Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 21:47:21
avatar
Да Ви е жив и здрав дечко! А към къщата подходете малко по-сериозно, за да не берете ядове и да не си похарчите мечтата.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 22:08:53
За изолационните качества на камъка си в голяма заблуда...От гледна точка на съвременните изисквания е много лош материал.Проектът ви трябва да покрива стандартите за енергийна ефективност,който се затягаха на няколко пъти и май пак ще се затягат.Те сегашните стойности са проблемни,при изпозлването на съвременни материали...с камък ще е още по-трудно.Не всичко,дето лети,се яде.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 22:11:26
В Гърция нещата са други
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 22:17:29
ЛазарГ, в гръцките къщички ми харесва това че са изчистени! Нямат излишни чупки ! Това е което ми харесва и огромните тераси също.
А какво ще кажете тогава за къща от цели трупи? Или каквато и да е технлогия за правене на къща от дърво?
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 22:26:35
Учудва ме упоритоста да мечтаете. Интересно как степенувате нещата около бъдещата къща, размери, уникалност, гръцки стил, солидни каменни зидове или солидни трупи, къде поставяте неща като функционалност и цена. До тука ми се струва че последното не е проблем.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 22:58:04
Аз за това предвидих,че една от следващите им теми ще е за тухлите...Въпросът не е дали,а кога.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 23:01:06
avatar
Quote
salvador
Аз за това предвидих,че една от следващите им теми ще е за тухлите...Въпросът не е дали,а кога.
*beer*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 23:09:17
Ами като алтернатива на къща със солидни каменни зидове, мога да посоча къща облицована с камък(изкуствен или естествен), същото важи и за къща от солидни трупи. Има вече и щастливи собственици на такива къщи и производители тук в този форум.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 23:21:51
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Ами като алтернатива на къща със солидни каменни зидове, мога да посоча къща облицована с камък(изкуствен или естествен), същото важи и за къща от солидни трупи. Има вече и щастливи собственици на такива къщи и производители тук в този форум.

Ама иска четене, колега... Колко по-лесно е да не се положат никакви усилия и да се получат професионални мнения наготово и безплатно. Затова и няма да се ценят....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
02-01-2011 - 23:49:26
Според мене по-скоро ентусиазъм и мечти. Среща се всеки ден и не е подминал никого.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход