полите ги пропуснах, благодаря. Проектирано е медни, но май ще ги оставя за другия живот - ще излязат точно три пъти цената на керемидите и мисля, че не е моментът да се набутвам. Както златото ще стигне скоро 700 долара, така и медта ще се качи още, но смятам че в двегодишен хоризонт ще видим значително по-ниски от сегашните цени на медта. Е, тогава трудът ще е по-скъп(европейски), та нищо чудно като цяло цената да се запази. Така че, май ще мина на безшевни, боядисани като медни, тия на ВАС ми ги похвалиха и поли и улуци.

Добре, все пак ако не се купува Брамак, дали има друг производител на керемиди със система? Щото не ми се качва вар на покрива - ужасно грозно ми изглежда.


Re: Керемиди
14-11-2006 - 20:13:47
Стефане като чета колко задълбочено подхождаш към покрива имам чувството че строиш за себе си първи път и че проекта ти е с мандсардни помещения иначе не разбирам зашто толкова много изолация.При мен първата къща е с Ytong без плоча над втория етаж което го отчитам като грешка (не разбирах тогава много от тия работи). Като направих гипсокартоните с по 10 См. мин вата над тях цената набъбна прилично иначе покривът е Брамак 100% обшивка с дъски а над тях паропропускващо фолио само не помня от къде го купувах. Един приател с мансарден етаж имаше много проблеми от нисък процент на пропускливост на това фолио.От конденза започна да се овлажнява изолацията и даже ламперията и гипсокартона под нея. Затова ако ще го исползуваш този таван за живеене обърни внимание това фолио наистина да диша в едната посока достатъчно. И аз много четох и събирах опит и съвети само че стигнах до извода че всичко това е добре ама като няма кой да го испълни грамотно се превръща в потенциален проблем за в бъдеще особено ако говорим за покриви (покрив не се прави всяка година) и затова те съветвам да си слушаш майсторите или поне по-дипломатично с тях, те понякога са прави щото повече от мен и теб заедно взети са прекарали на покрива. При втората къща която е проектирана като офисна сграда реших да не се впускам в авантюри точният термин е (изделие облекченых технологии), както казват руснаците и я построих с тухла за което съжалявам ( за мен Ytong е по-доброто решение но вече с плоча над втория етаж-все пак става по здрава конструкция като се затвори кутията отгоре а и ако недай бог нещто прокапе от покрива имаш време за реакция. Сега съм в Москва, но ако имаш време и желание като се прибера може да се видим някъде и да обсъдим тези и други неща само ми дай някакъв контакт.Моят Е-маил трябва да е открит. Успех !
Re: Керемиди
15-11-2006 - 15:04:02
Специално питах добър майстор на покриви относно тези детайли. ТОй ми каза, че в посредно време клиентите на къщи искат да имат защита с битумна ХИ. И той ги прави с двойна скара от летви, като долните летви са по наклона, което позволява на случайно попадналата вода да тече безпролбемно до надулучната пола. И масово слагат от специалните керемиди за да вентилират пространството между битума и керемидата, което мисля , че е безумие.
Това нещо окончателно ме наведе на мисълта, че даже и 300 евро за груб строеж на къща (Стефан написа, че това е офертата на ГБС) е малкоsmiling smiley
Re: Керемиди
15-11-2006 - 16:18:01
За хора с по-скромни възможности.

Качествени керамични керемиди наредени върху летви наковани направо върху столиците. Без обшивка.
Няма нужда от хидроизолация. Евентуално замазка върху таванската плоча. Това стига за да не избие малък теч на тавана ви. Замазката заедно с плочата са достатъчно водоплътни и евентуално проникнала вода ще изсъхне преди да се процеди пред плочата.

Иначе няма да се учудя ако вземат да редят летви и в диагоналните посоки, че да стане като Британското знаме. smiling smiley
Re: Керемиди
15-11-2006 - 18:56:27
За специалните керемиди с отдушник и решетка от насекоми и аз се запалих и съм сложил даже на барбекюто :crazy: , просто ми хартисаха а и много ме впечатляват чисто визуално иначе не знам дали вършат работа. Всеки си е отделно луд а и аз реших че мога да си го позволя ! confused smiley
Re: Керемиди
15-11-2006 - 20:00:52
Много добре си описал гаража ми (както нямам път!), обаче за къща не става.
Тия двойни летви (по-скоро ламперия) направо ме побъркаха! Не мога да вдяна каква е ползата и туйто! Имам желание да науча, не се присмивам!
Re: Керемиди
15-11-2006 - 20:24:54
"Преди да ковете летвите за керемидите, ги минете на абрихт да се получат малки арки (3-4 мм) между местата на приковаване за отвеждане на водата. Добре е когато се коват, изолацията да е топла. "
Това е твоето предложение.
Пък другия вариант е вместо да се оставят арки в летвите, да се наковат първо по наклона, т.е. под 90 градуса спрямо летвите на които се полагат керемидите, а другите върху тях. Така нищо не пречи на водата да си тече, защото летвите , които биха и попречили са на няколко см. над изолацията.
Както и да е според мен е излишно и като си решил да използваш битум си сложи битумни кередмиди.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход