Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
05-01-2011 - 20:53:44
avatar
видях кралската къща, но онези тръби във банята .....

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
22-02-2011 - 08:36:13
avatar
Здравейте Всички.
Опитах се да изчета всичко и констатирах че между плявата има тук там и разум(Nasko.Stoykov).
Смятал съм и правил такова нещо и твърдя следното:
1.За да се постигне автентичност на сградата се започва от проектиране на .... детайлите!!!. Не допускайте да има нещо което да се изяснява в процеса на работа защото това винаги ще се окаже кръпка.
2.Проектирането и строителството излиза в ПЪТИ по-скъпо от конвенционалното такова.
3.Сграда на носещи тухлени (каменни) стени е нормативно допустима, но доказателство за конструктивната и носимоспособност на хоризонтални и вертикални товари са в състояние да го направят 3/4 конструктора в България на цена от ....???. Като не се допуска конструкция само на пояси и гредоред, защото ....или тогава се отива на оразмеряване на шайбите като ....и т.н....и т.н. Отделен е въпроса доколко е вярно и изпълнението ще отговаря ли на сметките...(например марката на тухлите/разтвора ще отговаря ли на проектната такава), а колко е корава и дали няма при земетресение да отвори пукнатини по реда или препаската.... прочетете за Стражица където пострадалите къщи са предимно такива.
Отделно че зидовете от единични тухли (не се допускат тухли с надлъжни кухини(четворки)) ще са 2/3 по-скъпи от тези с обикновени четворки.
4.Хидроизолирането на "автентичен" нулев цикъл е ... "мижи да те лажем"
5.Изключително важно нещо е покрива. Повечето реплики се осират в ...керемидите - използват се нови на Брамак или други подобни и крайния ефект (дефект) е "звънче на свинче".
6.Не започвайте строителството без проект с ДЕТАЙЛИ.
7.Не започвайте строителството без КСС.
8.Преди да се доверите на някой (проектант и/или строител) вижте на МЯСТО какво е сътворил.
8.Насочете се към РЕПЛИКА със стоманобетонова конструкция. (За Бога ние сме в 21 век...)
9.Смятайте сградата на минимум 800е/м^2.
, но и не по-малко от КСС

Quote
salvador
А каменната къща продължавам да я смятам за чиста проба строителна авантюра,която (ОК-да предположим,че завърши успешно),няма да се отплати за вложените време,нерви и пари с друго,освен с външен вид.Което си е твърде малко,за толкова висока цена.

Добавям и вътрешен уют. Останалото е напълно вярно, като в добавка дебело трябва да подчертая че имота става непродаваем.

Така че, съветът ми е .... премерете не 3 а 30 пъти и тогава започвайте с тази авантюра



Редактиран 8 път(и).Последна редакция на 2011-02-22 10:03 от krakalski.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
23-02-2011 - 08:19:40
avatar
Добре дошъл на беседата, колега Кракалски. Не мога да отрека, че в писаното има много здрав разум.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
23-02-2011 - 10:46:12
Здравейте,наложи ми се да правя ремонт на на апартамента,баня,шпакловка и започнах да търся майстори,но един може само фаянс,друг боядисване и реших да потърся нещо по комплексно в интернет пространството.Влезнах в Google и написах строителни ремонти и се появиха доста сайтове предлагащи строителни услуги,и започнах да разглеждам техните предложения,реших да опитам с един от тях и се обадих на www.remontiplovdiv.com .
След извършеният ремонт останах с отлични впечетления от извършената услуга,всичко беше направено качествено и без допълнителни условия,така,че ако търсите строителни услуги ви препоръчвам www.remontiplovdiv.com .
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
23-02-2011 - 15:42:23
Айде стига с тия реклами вече/
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
23-02-2011 - 17:42:40
avatar
jdozepe "малко" winking smiley е объркал темата.
Или пък се опитва да ме лови на бастун.....

Пари си имам... акъл ми дайте.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход