Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
Re: Керемиди
12-06-2007 - 16:33:34
Samo imai v predvid che 2 godini ne sa pokazatelni za kachestvoto na keremidite. Kato se ima v predvid che tazi godina niamashe zima....No kato stegnat nashite si studove sled niakolko godini se vijda. I nai kalpavite keremidi izkarvat pone 3 - 4 godini. Taka che budi osobeno vziskatelen. \nali ne iskash sled niakolko godini da si pak na taia tema? winking smiley
Re: Керемиди
13-06-2007 - 08:47:31
Благодаря ти Exciter, точно за това съм тук, за да се опитам да рабера истината, но ... колебанията си остават. За Брамак(за другите бетонови керемиди не знам), друг проблем, порите, които има по повърхността създават предпоставки за проблеми минавайки през циклите замръзване/размръзване, поне така споделят хора, които ги продават.
Керамичните керемиди, особенно качествените smiling smiley , са се доказали в годините, че си заслужават човек да им се довери, но кои останаха качествени???
teo
Re: Керемиди
13-06-2007 - 09:36:49
Истината е някъде там..... smiling smiley
Ако оставим шегата, всичко зависи от няколко неща:
1. Какво покритие искаш - керамика, бетонови, пясъчно-полимерни, битумни керемиди (шиндли), метални с полимерно покритие.
2. С какъв бюджет разполагаш
3. Каква ще бъде обшивката и хидроизолацията
4. Не на последно място покрива представлява един вид фасада на сградата и вероятно архитекта е дал някакво решение за да се върше общия архитектурен стил на сградата.

Аз покрих преди две-три седмици с керемиди Европа на Стралджа. Обшивката ми е 15 мм влагоустойчиво ОСБ, върху която съм положил 2.5 мм воалит и скара. Проблем при Стралджа е, че все още не са развили добре производството на допълнителни елеленти като странични капаци, челни капаци, снегозадържащи керемиди, и др. подобни, както е при системата на Брамак. Това (поне при моя проект) доведе до малко грозно завършване в единия край на покрива, където трябваше да се режат керемидите под ъгъл и поради голямата гърбица на керемидата (Европа) се получи доста грозен завършек. Поради тази причина накарах майсторите да подмажат доколкот могат под права линия и нещата се орпавиха бих казал с добър естетически вид.

Ако полагаш битумни шиндли такива неприятни моменти не може да имаш и архитектурното решение може да бъде всякакво.


Брамак, Стралджа, Тондах, гръцки, македонски, метални, битумни......направи си бюджет и почвай, защото цените се катерят нагоре. Аз например Стралджата я пазарих преди време на 90 ст. броя, но накрая платих по 96 ст. броя защото минаха няколко месеца и цената се беше качила. За 2000 бр. керемиди това са си 120 лева или част от изолацията...................






Re: Керемиди
13-06-2007 - 09:46:03
Само да кажа за Брамак - при един от силните ветрове тази пролет, паднаха 2 керемиди от покрива ни /3 етажа/. Останаха здрави - само едно ъгълче се отчупи на едната.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 10:10:35
Преди време споделих, че съм покрил с Брамак още през януари. Ето впечатления от 5-те месеца оттогава. Моите са черни (антрацит ги водят).
Оттогава до сега има 3 счупени от ходене, а са над 2600 на покрива. Но то там кой не беше - комини, въздуховоди, гръмоотвод... На големите дъждове и ветрове не мръднаха. Капаците са вванати със скобите, залепени с лентата (по технология), кетемидите ми не са ковани, защото наклона е 24 градуса, но ако иска човек, може да го кове - имат си дупка.
Но са черни, а затова - дълго стояли в склада, не пресни. Пресните не узряват, докато го продадат и се трошат лесно.
Тео е прав, купувай не чакай, каквото избереш. На мен ми се наложи да взимам керемига за гръмоотвод (антенА) и им гледах каталога, ами поне 10 процента са ги качили, уж били нов модел, двоино покрити - глупости, същите са си палетата в двора на склада.... А аксесоарите как са излетели, не е истина, направо.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 10:14:58
Явно е, че проблема е в ъгълчето, както писах по-горе smiling smiley


Този сайт към teo, явно, Стралджа са решили да компенсират пропуснатото и ти дават възможност да върнеш красотата на покрива си по проект smiling smiley
[www.ceramicshouse.com]


Напълно съм съгласен с мнението ти!

Покрива ще бъде от типа студен и съм решил да бъде конструкция като твоята, но с фолио на Брамак.

За керемидите на Стралджа, освен този проблем с аксесоарите, който явно е решен вече, други забележки?

Баща ми, беше на мнение, че от керемидите на Стралджа едва ли ще намеря нещо по-добро, но аз разколебан от постоянните проблеми на българското производство/качество, реших да намеря нещо друго ?!?! (Сегашната ни къща е покрита с керемиди на Стралджа (около 25 год) и до сега проблеми = 0 ), но сега как са с качеството?
Re: Керемиди
13-06-2007 - 11:27:54
Стралджа миналата година купиха един немски завод заради машините и ги вкараха тук, линията е втора употреба но все пак е по-нова от предишната, така че уж може и да се е подобрило качеството.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 11:59:18
Samo iskam da kaja, che vapreki porite tehnologiata na betonovite keremidi e takava che izdurjat poveche ot 50 godini pri vsichki cikli na zamruzvane, voda i jega. Tova ne e problem.
Drug fakt e che kachestvoto na Bramac v momenta e pod vsiakakva kritika.....prosto sa edna reklama i nishto poveche. Nredopustimo e betonova keremida da se chupi po-lesno ot keramichna, a da ne govorim kakvi ceni sa napravili v momenta.
Iv, ne se pritesniavai za cenite. V momenta vsichki keremidi v Bg sa na ceni ,kato v ciala Evropa, niama kolko poveche da rastat. Taka che si obmisli neshtata dobre. Pokriv ne se pravi vseki den. Tova e na kashtata v koiato shte jiveesh, a ne na kochinata na sviniata smiling smiley taka che si proveri vsichki alternativi i si vzemi tova koeto ti haresva.
Nas bulgarite mnogo ni biva da davame akul ama na drugi hora, kogato opre nie da reshavame stava strashno. Dori v momenta me e jad, che i az zapochnah da ostroumnicha...
winking smiley
Re: Керемиди
13-06-2007 - 12:05:47
Аз от много чудене накрая отидох на битумни керемиди Тегола. След като бетонните керемиди видимо се чупят, чак не смея да ходя по тях, а за керамичните какви ли не мнения чухме, и така и не стана ясно доколко гарантирано затваря покрива... Ако ми прокапе някъде и напои ватата отдолу, ще стане едно мазало...
Дано не бъркам, тези Тегола твърдят че били добри. По-скъпо излиза, но поне да ми е мирна главата.
Re: Керемиди
13-06-2007 - 12:51:29
Боби, блокчето в мезонета на което живеем сега е с Тегола, битумни шиндли с посипка, както и отдолу черното, дето е като воалит си е оригиналното на Тегола - два пласта. Слагаха ги през 1998, на нашия покрив са и ковани, освен лепени, на другото блокче в двора са само лепени. За 9-те години до сега ето как са нещата:
На другия блок тази пролет правиха спешен ремонт, сега ще препокриват май изцяло - просто там бригадата (бяха някви руснаци тогава) явно е прекалила с водката и масово по покрива им цели листове ги няма.
При нас нещата са ОК, само при мен на пиластъра изби влага откъм полата на комина - качих се и я мазах с битум, засега държи. Иначе редовно излизам по покрива и чистя корнизите от посипката - ужасно пада и ме е страх че ще задръсти канализацията по водостоците и двора, ама наистина със шепи, покрива ни е около 7-800 квадрата.
Положена е на дървена обшивка (тогава нямаше ОСБ) два пласта от воалита на Тегола и отготре шиндлите. Аз в полследствие си купувах за моите две покривчета на терасите - намерих в Нато Проперти, абсолютно същите.
Така че, има и плюсове и минуси, само не зная защо още е по-скъпо от керемидите, айде навремето беше модерно, но сега... Ясно е че керемидите са по-дълготрайно покритие, ако е кадърно изпълнено, шиндлите са за смяна след 15-20 години. Но са леки, веднъж направени не мърдат, но се отлепят от циклите и хвърчат навсякъде, не много, но се случва.
Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход