Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Как да построим къща от камъни и дърво ?
01-01-2011 - 22:47:23
Здравейте smiling smiley
Искаме да си построим къщичка от камъни и дърво на два етажа по 100 квадрата - общо 200. Някой може ли да ми даде технически съвети как може да стане това? Имайте предвид, че въобще не съм наясно с това, съпругът ми е дърводелец и има някаква представа, но все пак ще ни е нужна много информация. Освен това ще има и септична яма. Който може да ми помогне с технологията на строене, от къде можем да си намерим материали, как да ги използваме, и всичко, което би могло да ни помогне, моля, напишете го.

Благодаря ви предварително! smiling smiley
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
01-01-2011 - 23:40:57
Пффф...айде още едни...Започна да става безинтересно вече.
Не знам как да си направите къща от камъни и дърво.Едва ли някой знае.Вече не се правят,още по-малко - с тая квадратура.Тук е пълно с хора,"решили" да си правят къщи от глина,пясък,кал,камъни,дърво...и обикновено следващата тема,която пускат (след няколко месеца) е "какви тухли ще ни препоръчате".Не сте първите,едва ли сте и последните...просто ме удивлява тая упоритост в задаването на едни и същи безсмислени въпроси в целия нет.
Коя е последната къща от "камъни и дърво",която сте виждали построена?Почти съм сигурен,че най-новата е поне 70-годишна.За да ги няма и да изчезнат,очевидно има някаква причина и е странно,че до сега не сте си задали подобен въпрос.

За септичната яма...пак някаква глупост.Такива съоражения вче не се правят отдавна.Попивните са си забранени от време оно,а пък изгребните вече са икономически безсмислени.Само водоплътни се допускат.А изграждането на 5-6 кубика изолиран железобетонен резервоар в земята (за да покрие един курс на помпата-щото тоя курс е 50-60 лева) си е сериозна задача.Нио е лесно,нито е евтино.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
01-01-2011 - 23:58:26
Ето smiling smiley може и да не получих отговор за къщата /защото все още се строят такива къщи - модерни разбира се/, но получих отговор за септичната яма. Дори незнаех че има различни видове такива. И на мен не ми звучи много приятно до къщата ми да има яма с ......... , но положението е такова !
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 00:01:48
*drink1* Колега salvador,може да искат реплика от 12 -ти век ,като малък замък ,къща за гости или нещо такова! Иначе това ,вероятно е най-скъпото строителство: петстранно обработен камък върви 200-250 лв./ м3 ,а зидането върви по 70-100 лв метъра.Отделно ,че майстори почти няма.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 00:38:56
И как ще защити проект със зидария от камък която се очаква да е носеща в земетръсна зона? Едно към гьотере си говорим тука, да попрочете, обсъди с архитект и тогава ще коментираме.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 00:40:25
мхм...чудесна реплика на замък от 12 век ще е...със септична яма.Мани тая работа.Просто авторката на темата е прекалила с гледането на картинки от нета или архитектурните списания.Реалноста е друга-в нея стандартното е най-евтино,технически най-просто,имаш избор и на проектанти,и на фирми,и на бригади...Материали максимално близо до обекта,машини и т.н.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 00:48:56
Защо не потърсите нещо подобно което да реставрирате, вместо да се мъчите? Едва ли ще ви излезне по ефтино, а има и готови реставрирани. Дори да имате местото, проекта, разрешителни, основи, намирането на камъни, превоза им дялането, зидането.....
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 01:04:47
Quote
Boby
И как ще защити проект със зидария от камък която се очаква да е носеща в земетръсна зона? Едно към гьотере си говорим тука, да попрочете, обсъди с архитект и тогава ще коментираме.

*book*Може да се проектира и изпълни носещ каменен зид при земетръсното строителство! Изискването е камъка да има якост не по-малка от 10 килонютона и стените горе да се обримчват със пояс от армиран бетон. Същото е и за тухли единички плюс изискването да нямат повече от 25 % кухинност.
Desi Gakova ,избрали сте вариант, при който грубия строеж ще бъде между 8 и 10 пъти по-скъп от варианта на конвенционалното строителство! Съвсем на едро може да се каже,че само стените на къщата Ви ще бъдат на стойност около 35 000 лв.,без изолации,вътрешни мазилки и прочие.Даже не включвам към тази сметка едни сериозни основи,върху които ще легне тази потресаващо голяма маса-около 100 тона ,без междуетажната плоча,но и там,в земята ще отидат още около 5 000 лв.,ако не са и повече !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-02 01:52 от фло.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 05:54:52
Quote
salvador
Пффф...айде още едни...Започна да става безинтересно вече.
Не знам как да си направите къща от камъни и дърво.Едва ли някой знае.Вече не се правят,още по-малко - с тая квадратура.Тук е пълно с хора,"решили" да си правят къщи от глина,пясък,кал,камъни,дърво...и обикновено следващата тема,която пускат (след няколко месеца) е "какви тухли ще ни препоръчате".Не сте първите,едва ли сте и последните...просто ме удивлява тая упоритост в задаването на едни и същи безсмислени въпроси в целия нет.
Коя е последната къща от "камъни и дърво",която сте виждали построена?Почти съм сигурен,че най-новата е поне 70-годишна.За да ги няма и да изчезнат,очевидно има някаква причина и е странно,че до сега не сте си задали подобен въпрос.

За септичната яма...пак някаква глупост.Такива съоражения вче не се правят отдавна.Попивните са си забранени от време оно,а пък изгребните вече са икономически безсмислени.Само водоплътни се допускат.А изграждането на 5-6 кубика изолиран железобетонен резервоар в земята (за да покрие един курс на помпата-щото тоя курс е 50-60 лева) си е сериозна задача.Нио е лесно,нито е евтино.
Разбивачи на мечти! Не ви е срам! Има и друго решение за госпожата, дървено скелетна къща облицована с изкуствен камък с естествена красота на фирмата Rockwall ltd.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 09:33:28
Давайте да отречем всичко вдигнато от дядовците.И само бетончета и съвременни летви.
Няма проблем да се строи с камък.И не е нужно да е дялан.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход