Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 21:36:44
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Никога не съм живял в такава къща, но си мисля че ако този каменен етаж не беше вкопан в земята щеше да бъде адски трудно да се отоплява, особенно ако веднъж го изпуснеш да изстине. Не споря за красотата на такъв вид къща, но смятам че трябва да е съчетана с днешните технологии и изисквания. На времето това са имали хората това са използвали, да не говориме че всеки е имал горси участък от който е могъл да сече дърва за огрев.

И аз не бях живяла, но тази есен опитах и съм във възторг. Също в Севлиевско, също вкопан, но по- дълбоко от север и запад, зид. Само че, когато са строили, са се съобразявали с всичко. Няма прозорци на запад и север. На първият етаж вратата е откъм изток, на втория- от юг. През лятото е хладно и на втория етаж, който е от правени на място червени тухли. Интересното е, че ако отвориш през деня източния прозорец- стаята е хладна. Ако искаш да я позатоплиш- отваряш южният.
В студеното стаята на втория етаж, под който гори печката, поддържа 15-16 градуса. А няма изолация, къщата още не е измазана.
Долу заслах всичко с камък. А каменните зидове не съм мазала. Като се нагрее от печката, излъчва цяла нощ.
Истината е, че няма жилище, което да е топло, ако не грее печка или парно. За тези къщи е удобна готварска печка с водна риза. На село, говоря за в Балкана, дървата са по- евтини от в града. Пък и без участък, може да си понабере дръвца........
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 21:42:48
Quote
OwnerBG
ЧНГ на всички, и много поводи за празнуване през НОВАТА ГОДИНА.

За камъните и къщите.
Ако си в полето и ще купуваш камък, бягай надалече.
В планината ще ти излезе около 20-25 лева на кубик за едри парчетии, докарани на място.Ако си организираш и местни хора и имаш транспорт може да ти излезе доста по евтино.
Забрави за изолации и мазане с химикали и стеееереопороподобни боклуци.Камъка си е камък, и ладовината му е незаменима.Ако ти е студено, направи си камина.Или само първия етаж с камък и комин и две стени нагоре към втория етаж и дръвца и гредички, а защо не и плетарка с подобрено съдържание на калта за измазване.
Ерзац лепежи и компромисни варианти, за да впечатлиш някой си, не е разумно да се правят.
Обитаването на каменно помещение е несравнимо ако си решиш проблема с влагата.
Къде ще строиш
Сливенски цепен камък като този на снимката която съм закачил, струва 100-120лв/м3 с превоза до Пловдив. Едри парчотии за зидане едва ли е разумно, нито ще стане красиво, нито здраво.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 21:51:50
Ками, същия ефект мога да постигна ето така, първи етаж полувкопан с дебели стени зидани от бетонови блокчета (така и така не се виждат, а се строи доста по-бързо , лесно и здраво), това което е над земята и се вижда го облицовам с каменна зидария с неносещ зид. Ефекта на задържане на температура е същия, че и по-добър, външния вид е същия.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 21:56:42
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Quote
OwnerBG
ЧНГ на всички, и много поводи за празнуване през НОВАТА ГОДИНА.

За камъните и къщите.
Ако си в полето и ще купуваш камък, бягай надалече.
В планината ще ти излезе около 20-25 лева на кубик за едри парчетии, докарани на място.Ако си организираш и местни хора и имаш транспорт може да ти излезе доста по евтино.
Забрави за изолации и мазане с химикали и стеееереопороподобни боклуци.Камъка си е камък, и ладовината му е незаменима.Ако ти е студено, направи си камина.Или само първия етаж с камък и комин и две стени нагоре към втория етаж и дръвца и гредички, а защо не и плетарка с подобрено съдържание на калта за измазване.
Ерзац лепежи и компромисни варианти, за да впечатлиш някой си, не е разумно да се правят.
Обитаването на каменно помещение е несравнимо ако си решиш проблема с влагата.
Къде ще строиш
Сливенски цепен камък като този на снимката която съм закачил, струва 100-120лв/м3 с превоза до Пловдив. Едри парчотии за зидане едва ли е разумно, нито ще стане красиво, нито здраво.

Наско, баш от едър камък става страхотно.Гранит с червен и зелен отенък на малки люспи.Не му знам името, но знам къде ме чака.Като падне ниско слънцето е невероятна красота.Не съм привърженик на цепения камък.Нито габровския, нито великотърновския, нито сливенския.
Един пояс от три реда тухли единички, сс голяяяяма фуга и пълнеж хоросан и счукан кирпич на всеки метър решава законноста.Па каква е красота.Това е малко по скъпия начин и сантрачите всъщност са евтиния заместител.Напролет живот и здраве ще започна нещо подобно, но проблем са ми античните тухлички.Не искат да ми направят никъде, а единичките са по дебели и малки на ширина.Май ще се наложи с едни гърци да се циганя за парчетии, че целите са като за Онасис.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-04 22:09 от OwnerBG.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 22:01:40
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Ками, същия ефект мога да постигна ето така, първи етаж полувкопан с дебели стени зидани от бетонови блокчета (така и така не се виждат, а се строи доста по-бързо , лесно и здраво), това което е над земята и се вижда го облицовам с каменна зидария с неносещ зид. Ефекта на задържане на температура е същия, че и по-добър, външния вид е същия.

Прав си. Аз не долюбвам бетона, та затова си купих къща за реставриране. А как го виждаш нагоре? Задължително ли е да се бият плочи, да се леят колони?
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 22:14:18
avatar


Ако някой знае в България да се правят подобни тухли, или да има наличност от преди време, да помага.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 22:19:16
Не, никакви плочи, никакви колони, никакви бетони нагоре, най-много дървобетон, но пак скрит от дървен сайдинг. Бе като стане готова ще те извикам да ми кажеш от какво е направена. И този път да Фнимаваш добре.:]*rose*
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 23:13:56

Оунър, ако ще изглежда така този зид с едри прчотии...не ми харесва. Нито е здраво нито е красиво. Сравни ги с предишната снимка която закачих
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 23:29:13
avatar
Точно тук е проблема.Това е с единички от типичния вид.И си е конструктивен заместител, но е далеч от радост за окото.
Парчетиите са от типа римска тухла, каквито са правени от легионите между две войни.
По тънки са и по големи на площ.
ето една стена на 2000 години.



За възрастта си изглежда добре

Ето и прозорец на илядо години


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-04 23:31 от OwnerBG.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 23:50:42
Имаш ли представа колко дебел е зида на горната снимка?Според мене при такова зидане отиваш на 0.8- 1.0 м. дебелина.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход