Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенобетон или тухли?

Публикувано от bulhomes 
Пенобетон или тухли?
07-03-2008 - 18:28:37
Някой строил ли е с пенобетон - www.euro-dome.eu и какви са Ви впечатленията?
Re: Пенобетон или тухли?
07-03-2008 - 21:50:22
avatar
Задълбочил съм се в темата напоследък. На теория нещата са много добри. Даже си имам вече уточнен алгоритъм за интензивно строителство. остава да направя и действителни проби по този замисъл, ама кога ша стане.... Ако нещата отговарят на теорията - в много от случаите тухлите ще ги забравим (мое мнение).

П.С. аз нямам намерение да се възползвам от блокчетата, а от един друг начин на работа.
Re: Пенобетон или тухли?
07-03-2008 - 21:54:48
Засега тухли.
Re: Пенобетон или тухли?
08-03-2008 - 00:29:39
avatar
Всъщност какъв е точно въпроса - пенобетон за моята къща (или моя апартамент). Пенобетон за интензивно строителство на офис сгради, Пенобетон за индустриално строителство .....
Кое точно?
Re: Пенобетон или тухли?
08-03-2008 - 10:17:18
Пенобетон за моята вила е въпроса. Вчера минах през завода, но имаше само пазач, който ми даде брошура и от "тънкостите" знаеше само, че не ставали за носещи стени. Предполагам трябва като "пакетовдигащи" (мисля, че така се казваше метода) първо да се излеят колоните и плочите и после да се зидат стените. За цените ми каза, че едно пале е 180 лв без ДДС и че в брошурата пишело всичко. Едно пале стига за 12 кв.м при дебелина на стената 100 мм и за 4,5 кв.м при дебелина 280 мм. Да но има и друга таблица с различна плътност на пенобетона и различни ламбди, а пазача не ми уточни а коя плътност е тази цена???
Re: Пенобетон или тухли?
08-03-2008 - 10:42:38
avatar
Ясно. Така е -категорично не става за носещи стени, но аз предполагам, че не си си мислел и ако са тухли да са носещи. Носи стоманобетонната конструкция.
Re: Пенобетон или тухли?
08-03-2008 - 12:52:44
Не съм си мислел и тухлите да са носещи, въпрки че мисля, че плочата ще "легне" по-добре върху изградена вече стена. Въпроса ми беше ако има някой, който е строил с това да сподели предимствата и недостатъците на материала.
Re: Пенобетон или тухли?
08-03-2008 - 19:45:38
avatar
Ами чакаме - и на мен ще ми е интересно...
Re: Пенобетон или тухли?
09-03-2008 - 07:46:29
A повече информация имате ли - с какво се различава от итонга, освен по това, че е на друг производител?
Re: Пенобетон или тухли?
09-03-2008 - 11:17:23
avatar
Разликата е огромна. За разлика от газобетона тука се използва пенообразувател, който създава мехухчетата, които се свързват с цимента. И за разлика от газобетона - пенобетона не "пие" вода, защото мехурчетата са със затворена структура. Ако се мокри то е повърхностно, а не в дълбочина.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход