Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
Re: Керемиди
16-02-2007 - 15:12:15
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.
Най-после някой да е чувал за тия БЕТКЕРС. Радвам се че има и други привърженици на тази марка. clap:
Re: Керемиди
07-06-2007 - 16:13:40
Здравейте,
Предстой ми покриване на къщата, но проблем, кои керемиди да избера :crazy:
Бях решил твърдо Брамак, но видях в Топливо керамични керемиди "Tondach" произведени в Македония, които ми грабнаха окото, но ....
Някой има ли наблюдение над тези керемиди. От Топливо ми казаха, че ги продават от около 2 години и за сега само положителни отзиви, докато за Брамак не е така, чупели се по ъгъла, което конфронтира цялата система...
Re: Керемиди
11-06-2007 - 10:36:51
Ako vse pak ti se iska da si napravish pokriva s betonovi keremidi vzemi si BETKERS. Sashtata sistema kato na Bramak, ne se chupiat i sa na po-dobra cena. Ima gi na mnogo mesta.
Re: Керемиди
11-06-2007 - 11:51:08
Благодаря на Exciter, но все пак ми се иска да разбера повече за керемидите "Тондах", ако може разбира се smiling smiley
Re: Керемиди
11-06-2007 - 11:59:01
Keramichni keremidi, kachestveni sa, v Macedonia se proizvejdat...Inache e avstriiska firmata. Neznam kakvo da ti kaja az ne sam fen na keramichnite keremidi. A i niamam mnogo nabludenia nad Tondach, otskoro sa v Bg.
Re: Керемиди
11-06-2007 - 12:02:59
А защо не си фен на керамичните керемиди?
Re: Керемиди
11-06-2007 - 14:16:15
Popivat poveche voda ot betonovite i po-bavno otdavat, po-slabi sa na mehanichni natovarvania (hodene po pokriva primerno), a ako ne sa izpecheni dobre ili ako ne e izmita perfektno glinata se skapvat barzo. Keramichnite keremidi sa za mek klimat, kato v Grece. Betonovite sa po-izdurjlivi na surov klimat i temperaturni kolebania.
No tova e moe mnenie, ne angajiram nikogo s nego.
Re: Керемиди
11-06-2007 - 16:10:26
Exciter, напълно съм съгласен с теб относно слабостта откъм проблемите при механични натоварвания и попиването, но "тествахме" посочените от мен керемиди по време на напоителните дъждове, при почукване с метален предмет кънтяха на добре изпечена глина, имат и допълнително оребряване, което допринася за по-добра механична издръжливост при ходене по тях, примерно. Не е така при Брамак (за BETKERS не твърдя) както казах, чупят се в ъгъла, който ако се окаже, че е на долната керемида води до неприятни изживявания с течовете :cry:
Явно е, че и двата типа керемиди имат проблеми, но къде са по-малко?!?
Re: Керемиди
11-06-2007 - 17:07:59
Nishto ne ti prechi da proverish ostanalite alternativi. kupuvash po 1-2 ot vid, mokrish, skachash varhu tiah, oglejdash otgore otdolu....i nakraia vzemash kakvoto ti haresa naj-mnogo smiling smiley winking smiley
Re: Керемиди
12-06-2007 - 08:23:55
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход