Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!

Публикувано от darkside 
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
09-08-2011 - 23:48:11
Ами stivemaster...те наистина не са престъпници.Текстовете за престъпленията са само в Наказателния кодекс.
Останалото са разни административни нарушения.Да си "зазидаш" терасата като вид нарушение не е по-различно от това да те хванат с превишена скорост.Аз не съм си зазидал терасата,но с превишена скорост са ме хващали стотици пъти.От всичките тия стотици пъти на некорумпирани ченгета случих точно веднъж,преди около 3 години.Но след това в наказателното постановление имаше пропуски,обжалвах го и съдът го отмени.
Имай предвид,че у нас нивата на корупция в полицията не са толкова високи.По министерствата и особено по малките общини е много по-зле положението.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
10-08-2011 - 13:55:54
Quote
stivemaster
Аз искам да внеса леки уточнения ,толкова леки че мисля че правят горния "труд" безмислен.
1.Да уточня какво означава понятието "саниране" - това означава преди всичко - техническо обследване на сградата ,говоря за конструктивно обследване , като цяло на състоянието на конструкцията ,на инсталациите ,на инсталираните съоръжения на основата т.н.После нещо което често се пропуска поради корупционата практика у нас - изготвяне на истински инвестиционен проект за саниране + спецификация на необходимите мероприятия , материали и технология по изискванията на закона.Тогава се установява какви мероприятия всъщност ще се наложат на конкретната сграда , а те биха били - разкриване на критични за конструкцията връзки ,дефектоскопско обследване, ремонт на компрометираните връзки .Демонтаж на всички инсталации от сградата (дейност несъвместима с наличието на обитатели) не може да се пропусне в повечето сгради инсталациите са под всякаква критика.Основен ремонт - да си го кажем направо замяна на съществуващия асансьор с нов (сума непосилна за който и да е съкооператор) истината е че над 62% от асансьорите у нас са за спиране завинаги но това не е задължително по закон и не е доходно за подържащите ги.Поставяне на нови дограми ,поставяне на топлоизолация и т.н
2.Нещата върху които обаче политиканите мислещи "наедро" и непознаващи народопсихологията не се замислят обаче ,а те обръщат колата повярвайте ми , са следните - някой ще позволи да му изкъртят банята която токущо е направил и е сменил тръбите само в собствения си участък , ха да ама не , някой ще даде приблизително около 1000Е на апртамент за нов асансьор , ха , някой ще позволи да го глобят (вижте какво пише в закона за незаконното строителство) за тъпата тераса която е спретнал с удължение и други простотии ,която трябва да се възстанови в първоначалния си вид преди да се прави изолацията ,ха , някой ще се прости с направената си вече изолация примерно от 2-3 см стиропор с плътност 12 ? ха, а да не говорим как ще се навие да му свалят климатика цъфнат под прозореца щото там е било по удобно на монтажниците.Щото без да ги свалят фирмите няма да полагат изолация .
Та след тези подробности има ли значение осигуряването на съфинансиране от Еврофондовете чрез МРРБ , аз мисля че няма .Няма ,защото в Чукундурландия дами и господа ,на нас не ни требе , те ше ни кажат на нас как да си оправяме копторите.
Така е stivemaster. Аргументите ти са логични. Само да уточня нещо.
Плевналиев под саниране разбира главно външната изолация и дограмата, тъй като енергийното спестяване е приоритетно в целия тоя замисъл.
Целта е да се спестят мегавати, които са близки до капацитета на АЕЦ Белене, сиреч да отпадне нуждата от 2-ра ядрена централа която е мноу по-скъпа, а санирането ще е с ЕU пари и самоучастие сиреч евтино.
Не се впрегай на Камелия...тя мое да ти мели на главата за правописа, що биеш негрите, тоя Любо ша ни разясни сичко за кавалерството, има ли почва у нас и пряката му връзка със санирането, което е негово уникално откритие.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
10-08-2011 - 21:35:54
Най лошото е че правописа ми не е по лош от този на правещата ми забележки безхаберна г-жа , но .......
Освен това , проблемите на всички ни са еднакви и тюхкане и обвинения от сорта - "не ни казвайте че сме осрани целите ние също се подушваме но ни дразни като ни го казват " няма да помогнат никому.Лошото е че някои хора не разбират причините - а те са наследени от комунизма - безхаберие , индивидуализъм, безразличие ,равнодушие , неинформираност без никакви угризения .Не може да не ти пука как се отразява твоята простащина на хората с които съжителстваш в една сграда а после да се опитваш да ги разплачеш с мотиви от рода - средна работна заплата и да си продам бъбрека ли? Имам предвид незаконното строителство и действията на някои социопати , членове на почти всяка етажната собственост в страната.
По повод забележката ви колега darkside - най лошото и това което най много ме дразни е че са малко хората като вас които го забелязват това с Плевнелиев и да не е само той .Гледайки новини всеки път искам да си убия телевизора без да е виновен.през цялото време ние мислим за простотии забелязваме несъществените и маловажни неща а изтърваме същественото не си търсим правата не сме взискателни към качеството на живота си и на тези от които зависи това .Затова пък можем да хвърлим такава енергия в скандали и в завист и в инат и още в какво .......
Само да се замислим какъв манталитет притежава човек който цял живот живее под наем - много по висок от този у нас но пък ползва жилище с истинско качество в истински сигурна сграда , когато се наложи саниране и какъвто и да е ремонт разбира се го получава безплатно и това е негов съзнателен избор и дори не би се замислил за компромис от рода на нашия да си купи коптор в сграда за основен ремонт и да ревне "кво саниране бре няма да си продавам бъбрека ли, знаете ли ква заплата взимам".
При такива истерични реакции нали сте виждали реакцията на неподозиращи хора да си чукнат по главата и да си дръпнат ухото с думите "оф..........да пази господ.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
11-08-2011 - 00:01:44
Аз все пак предлагам да започнем с принципните грешки...Енергийният баланс на БГ е интересен и за него има официални данни.

"Източник: МИЕТ
Български енергиен холдинг
[www.bgenh.com]
Електроенергетика
Електропроизводство
България разполага с инсталирани електропроизводствени мощности в размер на около 11215 МВт за 2007 г., включващи: ТЕЦ - 4410 МВт, АЕЦ - 2000 МВт, коогенерации - 1795 МВт (коогенерации индустриални на твърди въглища - 944 МВт, коогенерации на газ - 582 МВт, коогенерации на течни горива - 269 МВт); ВЕИ - 3010 МВт (вкл. ПАВЕЦ - 864 МВт и водноелектрически централи)."


1765 мегавата енергийни мощности ще бъдат изведени от експлоатация в следващите 5 години. Това показва анализът на Националната електрическа компания (НЕК), представен от изпълнителния й директор Георги Миков.
До 2015 г. от енергийната система ще отпаднат 200 мегавата в ТЕЦ "Брикел", както и два от трите блока на ТЕЦ "Бобов дол", всеки от които по 210 мегавата. От 2011 г. през всяка от следващите пет години пък ще бъде извеждан по един 210-мегаватов блок на ТЕЦ "Варна". До 2015 г. ще бъде изведена и ТЕЦ "Марица 3", Димитровград.
В същото време според оптимистичния вариант до 2020 г. се очаква да влязат в експлоатация 2880 мегавата нови мощности, като 2000 мвт от тях се падат на втората атомна централа, чието бъдеще към момента остава неясно. Според НЕК мощностите, произвеждащи ток от възобновяеми енергийни източници, ще вкарат допълнителни 1700 мвт в системата.
В резултат на отпадането на топлоцентралите заради екоизискванията делът им в общото електропроизводство ще падне рязко - от сегашните 58% на 40 на сто през 2020 г. Обратно - този на АЕЦ ще се увеличи от 33,1%, колкото е бил в края на 2008 г., до 32,4 на сто след 5 г. Ако АЕЦ "Белене" бъде изградена, това ще доведе до увеличаването му до 47,5 на сто през 2020 г.
Анализът на НЕК сочи още, че възможностите на България за износ на ток ще растат. Ако за 2009 г. те се оценяват на 2844 гвтч, то за 2010 г. прогнозата е за близо 5000 гвтч, които до 2020 г. да нараснат до 12 774 гвтч.
По отношение на износа на ток шефът на НЕК Георги Миков съобщи, че България е на първо място сред балканските страни, които са нетни износителки на електричество. През 2008 г. сме изнесли 5397 гвтч енергия. Следва ни Румъния с 4434 гвтч и Босна и Херцеговина - с 1645 гвтч. Нетният дефицит на електроенергия на Балканите е близо 9 хил. гвтч. От него с внос от региона се покриват 11,5%, от които 5,4 на сто се падат на България.

Източник:[www.monitor.bg]

Гледайте цифрите.Защото ако караме по вашата логика,на Плевнелиев много скоро ще трябва да му вдигнем паметник,а в бъдеще-да му направим и собствена църква.Изведените мощности могат да се компенсират само от растежа при ВЕИ.Проблемът при тях е,че добиваната енергия е безумно скъпа,самите технологии са спорни сами по себе си и също-доволно скъпи.
Санирането има съвсем друга цел-да се дадат едни пари от държавата на бизнеса и да се осигури приход още толкова от хората към същия бизнес.От всичко това държавата е на огромна далавера.Защото веднъж ще вземе пари от фондове,второ-ще реализира икономия на вредни емисии,които квоти след това ще продаде.Цената за това обаче е загробването на хората.

Иначе идеята на darkside не е лоша.Но е само идея.То ако в реалния свят ставаше тоя номер,с мизерна инвестиция да се пестят милиарди....БГ щеше да е ако не първа,то поне втора икономическа сила в ЕС.Санирането сега е програма за 60 милиона.Нека в близките години да станат десеторно повече-600 милиона.Ми аз ако мога с инвестиция от 600 милиона да спестя 3-4 милиарда...аз съм не икономически тигър,а направо икономическо извънземно...Всичките кретени,губещи си времето да разработват и инвестират в нови технологии...100 години срещу мен да тичат,не могат да ме стигнат с тая ефективност...Тъжната истина е,че това просто не е възможно.Не става.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
11-08-2011 - 00:22:41
avatar
Quote
stivemaster
Най лошото е че правописа ми не е по лош от този на правещата ми забележки безхаберна г-жа , но .......
Освен това , проблемите на всички ни са еднакви и тюхкане и обвинения от сорта - "не ни казвайте че сме осрани целите ние също се подушваме но ни дразни като ни го казват " няма да помогнат никому.Лошото е че някои хора не разбират причините - а те са наследени от комунизма - безхаберие , индивидуализъм, безразличие ,равнодушие , неинформираност без никакви угризения .Не може да не ти пука как се отразява твоята простащина на хората с които съжителстваш в една сграда а после да се опитваш да ги разплачеш с мотиви от рода - средна работна заплата и да си продам бъбрека ли? Имам предвид незаконното строителство и действията на някои социопати , членове на почти всяка етажната собственост в страната.
По повод забележката ви колега darkside - най лошото и това което най много ме дразни е че са малко хората като вас които го забелязват това с Плевнелиев и да не е само той .Гледайки новини всеки път искам да си убия телевизора без да е виновен.през цялото време ние мислим за простотии забелязваме несъществените и маловажни неща а изтърваме същественото не си търсим правата не сме взискателни към качеството на живота си и на тези от които зависи това .Затова пък можем да хвърлим такава енергия в скандали и в завист и в инат и още в какво .......
Само да се замислим какъв манталитет притежава човек който цял живот живее под наем - много по висок от този у нас но пък ползва жилище с истинско качество в истински сигурна сграда , когато се наложи саниране и какъвто и да е ремонт разбира се го получава безплатно и това е негов съзнателен избор и дори не би се замислил за компромис от рода на нашия да си купи коптор в сграда за основен ремонт и да ревне "кво саниране бре няма да си продавам бъбрека ли, знаете ли ква заплата взимам".
При такива истерични реакции нали сте виждали реакцията на неподозиращи хора да си чукнат по главата и да си дръпнат ухото с думите "оф..........да пази господ.

Най- лошо е, че се заблуждаваш, дето правописът ти е правопис!:]
Няма дори да се опитвам да ти поправям грешките- щом досега не си научил как се пише, тепърва няма да стане.
Но, последните ти " прозрения" не мога да отмина, защото ми е жал, че адашката ми расте с баща като теб- дотолкова елементарен.........и смешен.
Човек, който цял живот живее под наем, е просто неудачник. Или по- съвременно звучащо- аутсайдер. А, английски звучащо-. лузър.:]
Тук всички бездомници се изживявате като милионери. Въпросът е, къде по света видяхте богаташи без собственост? Няма, вие сте единствени.......:]
Като никога не си имал свой дом, откъде въобще ти дойде в главата мисълта, че може някой да си даде парите за коптор? Ти някога изкарал ли си собствени пари, че да знаеш как се харчат? Що за тъпо парче трябва да си, че да ги подариш на някого, решил да ти съдере кожата, уж за подсигуряване на комфорта ти?
Човекът, изкарал пари, достатъчни да се сдобие със собственост, винаги ще провери какво може да направи, за да повиши комфорта й, но никога не би напълнил гушата на някого, щото така били правели в Германия. winking smiley
Само че, на такъв като теб, това няма как да е ясно. Ти само можеш да си " чукаш главата" до откат и да си дърпаш ухото............пък не е лошо и да си плюеш в пазвата,.........
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
11-08-2011 - 09:12:46
Ами супер какво да кажа ебаси изводите които направи Камелия ,само си пропуснала да ме обявиш за евреин и от това да е цялата работа.Като споменаваш за "тъпо парче" авно са ти я казвали доста тази квалификация ,ама как да ги разбереш .Изтървала си влака лелче , нацяло си го изтървала , щом всички които ти направят забележка са бездомници и лузъри.
А ако някой ден човек дотолкова задръстен като теб (едвали има и опити да те отпушат де...)отиде и види бездомниците и лузърите как си прекарват живота и кое наричат "собственост" ....
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
11-08-2011 - 14:32:08
Между другото, анализът за енергия баланс на Салвадор може и да е леко подвежащ. Не съм специалист в тази област, но в Турция и май в Румъния вече се строят АЕЦ, така че скоро недостигът на енергия може да не бъде недостиг, а излишък. Освен това, в момента изнасяме енергия, но някой знае ли, че я продаваме по-евтино, отколкото я продава НЕК за нас, вътрешните потребители, при това без ДДС (а отделно енергоразпределителите дружества)? Данните ми за това второто са малко стари, така че и за тях не мога да гарантирам. Просто да имате предвид, че самият излишък от енергия не е някаква огромна далавера, та и строежът на Белене оттам идва малко като набутвация... ако са ми верни данните.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
11-08-2011 - 14:45:39
За региона...хич няма да е чудно ако се получи излишък само в рамките на 4-5 години-така е.
Но тук вече се идва до подреждането на национални приоритети.Аз не виждам както как например София ще се раздели с Топлофикация.Каца без дъно...и огромна далавера.Огромен потребител на природен газ,който го плащаме с валута...Ама е огромна далавера за шепа хора в общината.
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
11-08-2011 - 15:54:02
А излишъка дали не е защото повечето преприятия у нас не работят ???
Re: Ще се състои ли санирането? Ето един анализ!
11-08-2011 - 16:01:04
Камелия, тая тема не съм я пуснал за литературните упражнения на бивши брокерки, майна. Тва е мноу сложна материя за теб......не те игнорирам, но подхождай по внимателно, по толерантно, когато пишеш квото мислиш, мисли кво пишеш.... освен "тъпак" има ред други мноу сериозни обиди, внеси малко разнообразие.....има и сръбски 10-минутни, моа да ти ги прата на "лични" ако имаш интерес да са образоваш........
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
В мен се заформя убеждението, че ще се усвоят едни пари от едни хора с вратовръзки, но все пак някой трябва и да го свърши тва саниране, така че ще остане нещичко и за изпълнителя. Лошото е, че ще го отнесе баба Пена от 6-тия, дето кат и кажат, че требва да тегли кредит 5000 (щот ги нема), мое да се гътне с некой инсулт.........Въобще новите кредитополучатели на тва "самоучастие" ще получат временно малко особен статут на собствената си собственост......нещо малко прилича на дилемата с ТЕЦ-а: или продаваш, или плащаш тръбите като поп......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход