Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
24-03-2019 - 13:46:17
Officer само че арматурата да е на квадрат от РЗП и ако не си спазят обещаното няма да им плащаш.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
24-03-2019 - 13:49:02
1mm0r7al .....така не става, това дори не е проект ....това е схема на разпределение...нищо повече

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
565
Re: Груб строеж ......за начинаещи
24-03-2019 - 18:33:06
Здравейте на всички във форума!
Есента ако всичко е ОК с документите ще трябва да започна строителство на 900кв.м. надземно и 500кв.м подземни гаражи - /общо1400кв.м/. 2 етажа гаражи по 250кв.м. подземно, партер 120кв.м, 4 етажа по 170кв.м, и таванско 100кв.м. в София, общ. Подуяне. Височина на надземните етажи 3,50м. Равен терен, квадратен парцел 300кв.м. Вече се оглеждам за фирма изпълнител на груб строеж. Тук четох за по малки строежи и за това искам да попитам тук ще мога ли да намеря изпълнител за този груб строеж ?
Re: Груб строеж ......за начинаещи
25-03-2019 - 08:29:15
Quote
Danielvmihov
Здравей,rosen71
би ли дал повече инфо за това изменение на ЗУТ или линк.Те не промениха ли категориите още 2016г. ?

Промяната засяга чл. 14, ал.2 от ЗКС, където обекти над 100м2 РЗП ще могат да се изпълняват само от лицензирани фирми.
Това няма нищо общо с категориите, а да не може Бай Х.й да си строи както желае, без фирми, без осигуровки, данъци, и още една камара плащания, които аз правя, а той не.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
25-03-2019 - 16:53:28
565 трудното е да намериш изпълнител на добре цена, иначе има колеги тук за твоя строеж

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
565
Re: Груб строеж ......за начинаещи
27-03-2019 - 21:44:51
Искам да се насоча по от рано, а не да търся в последния момент и за това ако има заинтересовани към изпълнението на този груб строеж, нека ми пишат.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
28-03-2019 - 08:43:41
Quote
565
Искам да се насоча по от рано, а не да търся в последния момент и за това ако има заинтересовани към изпълнението на този груб строеж, нека ми пишат.

Колега 565, бих ти дал един съвет. Много хора като тебе се хвърлят да намерят някой за грубия строеж, после сами си го довършват.
Това прави средно 5-6 различни хора да правят една сграда. Оттам следва следното:

1. Строежа се проточва във времето.
2. Никой не се интересува от работата на другия.
3. Отговорността се размива между всички строители. Накрая ще ти остане и една камара с боклук, който не е на никой, а твоя, защото всеки ще каже "Не е мой, че аз да го изхвърлям".
4. При поява на гаранционни проблеми (които по ЗУТ са 5 год.) всеки прехвърля отговорността на другия.
5. В 90% от случаите цената излиза по-висока, само дето се разточва във времето.

Затова е по-добре да си намериш някой читав, дето ще ти завърши сградата до Акт 16 и да си носи отговорностите. Такива има и то не един. А и бих казал, че цената ще ти излезе по-изгодна.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
29-03-2019 - 18:45:27
Росене , това е въпрос на гледна точка, аз пък бих го посъветвал всяка една операция да бъде изпълнена от тесни специалисти че много станаха тези дето разбират от всичко че накрая не стават за нищо

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
30-03-2019 - 09:12:21
Quote
deltatur
Росене , това е въпрос на гледна точка, аз пък бих го посъветвал всяка една операция да бъде изпълнена от тесни специалисти че много станаха тези дето разбират от всичко че накрая не стават за нищо

Така е, но аз визирам главният да бъде един. То е ясно, че всеки, както и аз, си намира подизпълнители за отделните специалности.
Едно е да строиш къща, друго е кооперация.
Примери много-аз правя едно, собственика си вика някой да му прави ВиК, той е*ава мамата на разни неща, и после кой ще ги оправя и за чия сметка?
И тук говорим за размиване на отговорността при ползването на различни фирми, нямащи нищо общо.
А относно законността на повечето....няма да говорим.
А аз съм "активен борец" против сивия сектор в строителството, който по мои сметки е към 90%.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
30-03-2019 - 10:34:41
е сега вече няма да е така с таз промяна, макар че ако не се намеси сега активно инспекцията по труда всичко ще е напразно

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход