Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:10:58
Те за това говорех, че има вариянт далече по приемлив от нова къща зидана със солидни стени от камък. Ако пък толкова държите да е от камък, най-добрия вариянт е реставриране на нещо съществуващо и запазено, като вариянта на Венци.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:17:45
Честита нова година на всички съфорумци.
Да сте живи и здрави и да следвате мечтите си ! :loveu:

Та за зида - еднолицева зидария , от истински камъни , един с един еднакъв няма. Зидът е и носещ.
Понятията - “солиден“ и “декоративен“ някакси не ми се връзват . За мен са “носещи“ и “неносещи“ зидове.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:19:36
Quote
stenmark
Quote
фло
[/quote Ауууу това е наистина добро!Фло би ли споделил какъв е тоя сайдинг.




Виж как се прави
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:21:43
avatar
Quote
argonavt
Честита нова година на всички съфорумци.
Да сте живи и здрави и да следвате мечтите си ! :loveu:

Та за зида - еднолицева зидария , от истински камъни , един с един еднакъв няма. Зидът е и носещ.
Понятията - “солиден“ и “декоративен“ някакси не ми се връзват . За мен са “носещи“ и “неносещи“ зидове.

Честита и на теб! От здраве да се не куртулисаш!
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:24:23
ЧНГ Аргонавт. Точно това имах в предвид като споменах декоративен и солиден (носещ и неносещ). На снимката която аз прикачих зида е неносещ, но изобщо не е кичозен. Забравил съм явно отговора ти когато стана въпрос за това дали зида ти е носещ или не. Извинявам се за заблудата която внесох. Ками, ти беше права.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:30:38
Quote
ctef60
Мечтите са хубаво нещо, а и безплатно.smiling smiley
Но към питащата. Защо не преосмислите малко идеите си? Беше ви подхвърлено, да се насочите към реставрирането на стара българска къща. Кеф ви камък, кеф ви дърво, пък какви чардаци(терси) winking smiley има...Щом семейството ви сте дърводелци или поне работещи с дърво, ще сте улеснени много. Намирате къщата която се вписва в предпочитанията ви и действате. Ако не е за някаква тежка реставрация, ще спестите от проекти, визи, узаконяване, разрешителни за ток и вода и т.н. Пък и да е за тежка реставрация...
Има много изписано по темата. Трябва търсене и четене, за да се избистри идеята ви, и тогава вече ще е време и за конкретни въпроси.

Колега , човек без мечти е загубен. Мечтите са хубаво нещо , още по-хубаво е , когато се сбъдват.

Та , реставрация до дупка. Ако няма какво да се реставрира ? Ако искам да живея в Горно Нанадолнище и то в такава къща , а там няма стари къщи за реставрация? Какво правя? Сигурно трябва да сменя локацията .
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:37:02
Наско , подкосите /тези криви дървета под втория етаж / предават товара от еркерите към зида.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:37:13
Не, тогава пристъпвате към осъществяване на мечтата си, след като сте притеглили всичко подсказано тука и по другите форуми.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 17:43:52
Арго, в твоя случай е така, не се съмнявам нито за секунда, идеята ми е че има вариянт къщата да изглежда че има носещи каменни зидове, а всъщност те да не са носещи, без да е кичозно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-03 17:58 от Nasko.Stoykov.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 19:03:01
Има важна бележка по-горе.
Годен ли е гнайсът за зидане на стени (носещи).
Говоря за камъните за градеж, а не за плочите за облицовка.
Казали са ми, че става.

В единия сайт има физическите параметри на гнайса. Якост на натиск и т.н.
Знаете ли точните данни за тухлите единички?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход