Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 00:37:50
Та да обобщиме видовете каменни къщи:
1. Изцяло каменни носещи зидове.
а/ Нова.
б/ Реставриране.
2. Монолитна(тухли и стоманобетон) с неносещи каменни зидове.
3. Дървено-скелетна конструкция с неносещи каменни зидове.
4. Избор от 2 или 3 с лепен гнайс.
Aко някой се сеща за нещо друго да допълва.Има и снимки на всичките изредени начини на строене на каменна къща из темите за Възрожденска къща, Съвременна БГ къща, и пр.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-04 00:43 от Nasko.Stoykov.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 01:27:23
Ще се опитам да изкажа моята гледна точка за всеки един от вариянтите.
1.Трудоемък, трудно се намират опитни майстори в следствие на което-СКЪП
Отнася се и до двата вариянта: а/ и б/За консултации виж Аргонавт.
2. Може би най-лесен за изпълнение. Проектанти за монолитно строителство дал Бог. Неносещите каменни зидове са лек проблем, но поради факта че нищо не носят, би трябвало да се намерят майстори да го изпълнят. За консултации виж Без Опит.
3. Подобно на горния вариянт, с уговорката че намерите проектант да ви проектира дървено-скелетната част. За консултации виж Аргонавт и Николофф.
4. Гнайса би трябвало да е по силите на всеки уважаващ себе си "дюлгер". Има и по-добри облицовки които наистина напомнят на зидария без да са зидани. За консултации виж Рокуол.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 08:55:23
Фло питах за сайдинга,макар че тва което си качил не е лошо но това е за тези които разбират от щампиран бетон.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 10:18:08
Quote
stenmark
Фло питах за сайдинга,макар че тва което си качил не е лошо но това е за тези които разбират от щампиран бетон.

Занимавал съм се със сайдинг преди повече от 3 години и може да съм пропуснал новостите ! Ако имаш предвид това ,което се вижда над камъните мисля,че и то е от бетон!
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 10:49:13
Ясно, разбрах за камъните - скъпи за донасяне, не изолират, не са подходящи в земетръсна зона и още куп недостатъци. Ние не сме от богатите, неискаме КИЧ, просто неискаме да се занимаваме с бригади, и разни доставчици, които не познаваме и куп други неща. Знаем че къща от масивно дърво ще ни излезе евтино защото ние ще си я правим. Мога да ви кажа че в доста браншове цената скача не заради материала а заради алчността на производителя. Такива цени се слагат на"услугата" и затова сте на мнение че да се направи къща от масивно дърво е скъпо. Изяснили сме си, просто исках малко повече мнения да прочета. Вече разбрах за камъка smiling smiley, чела съм и доста по форумите, за къщите от масивно дърво но нямаше много за камъните, затова поставих тази тема. Благодаря че ми помогнахте да отпиша камъните от сметките ми. Ще видим, какво ще стане с масивното дърво smiling smiley
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 11:16:27
Quote
Desi Gakova
Ясно, разбрах за камъните - скъпи за донасяне, не изолират, не са подходящи в земетръсна зона и още куп недостатъци.

Вече разбрах за камъка smiling smiley, чела съм и доста по форумите, за къщите от масивно дърво но нямаше много за камъните, затова поставих тази тема. Благодаря че ми помогнахте да отпиша камъните от сметките ми. Ще видим, какво ще стане с масивното дърво smiling smiley

Да се правят такива генерални заключения за камъка като материал е същото , като да кажеш , че сламената или дървената къща ще ти я издуха вятъра или ще ти изгори още при първото палене на печката. Камъка не бил добър изолатор. Тогава да строим къщи само от стиропор.

Та на въроса “Как да построим къща от камък и дърво?“ , бих отговорил като колегата mehudi и понеже искате да си я строите сами / в което няма нищо лошо / да имате в предвид , че строежа на дървената къща е повече “строителна“ отколкото “дърводелска“ работа. Трябва двете да се допълнат.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 11:20:54
avatar
Quote
Desi Gakova
.... Знаем че къща от масивно дърво ще ни излезе евтино защото ние ще си я правим. ...
Не се поддавайте на тази заблуда!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 13:05:05
ЧНГ Аргонавте и на теб.

Хубава темичка стана според мен.
Quote
n.nikoloff
Quote
Desi Gakova
.... Знаем че къща от масивно дърво ще ни излезе евтино защото ние ще си я правим. ...
Не се поддавайте на тази заблуда!

С риск да нанеса поредния "удар по мечтите".
Деси,
Коментирали сме ги тук тези къщи - моето мнение е, че нямат особена стойност освен висока себестойност.
Просто много и качествено дърво влиза в тях, а резултатът е по-скоро самоцел.
Основното предназначение поне на външните "зидове" (каквито и да са) е комфортно и ефективно да ни отгради от външната среда и да се противопостави на природните атаки, после идват естетика и сантименталност. Не че не може заедно да се решават задачите, но в разумни граници.
Дървото е чудесен строителен материал, но в този вариант има доста кусури.
Първо не е чак такъв добър топлоизолатор, както масово се възприема - за да свърши тази функция днес, трябват дебелини 50-60см, което, естествено, не се прави.
Второ, в "самия зид" има заложени множество фуги, които дори и да се уплътнят по време на монтажа, само Господ знае колко скоро ще се нуждаят от ремонт - той затова "живее" материалът.
В резултат - много е ефектно за вила, къща за гости, но съм скептичен за къща. За да стане читаво, поне от едната страна се налага допълнителна ТИ, трудно е да се реши от коя чисто емоционално и в резултат, поне половината от "скъпата хубавиня отива на кино". Някои, по споменатите причини отиват на "двоен зид" с изолация в междината, но това вече е пълна изгъзица да се "шашнат" гостите.
При споделения семеен ресурс, бих предпочел вар. 3 от класацията на колегата Наско, с което да решите конструктива и изолацията, а камъните, дърво или друго - допълнително, декоративно.
Разбира се, както се каза, цялата концепция трябва да е ясна предварително за да се проектира читаво - камъкът, ако е естествен, си тежи.
Успех!
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 13:32:18
smiling smileyЛогиката на колежката е разбираема за мен! Основава се на принципа: Имаш крава-пиеш мляко! Имат си дърводелна и материал и ще си гледат към дървото,аз си имам бетонджийница и си гледам към бетона:]Просто е ! Хич няма да им е трудно да си направят чудесна къща от дърво,щото със сигурност му разбират повече от повечето от нас съфорумците по тоя въпрос!Вярното е и това,че не е за всеки и всеки не го може! За тези дето са така и не го могат си е конвенционалното строителство: "бригада българи",по-голям бюджет и повече хъс и нерви!*drink1*
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 15:20:14
Quote
Desi Gakova
Ясно, разбрах за камъните - скъпи за донасяне, не изолират, не са подходящи в земетръсна зона и още куп недостатъци. Ние не сме от богатите, неискаме КИЧ, просто неискаме да се занимаваме с бригади, и разни доставчици, които не познаваме и куп други неща. Знаем че къща от масивно дърво ще ни излезе евтино защото ние ще си я правим. Мога да ви кажа че в доста браншове цената скача не заради материала а заради алчността на производителя. Такива цени се слагат на"услугата" и затова сте на мнение че да се направи къща от масивно дърво е скъпо. Изяснили сме си, просто исках малко повече мнения да прочета. Вече разбрах за камъка smiling smiley, чела съм и доста по форумите, за къщите от масивно дърво но нямаше много за камъните, затова поставих тази тема. Благодаря че ми помогнахте да отпиша камъните от сметките ми. Ще видим, какво ще стане с масивното дърво smiling smiley
Деси, къща от солидни трупи изглежда добре само в планинска местност, без друг вид строителство в близост. Аз не мога да си представя такъв вид къща в населено место с къщи от тухли наоколо. Камените къщи са били строени от нашите пра деди там където камъка е бил в изобилие понеже са го вземали почти без пари, а за тухли е трябвало да плащат. Къщите от трупи изобщо не са типични за нашите ширини понеже дървения материял никога не е бил в изобилие. Разбирам желанието да използвате естествени материяли като камък и дърво, но не разбирам логиката да избягвате техните производни като каменна облицовка или талпи, ламперия, дъски.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход