Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!

Публикувано от darkside 
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
08-08-2011 - 12:18:27
avatar
Quote
stivemaster

Та след тези подробности има ли значение осигуряването на съфинансиране от Еврофондовете чрез МРРБ , аз мисля че няма .Няма ,защото в Чукундурландия дами и господа ,на нас не ни требе , те ше ни кажат на нас как да си оправяме копторите.

Мисля си, ти като по случайност си се пръкнал в Чукундурландия, далиш пък правиш изключение от останалите, дето не са съгласни сами да си окачат въжето, че да осигурят печалбите на саниращите фирми и само на тебе ти " требе", независимо от цената?
Май, да- съгласен си да теглиш заем, който да връщаш 10-15г. само за санирането. Отделно- още неизвестно колко, че да си направиш отново банята и северния балкон, който са ти разрушили. Да боядисаш отново целия апартамент. Да живееш под наем през времето на саниране. Кой средностатистически българин може да си го позволи?
Ама, най- лесно е да плюеш.
Да ти е известно, че в Германия направиха такова саниране, но в блоковете бяха предимно наематели, на които осигуриха други жилища и целия ремонт беше за сметка на държавата?
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
08-08-2011 - 12:23:56
avatar
Quote
автоматчик
На времето този който е разрешил да се продават панелите е за бесене за топките. Иначе изолация всеки може да си направи и без да влиза в корупционни схеми. Щото познайте кой ще може да санира, на каква цена и на собственика от къде ще му излезе "помоща"

Измислили са ги французите, после са "прескочили" в Германия.......и по другите страни.
Фактът, че без никакво саниране и поддръжка, в България има живи и здрави постройки от 1958г. показва, че просто някой има едни интереси, които се опитва да прокара. Както по време на имотния бум- банките и строителите се бяха съюзили в борбата, че да освободят пазар за новите кимизарници.:]
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
08-08-2011 - 13:42:16
Жалко , Камелия дъщеря ми носи същото име дано не достигне само до вашето ниво на интелигентност .Относно Германия не говорете за неща и места които не познавате и не разбирате дори и да ви обяснят за тях.
Също така за да разберете смисъла на написаното от мен ако не успявате от първия път прочетете го пак , дотук абсолютно нищо не сте разбрала.От друга страна ви разбирам това е типична реакция в топлото за един българин на който му показват истината такава каквато е .
Няма да ви отправям напразни квалификации само ще ви кажа че в гореспоменатата Германия няма да имте възможност "колоритно да си облагородите" балкона че да се налага после да ви го събарят , а веднага след като пипнете да събаряте парапетчето и ще дойдат да ви задържат и ще ви друснат такава глоба че няма да ви останат пари за интернет и няма да участвате в теми дето хем не ги вдявате ами и опитвате да поучавате карайки се на някого .
Накрая , ако това което имаш да кажеш е само в посока конфронтация използвай лични и не спами темата на човека за което се извинявам и аз.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
08-08-2011 - 19:21:17
avatar
:]

Чест и почитание
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
09-08-2011 - 14:28:46
Ха сега, де.
Въпросчета:
Къде сгреши ДАМАТА?
Темата не беше ли с въпрос - "Ще се състои ли санирането? (в разяснения международен и всеобхватен обем на понятието)?
Сравнително достъпните (и реалистични на практика) индивидуална смяна САМО на дограма, тръби и/или ТИ забранихме ли ги вече?
Ако може да ме светнете - кой тук разрешава на желаещите да отговорят по темата?
Нещо предварителен кастинг ли има или който е бил в Германия отговаря "по право"?

Кавалерството не е ли елемент от "санирането в Чукундурландия"? .winking smiley
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
09-08-2011 - 22:41:06
Виж какво колега Любо , пристрастието в мнението ти е разбираемо ,само се запитай обаче каква кауза защитаваш освен ако просто не те сърбят пръстите.Изтъкнатите в мнението на Камелия постановки и квалификации издават някаква истерична картина на отношението и към темата и нямат никаква връзка с написаното от мен уточняващо много важни факти касаещи темата.Ако не познаваш някого , нямаш представа какви са му интересите и не вникваш в написаното от него(защото там се вижда от коя страна на казуса съм) ,защо изобщо го коментираш и квалифицираш .Ами ако се окаже че си се "изпуснал".
Нали се сещате че завистта не е градивно чувство и ако обвинявате някой че ви разваля идилията със сравнения с Германия .......
От техническа гледна точка ,за да помислите колко сте далече от страни като гореспоменатата(по отношение на манталитет) ще ви кажа и още нещо - това че закона не е съвършен и не съдят веднага хората които си правят самостоятелно топлоизолация или си удължават и приобщават балкона не означава че те не са престъпници.Няма да слизам до нивото на раздразнените и да им обяснявам нека сами проверят какво ги чака ако рекат да си спретнат едно саниране по български в западна държава.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
09-08-2011 - 22:45:04
avatar
Quote
stivemaster
Жалко , Камелия дъщеря ми носи същото име дано не достигне само до вашето ниво на интелигентност .Относно Германия не говорете за неща и места които не познавате и не разбирате дори и да ви обяснят за тях.
Също така за да разберете смисъла на написаното от мен ако не успявате от първия път прочетете го пак , дотук абсолютно нищо не сте разбрала.От друга страна ви разбирам това е типична реакция в топлото за един българин на който му показват истината такава каквато е .
Няма да ви отправям напразни квалификации само ще ви кажа че в гореспоменатата Германия няма да имте възможност "колоритно да си облагородите" балкона че да се налага после да ви го събарят , а веднага след като пипнете да събаряте парапетчето и ще дойдат да ви задържат и ще ви друснат такава глоба че няма да ви останат пари за интернет и няма да участвате в теми дето хем не ги вдявате ами и опитвате да поучавате карайки се на някого .
Накрая , ако това което имаш да кажеш е само в посока конфронтация използвай лични и не спами темата на човека за което се извинявам и аз.

Аз, също се надявам, дъщеря ти да има по- високо ниво на интелигентност, но първо- по- голяма грамотност. За да може да напише няколко реда без фрапантни грешки.
Фактът, че в Германия не можеш да променяш фасадата, не променя истината, че санирането се извърши от държавата, която опразваше сградите, настанявайки наемателите в други квартири и извършвайки дейността за своя сметка.
Фактът, че в Германия не можеш да си изхвърлиш боклука през прозореца, няма нищо общо със съотношението среден доход- цена на санирането, което дава възможност на малкото собственици на такива жилища, да го направят без да продадат поне единия си бъбрек.
И не, нямам намерение да се конфронтирам с комплексиран човек, така че- нямам причина да си разменям реплики на лични.
Живей си в Чукундурландията..............където и да е тя.:]
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
09-08-2011 - 23:17:57
Относно грешките хубаво е да се погледне и да се сравни , а за това кой какво е платил при санирането в Германия явно само от новините толкова сте разбрала.При санирането на енергонеефективните сгради там заплащането на стойността е по специална схема според местопложението на имота според собственика и според нужното финансиране. С други думи като за вас преведено по голяма част от сумата плаща собственика на имота (вие сте чула само за Държавата но всъщност собственици на голям дял недвижими имоти са и финансови институции и фондове и т.н)и после според това дали не е примерно в изостанал район и т.н има намаление ако собственик е държавата също и ако нужната сума е по малка относително , тоест ако сградата е в по добро състояние или има извършени някои от мероприятията също има намаление.
А на веселата закачка с това кой е комплексиран и къде живеем всички ние , гледам че вие живеете в един от най преставителните и умопомрачително красиви и "санирани" части на столицата на Чукундурландия, честито.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
09-08-2011 - 23:18:20
Quote
stivemaster
Та след тези подробности има ли значение осигуряването на съфинансиране от Еврофондовете чрез МРРБ , аз мисля че няма .Няма ,защото в Чукундурландия дами и господа ,на нас не ни требе , те ше ни кажат на нас как да си оправяме копторите.
Колега, нещо много "вътрешно" го взимаш.
Не знам за какви пристрастия говориш. На първо гледане съм на горното ти мнение. Виж за причините "защо няма да се състои" съм на различно, но сега не ми се пише.
Доколкото разбирам, Камелия е също скептична, а май и практически всички писали по темата.
Как е точно в Германия с панелките - лично не знам. Кажи щом (ако) знаеш.
И къде е причината за ожесточен и неприличен спор с лични квалификации?
Май я споменах по-горе...
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
09-08-2011 - 23:34:53
avatar
Quote
stivemaster
Относно грешките хубаво е да се погледне и да се сравни , а за това кой какво е платил при санирането в Германия явно само от новините толкова сте разбрала.При санирането на енергонеефективните сгради там заплащането на стойността е по специална схема според местопложението на имота според собственика и според нужното финансиране. С други думи като за вас преведено по голяма част от сумата плаща собственика на имота (вие сте чула само за Държавата но всъщност собственици на голям дял недвижими имоти са и финансови институции и фондове и т.н)и после според това дали не е примерно в изостанал район и т.н има намаление ако собственик е държавата също и ако нужната сума е по малка относително , тоест ако сградата е в по добро състояние или има извършени някои от мероприятията също има намаление.
А на веселата закачка с това кой е комплексиран и къде живеем всички ние , гледам че вие живеете в един от най преставителните и умопомрачително красиви и "санирани" части на столицата на Чукундурландия, честито.

Чети, осмисляй и после пиши. Друго не мога да те посъветвам. Схемите на финансиране в Германия, не са били обект на разискване. Само ти обърнах внимание, че сумата, платена за санирането, съотнесена към средната заплата в страната, не принуждава собственика да продаде някой орган.
Дори и твоето обяснение за съответните облекчения, го доказват, но явно ти е трудно да схванеш нещо, написано с думи прости.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход